Najnowsza aktywność Sharuga

  • S
    Dotarłem do domu - logowanie poprzez IP z LAN bez problemów. Nadal nie można połączyć się z panelem poprzez smartlink z zewnątrz. Ale - apki z komórki się łączą. Czy one korzystają z innej ścieżki logowania?
    • Zrzut ekranu 2024-02-27 o 19.06.00.png
  • S
    Sharuga napisał nowy temat.
    Hej. Wczoraj miałem problemy z logowaniem przez przeglądarkę i smart link (spoza LAN), dzisiaj w ogóle kupa. Qmanager, Qfile mają połączenie z serwerem, ale przez smarturl proces zatrzymuje się na "Łączenie z...". Ktoś może ma taki problem? Bo...
  • S
    Zarabianie kabla sieciowego skrętki oraz definicje i schematy Spis treści 1. Skrętka - kabel sygnałowy 2. Wtyki 2.1. RJ-45 2.2. 8P8C 3. Normy opisujące okablowanie 3.1. TIA/EIA-568-A (przedawniona) 3.2. TIA/EIA-568-B 4...
  • S
    Sharuga odpowiedział w temacie Przy piwie Okres wsparcia.
    Ciekaw byłem, czy firma ma jakoś określony plan wsparcia. Np. jak w komórkach - dwie aktualizacje systemu i np. 5 lat bezpieczeństwo. Czyli np. TS-473a czy TS464 ma szansę na dłuższe wsparcie niz 5 lat? Jak to może wyglądać wg Ciebie w przypadku...
  • S
    Sharuga napisał nowy temat.
    Hej. Przez ile lat od wydania producent zapewnia pełne aktualizacje?
  • S
    Sharuga odpowiedział w temacie Pomoc QuMagie i magiczne AI.
    "Jak Ci na imię, piękna buzio w tym tęczu" :)
  • S
    Sharuga napisał nowy temat.
    W sumie to nie wiem, czy do właściwym działem nie byłby Humor, jeśli jest takowy. Bo trochę śmieszne, trochę straszne :) Czyli QNAP i jego potężne AI :)
    • Zrzut ekranu 2024-02-20 o 19.56.39.png
  • S
    Ahh ten Qnap i jego nieskończone możliwości :D
  • S
    Sharuga odpowiedział w temacie TS-251+ wymiana na nowszy.
    Ile TS-464 obsługuje max pamięci RAM? Widziałem zestawy z 32 GB, ale te procki ponoć obsługują do 16GB?
  • S
    Sharuga odpowiedział w temacie Pomoc Dodatkowe 100GB.
    To ja mam przy okazji pytanie, bo cos nie jest dla mnie jasne: podczas konfiguracji szyfrowania, pojawianie ostrzeżenie, ze szyfrowania po stronie klienta nie można wyłączyć. Zakładam ze dotyczy to wyłącznie tego jednego zadania, a nie już...
  • S
    Sharuga odpowiedział w temacie Pomoc Dodatkowe 100GB.
    Mam i ja :) Dobra akcja, zachęca bardzo do wykorzystywania tych narzędzi no i zakorzenia w tym systemie :)
  • S
    Popaczam
  • S
    Sharuga zareagował Lubię to Lubię to na post Ice w dyskusji Poradnik - czy NAS jest dla nas?.
    Pomysł na taki wpis nasunął mi się po rozmowie z sąsiadem o tym, czy on w ogóle potrzebuje NAS, bo nasz wspólny znajomy (sieciowiec i admin w dużej firmie) stwierdził, że on się do tego nie nadaje, niech sobie kupi rejestrator do kamer i nic mu...
  • S
    Pamięci NAS dobrze sprawdzają się w systemach wymagających współdzielenia plików przez wiele komputerów klienckich pracujących w sieci. I do takich właśnie zastosowań pierwotnie je zaprojektowano. Większość modeli NAS dostępnych na rynku jest...
  • S
    Zasadniczo w kwestii funkcjonalności natywnego oprogramowania typu Qmusic, QuMagie, przekazywania i wielu innych, to jest jak widzę, jeszcze baaardzo dużo do zrobienia. Czy jest w ogóle w QNAP jakiś sensowny dział rozwoju oprogramowania?
  • S
    Jasne.
  • S
    Jak mówisz, że nie ma sensu, to pewnie tak jest. Ja nie wiem jeszcze. Widzę, że jest taka opcja w Qfile pro i sama mnie męczyła. Chciałem w zasadzie mieć kopię zapasową zdjęć z iPhone, ale nadal używać do przeglądania aplikacji apple. Mam...
  • S
    Sharuga zareagował Lubię to Lubię to na post Silas Mariusz w dyskusji Pomoc Qfile pro - przekazywanie zdjęć..
  • S
    Dzięki. Tak jak podejrzewałem, ślepy :) Zrobione.
  • S
    Sharuga napisał nowy temat.
    Podpowiedzcie, gdzie szukać konfiguracji przekazywania zdjęć z fona w Qfile pro? Do ustawienia był kafelek, a teraz szukam i znaleźć nie mogę. Pewnie jestem ślepy i jest gdzieś w oczywistym miejscu, bo nie znalazłem takiego tematu. No ale nie...
  • S
    Sharuga napisał nowy temat.
    Dopiero zaczynam poznawać uroki korzystania z NAS. Więc proszę o dużo cierpliwości :) W celach poznawczych zaopatrzyłem się w TS-233. Pewnie szybko zacznie brakować sprzętu, więc sam jestem ciekaw, kiedy zmiana? :) Aha, w formularzu rejestracji...