Recent Content by sirius98

  1. S

    Recenzja TVS-h874 - brak sygnalizacji problemów z dyskami

    Miałem ostatnio bardzo ciekawy przypadek z QNAPem TVS-h874 (Wersja oprogramowania QuTS hero h5.1.4.2596 Build 20231128). Dane znajdują się QNAPie na dyskach w RAID 5 + cache 2x1TB (siec 10Gbe) + podpięty TL-D800S-N546 z kolejnymi pulami. Dane z QNAPa backupowane są na inne komputery ... na...
  2. S

    Przy piwie sieć WiFi mesh - co polecacie

    Fritzbox 6890 + 8 innych routerów FritzBox w sieci MESH. Włączone i działa bezproblemowo od lat.
  3. S

    TVS-h874 a 12ta generacja Intela z wyginającymi się procesorami

    Dzisiaj w nocy coś się wysypało. Jeden z 2 dysków NVME Kingston KC3000 2TB z grupy RAID1 odłączył się od RAIDA. Za kilka godzin sprawdzę co tam się dzieje. Po restarcie QNAPa powrócił do grupy RAID która się sama odbudowała. Co może być przyczyną? Przegrzał się dysk i odłączył?
  4. S

    TVS-h874 a 12ta generacja Intela z wyginającymi się procesorami

    Przed zakupem chciałbym móc gdzies zapoznać sie jak to wygląda po podłączeniu do NASa dwóch dodatkowych obudów. Jakoś dziwne że nigdzie nie było to pokazane. Etykiety są dla mnie abym za rok nie szukał.
  5. S

    TVS-h874 a 12ta generacja Intela z wyginającymi się procesorami

    OK. Tu była wrzutka jak to wygląda w QTS Hero TVS-h874 po podpięciu dwóch 8mio zatokowych obudów: -QNAP TL-D800S przez kabel 2x SFF-8088 (karta PCIE w zestawie) -QNAP TL-D800C przez USB 3.2 10Gbit. Ale nie spodobało się to administratorowi który już to widział i dla niego to nic nowego. Jak...
  6. S

    TVS-h874 a 12ta generacja Intela z wyginającymi się procesorami

    W modelu TVS-h874 są wentylatory 120x120mm. Załączam zdjęcie. Na razie trochę dziwne zachowania zauważyłem: -co drugi restart komunikat Hardware initializing trwał dziesiątki minut i nie startował ... wyłączenie go powodowało że po po nownym starcie startował od razu - na razie się to skończyło...
  7. S

    TVS-h874 a 12ta generacja Intela z wyginającymi się procesorami

    OK dziękuje za info. Kupiłem 2x 2TB NVME Kingstona KC3000 PCIe 4.0 na aplikacje i 6x16TB WD Gold na dane. Obawiałem się temperatury dysków WD GOLD które w stosunku do dysków Seagate potrafią byc wysokie ale w tym modelu TVS-h874 są z tyłu dwa duże wentylatory 120mm co powoduje że temp dysków...
  8. S

    TVS-h874 a 12ta generacja Intela z wyginającymi się procesorami

    OK, jasne, dziękuje za info.
  9. S

    TVS-h874 a 12ta generacja Intela z wyginającymi się procesorami

    Pula pamięci 1 i 4 na zdjęciu to więcej niz 500GB. Jak będziesz w domu napisz więcej jak to wygląda.
  10. S

    TVS-h874 a 12ta generacja Intela z wyginającymi się procesorami

    @Sycamor ile procent dysku NVME 500GB zajął ci system ? W tym tygodniu przychodzi do mnie TVS-h874 64GB i musze kupić dla niego dysk NVME na OS. Przebudowałem całą serwerownie na 10Gbe więc nie moge doczekać się sprawdzenia sprzętu. Informacyjnie w celu budowy sieci 10Gbe dokupiłem: QXG-10G2TB...
  11. S

    TVS-h874 a 12ta generacja Intela z wyginającymi się procesorami

    No to nie wiem jakie było przesłanie producenta który dla modelu TVS-h874 pisał "Supports up to 128 GB dual-channel DDR4 memory". Może to jakaś pieśń przyszłości. TVS-h874 | Highly-reliable ZFS-based storage with PCIe Gen 4 expandability for 10/25GbE connectivity, M.2 NVMe SSD caching and...
  12. S

    TVS-h874 a 12ta generacja Intela z wyginającymi się procesorami

    A widział ktoś w sprzedaży pojedynczą kość pamięci SODIMM 64GB DDR4 3200MHz bo wszędzie 2x32GB a w tym modelu można wsadzić 2x64GB?
  13. S

    TVS-h874 a 12ta generacja Intela z wyginającymi się procesorami

    Jeżeli TVS-h874 obsługuje 64GB RAMu to często jak ładuje się więcej np. 126GB to jest ono obsługiwane? W tym modelu musiało by być to 2x64GB w DDR4? Musze sprawdzić czy występują.
  14. S

    TVS-h874 a 12ta generacja Intela z wyginającymi się procesorami

    Jakie są zasady stawiania OSu na dyskach NVME w QNAPach. Lepiej na dyskach NVME wpinanych w złącza na płycie czy na kartach PCIE. Może OS pozwala postawić OC tylko na jednych z nich bo drugie są do cachu? Rozumiem że stawiając OS na dyskach NVME lepiej na początku startu nie wpinać dysków 3,5"...
  15. S

    TVS-h874 a 12ta generacja Intela z wyginającymi się procesorami

    Tak chłodzenie będzie pasywne New QNAP TVS-hx74 Intel Alder Lake ZFS 2.5GbE NAS Units