Recent Content by Skoczo

  1. Skoczo

    Pomoc Zdalny dostęp przez VPN

    Dzięki, nie dość że zadziałało to jeszcze uświadomiłeś mi jaki jestem głupi w tym temacie :cry: Możemy zamknąć temat, wszystko działa. Dziękuje wszystkim za pomoc! Zabieram się dalej za zabezpieczanie :D
  2. Skoczo

    Pomoc Zdalny dostęp przez VPN

    Wywaliłem data-ciphers, zmieniłem verb na 0 i VPN się łaczy ale nie mogę go zmapować. Robię to tak: \\10.8.0.X\home i tak wisi na informacji "Trwa próba dołączenia do xxx". Dodatkowo w innych tematach widziałem że po wpisaniu w cmd "ipconfig" przy vpn mają adres bramy domyślnej, natomiast u mnie...
  3. Skoczo

    Pomoc Zdalny dostęp przez VPN

    W sensie wyłączyłem, usunąć się nie da :D kurde zainstalowałem OpenVPN Gui na innym laptopie i pobrałem najnowszą wersje ale już robię downgrade i prześle logi 1681824771 Zrobiłem downgrade do 2.5.9 i połączyło od strzała. Jest Pan wielki :D teraz walczę dalej z mapowaniem i na pewno zdam...
  4. Skoczo

    Pomoc Zdalny dostęp przez VPN

    Usunąłem admina i aktywowałem inne konto, niestety nie pomogło. Wciąż nie mogę się połączyć. W załączniku przesyłam log. Dopisałem również (już po tym logu) "data-ciphers AES-256-CBC" ale wciąż to samo. Próbowałem również wrzucić w config dane logowania ale nie pomogło. W załączniku dodaje...
  5. Skoczo

    Pomoc Zdalny dostęp przez VPN

    Próbowałem, ale nie pomogło :/ dodatkowao przez strone myqnapcloud bez problemu uzyskuje dostęp do plików więc na pewno serwer ma dostęp do sieci
  6. Skoczo

    Pomoc Zdalny dostęp przez VPN

    Laptop z którego pisze jest w innej sieci ale w configu .ovpn jest inny adres niż wszędzie indziej (inny niż routera/qnapa/laptopa) i wciąż nie wiem czy go zmienić. A do adresu IP dopisać port? Dzięki temu poszło dalej ale teraz mam tak jak w załączniku
  7. Skoczo

    Pomoc Zdalny dostęp przez VPN

    Witam wszystkich, przybywam z wieloma pytaniami i od razu zaznaczam że jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o konfiguracje sieci. Posiadam NAS Qnap TS-231K Co chce osiągnąć? Chciałbym go skonfigurować tak, aby na drugim laptopie podłączonym do innej sieci był dostęp do plików w prosty sposób...