Recent Content by skrysz

  1. S

    Jak usunąć domyślny udział sieciowy na Qnap-ie ?

    testowalem to z usunieciem wpisu w smb.conf (wywalilem Public bo inne uzywam) i zadzialalo. Po restarcie nadal nie ma tego folderu, ale w logach qnap-a krzyczy ze brak folderu Public i zeby go przywrocic. Jak na razie nie zauwazylem zadnych innych problemow niz tylko ten komunikat w logach.
  2. S

    Jak usunąć domyślny udział sieciowy na Qnap-ie ?

    a po co tak krzyczec ;) mnie tez denerwuje to, ze nie mozna ich wywalic czy zmienic im nazwy. Okolo 2009 roku były obiecanki cacanki na forum QNAP, a do dzis nic sie nie zmienilo: http://pop3.qnap.com/viewtopic.php?p=87615#p95657 Ja widze na razie dwa wyjscia (oba dzialaja na moim TS-259)...
  3. S

    Jak usunąć domyślny udział sieciowy na Qnap-ie ?

    Hej A zaznacznie "Hide Network Drive" na Yes w "Access Right Management" -> "Share Folders" nie spowoduje ukrycia tych udzialow ?
  4. S

    QNAP 409 pod Windows 7

    Hi Przyczyną takiego zachowanie może być to, że Windows 7 wymusza "silny" NTLMv2 przy protokole cifs/samba (udostępnienie Windows) - rozumiem że z tym masz problem, a nie np z nfs, webdav czy też Web File Managerem ? Możesz dla testu w QNAP zaznaczyć opcje "Allow only NTLMv2 authentication" -...
  5. S

    iscsi - wspólne zasoby

    hi ja tez odświeżę ten temacik :D Odpowiedz nie jest prosta. Jak to w IT bywa, odpowiedź brzmi 'i tak, i nie', a poza tym to 'a u mnie działa' ale... :p ...ale najpierw trzeba zrozumieć, że iSCSI (czyli Internet SCSI) jest mechanizmem pozwalającym na bezpośredni dostęp do urządzenia...
  6. S

    WD1002FBYS brak dostępu do folderu (uszkodzony dysk?)

    nie powinno byc. Najczesciej odsylaja nowe dyski bez wnikania co tak naprawde z sie stalo.
  7. S

    Uszkodzony system

    jak będę mógł sobie pozwolić na kilku godzinna przerwę w działania mojego qnap-a to sprawdzę jak się zachowa po wskazaniu nie rozpakowanego firmware ;D
  8. S

    TS-119TURBO

    Prawdopodobnie masz teraz uszkodzony obraz firmware :( Może ten wątek Cie zainteresuje: https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=1 ... 6&start=15
  9. S

    Uszkodzony system

    Może ten wątek Cię zainteresuje: https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=1 ... 6&start=15
  10. S

    Uszkodzony system

    Dane możesz odzyskać podłączając te dyski do kompa z linuxem. QNAP robi na dyskach zwykłego software raid, więc albo znajdź kogoś kto się choć trochę zna na linuxie i softrware raid, albo sam poczytaj o tym jak pod linuxem użyć mdraid.
  11. S

    WD1002FBYS brak dostępu do folderu (uszkodzony dysk?)

    Z mojego doświadczenia WD mają bardzo brzydką przypadłość - potrafią działać dobrze przez pół roku po czym w ciągu kilku dni połowa dysku zawala się badblockami :| Nie dziwi mnie wcale to, że WD przestają działać po miesiącu. Ostatni raz jak kupiłem WD (3 sztuki) to jeden przestał w ogóle...
  12. S

    Ograniczenie prędkości do 100Mbps

    Raz miałem podobny przypadek. Wina była na zarządzalnym switch-u. Musiałem na nim ustawić aby prawidłowo negocjował prędkość łącza. Czy masz tak samo zdegradowaną prędkość połączenia przy podłączonej tylko jednej karcie sieciowej ?
  13. S

    Asterisk jakie hasło do panelu cfg ??

    Jeśli zainstalowałeś Asteriska z QPKG to w hasło masz w pliku /etc/asterisk/manager - szukaj wpisu "secret = xxxx" . Nie pamiętam czy Asterisk na QNAP domyślnie ma ustawionego jakiegoś usera z hasłem. Jeśli nie znajdziesz w tym pliku sekcji w której jest parametr secret = .... to wstaw taki...
  14. S

    gcc + mysql ts-119

    Jeśli chodzi o mysql-a 'wbudowanego' w QNAP to w moim TS-259 pliki nagłówkowe znajdują się w katalogu /mnt/ext/opt/mysql/include/mysql , a biblioteki w /mnt/ext/opt/mysql/lib/mysql . Konfiguracja mysql-a z qpkg jest zawarta w pliku /etc/config/my.cnf. Konfiguracja mysql-a z ipkg znajduje sie w...
  15. S

    gcc + mysql ts-119

    Jak się domyślam gcc zainstalowałeś za pomocą ipkg. Jeśli tak, to w ten sam sposób zainstaluj mysql. Dzieki temu w katalogu /opt/include/mysql będziesz miał pliki nagłówkowe (*.h), a w /opt/lib/mysql będą biblioteki.