Recent Content by Sethite

  1. Sethite

    Pomoc Qsync prawa dostępu zostały zawieszone na jedym urządzeniu

    Windows :D Praktycznie zawsze włączony, ewentualnie hibernacja jeśli konieczne było odłączenie zasilania. Niestety radość była przedwczesna, bo problem powrócił i restart już nie pomaga. Usuwałem wszystkie dane lokalnie i łączyłem qsync ponownie. Odebrałem uprawnienia i ponownie nadałem...
  2. Sethite

    Pomoc Wymiana dysku w TS-228

    Racja, napisali aby nie wyłączać. Ale wyłącz, przy tej klasie sprzętu lepiej wyłączyć. ;)
  3. Sethite

    Pomoc Wymiana dysku w TS-228

    Dzień dobry. Spokojnie postępujesz według instrukcji np tej: My RAID (RAID1,RAID5,RAID6) is in degraded mode. What should I do? W dużym skrócie, wymieniasz dysk i reszta robi się prawie sama ;) Powodzenia
  4. Sethite

    Pomoc Kopia baz danych MsSql na zdalny Qnap

    Ja to rozwiązuję w ten sposób, że backupy tworzę standardowy job lub maintenance w sql aby robił backupy w harmonogramie a następnie narzędziem typu Netbak również według harmonogramu przenoszę je na qnapa.
  5. Sethite

    Pomoc Qsync prawa dostępu zostały zawieszone na jedym urządzeniu

    Masz rację powinienem go zmienić. Pytanie tylko jaki problem z uprawnieniami? Bo nic nie było zmieniane w konfiguracji, a na innych kompach ten użytkownik synchronizuje się bez problemu. Nie mam pomysłów :( Problem rozwiązany... wystarczyło zrestartować komputer.
  6. Sethite

    Pomoc Qsync prawa dostępu zostały zawieszone na jedym urządzeniu

    Cześć, Mam problem z qsync na jednym z komputerów. Ten sam użytkownik jest zalogowany na kilku urządzeniach i wszystko działa bez problemu, natomiast na jednym z Windows 10 Pro 1809 pojawił się pewien problem. Wszystko działało poprawnie do momentu konfliktu synchronizacji jednego z plików (nie...
  7. Sethite

    Dzień dobry, cześć wszystkim

    Haha :D Rozumiem, dziękuję
  8. Sethite

    Dzień dobry, cześć wszystkim

    @pigers Bardzo proszę o ponowne otwarcie wątku: Jaki Qnap do małej firmy na backup, domenę, VPN i VM Ponieważ jest pewnien konflikt dotyczący specyfikacji. Qnap pisze iż QNAP TS-653D obsługuje maksymalnie 8GB ram, a w wątku napisaliście mi, że powinienem zamontować tam 16GB
  9. Sethite

    Dzień dobry, cześć wszystkim

    Cześć, Jestem sobie dev lat 34, z zacięciem technicznym, przez rodzinę i znajomych uważany za pana z IT który umie wszystko. W związku z tym na pewno potrafię naprawiać pralki, telefony a także budować meble i mniej lub bardziej zaawansowane sieci w domach i biurach ;) Przybyłem tutaj albowiem...
  10. Sethite

    Jaki Qnap do małej firmy na backup, domenę, VPN i VM

    Reasumując wszystkie wypowiedzi, polecane są 3 opcje: Minimalnie: TS-451D2 -8GB + osobny serwer PC Zalecany: TS-653D - 16GB Pro: TVS-673e-16GB Bardzo Panom dziękuję. Jak tutaj mogę dać, podziękowanie/piwko/like czy coś podobnego?
  11. Sethite

    Jaki Qnap do małej firmy na backup, domenę, VPN i VM

    - Czytałem, chodzi mi tylko o autentykację użytkowników Job robiący backup lokalnie i potem przeniesienie na natbakiem. Jakie problemy mogą wyjść? Tak ok Jest
  12. Sethite

    Jaki Qnap do małej firmy na backup, domenę, VPN i VM

    Cudownie, bardzo dziękuję :) A jaką maszynę ekonomiczną cenowo (tanią) jeżeli jednak wybór by padł na osobną maszynę zamiast VM? Czyli sprzęt na backupy, domenę, vpn i ewentualnie pocztę z kamerami.
  13. Sethite

    Jaki Qnap do małej firmy na backup, domenę, VPN i VM

    Na w pierwszym lepszym znanym sklepie widzę go w wersji 4GB za 3 399 więc całkiem ok. Pytanie tylko ile ramu powinien mieć minimalnie i czy na pewno poradzi sobie dobrze z VM. Proszę jeszcze o poradę dotyczącą modelu bez VM, czyli sprzęt na backupy, domenę, vpn i ewentualnie pocztę z kamerami...
  14. Sethite

    Jaki Qnap do małej firmy na backup, domenę, VPN i VM

    Dziękuję za odpowiedź. To zależy od wybranej opcji: Jeżeli z VM sql itd to 3000zł Jeżeli bez VM (sql, serwer aplikacji i poczty na osobnej maszynie) to 2000zł
  15. Sethite

    Jaki Qnap do małej firmy na backup, domenę, VPN i VM

    Dzień dobry, Bardzo proszę o pomoc w doborze odpowiedniego serwera Qnap. Chcę kupić nowego Qnapa do małej firmy jednakże nie posiadam kompetencji aby ocenić minimalne wymagania wydajnościowe danego sprzętu w stosunku do wymagań. Z zasobów korzystało by od 5 do 8 stanowisk. Każde z nich ma mieć...