Uszkodzony system

lukrajew

Entry Technician
Q Associate
29 Grudzień 2009
35
4
8
50
Kraków
QNAP
TS-419P+
Ethernet
1 GbE
Witam,

Posiadam qnap 419P z dwoma dyskami 1,5 TB w RAID 1
Wczoraj wieczorem włączyłem upgrade oprogramowanie do wersji 3.3.4. Ponieważ bardzo długo nic się nie działo (około pół godziny) tylko kręciła się klepsydra, głupi ja niemądry wykonałem restart urządzenia :( Jak nie trudno się domyślić system nie uruchomił się :(
Co mogę teraz zrobić? Nie mam możliwości połączenia się ani przez www, ani przez ssh. Co prawda jak staruje, to na wyświetlaczu pojawia się "montowanie zasobów", a potem "uruchamianie usług" jednak nie boot'uje się do końca.
Jak mogę odzyskać dane? Miałem tam około 1TB danych...... Zapłaczę sie jak ich nie odzyskam.
Bardzo proszę o pomoc

Łukasz
 
Dane możesz odzyskać podłączając te dyski do kompa z linuxem. QNAP robi na dyskach zwykłego software raid, więc albo znajdź kogoś kto się choć trochę zna na linuxie i softrware raid, albo sam poczytaj o tym jak pod linuxem użyć mdraid.
 
udało mi się rozwiązać problem :)
qnap wstał gdy wypiąłem jeden dysk. Ale jak dla mnie znalazłem błąd w oprogramowaniu. Otóż robiąc aktualizację wskazałem mu wcześniej ściągnięty plik zip. Nie zgłosił żadnego problemu czy niekompatybilności, tylko rozpoczął aktualizację. Jak później się okazało, powinienem wcześniej rozpakować ten plik, wtedy aktualizacja się robi.
Gorzej jednak, że jak włączyłem automatyczną aktualizację, to sytuacja się powtórzyła :( Czyżby też ściągali zip??

Lukasz