Recent Content by slavo_s2k

  1. slavo_s2k

    Pomoc TS-412 - proces qsyslogd cały czas obciąża CPU

    Mam takiego starego dziadka, który działa tylko jako lokalny serwer FTP na którego wrzucam co jakiś czas obrazy maszyn wirtualnych (taki dodatkowy backup), niestety ostatnio obserwuje, ze cały czas CPU idzie na 100%, patrząc dalej w procesy mam proces qsyslogd który praktycznie non-stop zabiera...
  2. slavo_s2k

    Pomoc Qsync - foldery z "x" w ikonie - błędy synchronizacji

    Zauważyłem, że mam w folderze Qsynch na PC kilka folderów z "x" na ikonie: ale wchodząc dalej do folderu już nie ma 'x" : Co to oznacza? Wchodząc w aplikacji na PC w błędy synchronizacji mam pusto:
  3. slavo_s2k

    Artykuł Netbak PC - zrób kopie zapasową w całej firmie komputerów PC i Windows Server - ZA DARMO!

    W opisie softu jest informacją, że mogę wybrać do kopii np konkretny folder, a nie widzę takiej opcji, tylko całe wolumeny.
  4. slavo_s2k

    Pomoc TS-412 - wyparował RAID 1

    Mam leciwego TS-412, który służy tylko do przechowywania duży plików (obrazów dysków) , nie jest podpięty do internetu, pracuje tylko w sieci lokalnej, ostatnio loguję się do niego i nie widzę żadnego wolumenu, uruchomiłem go ponownie i zamiast dwóch wolumenów RAID 1 widzę 4 wolumeny puste...
  5. slavo_s2k

    Pomoc Qlocker - czy można wyłączyć qnap-a?

    Support odpisał, że mogę wyłączać ...
  6. slavo_s2k

    Pomoc Qlocker - czy można wyłączyć qnap-a?

    Chciałem tylko na szybko uzyskać prostą informację, planowałem samemu wykonać kroki opisane linku , tylko muszę podłączyć dysk zewnętrzny i na odległość to trudne, wolałbym mieć u siebie całość pod ręku. W takim razie robię ticket i zapytam u źródła...
  7. slavo_s2k

    Pomoc Qlocker - czy można wyłączyć qnap-a?

    Znajomemu zaszyfrowało starego QNAP-a, od nowości go nie aktualizował i stało się co się stało. Pamiętam, że na początku były zalecenia by go nie wyłączać, że po wyłączeniu nie ma szans na odzyskanie danych, teraz widzę procedurę odzyskiwania opisaną na stronie QNAP Response to Qlocker i tam nie...
  8. slavo_s2k

    Pomoc TR-002 - zmiana dysków na większe

    Umarł mi jeden z dysków w TR-002 (podłączonym po USB do 253Be), miałem dotychczas dyski 2TB, teraz po awarii wymieniłem uszkodzony dysk na 4TB, następnie drugi też wymieniłem na 4TB, RAID się odbudował i wszystko działa ok, ale czy teraz mogę jakoś rozszerzyć pojemność puli na pełne 4TB ??
  9. slavo_s2k

    Pomoc Gdzie na dysk z QNAP-a znajdę pliki

    wrzuciłem inny dysk do qnap-a sprawnego, postawiłem na czysto, dorzuciłem jako drugi dysk z tego starego QNAP i zrobiłem "odzyskaj" , wszystko poszło jak należy :)
  10. slavo_s2k

    Pomoc Gdzie na dysk z QNAP-a znajdę pliki

    drugi QNAP to QNAP z innymi danych , te ze starego chce tam "dorzucić", jeśli innego sposobu nie ma to wracam do starego QNAP-a i kopiuje po SFTP :(
  11. slavo_s2k

    Pomoc Gdzie na dysk z QNAP-a znajdę pliki

    Nie widzę takiej opcji, tylko formatowanie lub odłączenie, dane zapewne będą na Dev1Partition3, tylko ma status "nie zainicjowany"
  12. slavo_s2k

    Pomoc Gdzie na dysk z QNAP-a znajdę pliki

    Umarł mi jeden QNAP, na razie nie mam czasu dochodzić co się stało, połączę się tylko z nim przez WinSCP (SFTP) i widzę w dane, niestety kopiowanie po sieci do drugiego QNAP-a trwa bardzo powoli, podpiąłem więc ten dysk bezpośrednio do innego QNAP-a, widzę dwie partycje (Dev1Partition1 i...
  13. slavo_s2k

    Pomoc Długie podłączanie iSCSI

    Mam stworzony iSCSI na QNAP i podłączone do WIndows Server 2019 Standard, niestety z reguły po restarcie serwera trzeba czekać nawet kilkanaście minut by się ponownie podłączył. We właściwościach Inicjatora iSCSI w Windows mam informację "Trwa ponowne łączenie", czasami zdarza się, że podłączy...
  14. slavo_s2k

    Pomoc Pobieranie plików backupu z foldera SMB

    Pisałem, że chce pobrać pliki archiwum, dobra, może nie wysłowiłem się zbyt jasno :) W ten sposób dodaję folder SMB, ale mogę go tylko wykorzystać jako docelowy, a ja chcę go wykorzystać jako źródłowy (tam ma pliki kopii zapasowej bazy danych generowane przez program i chcę je archiwizować na QNAP).
  15. slavo_s2k

    Pomoc Pobieranie plików backupu z foldera SMB

    Ok, zamontowałem, widzę w File Station, ale dalej w momencie próby stworzenia zadania kopii nie widzę tego zasobu do wyboru, dostępne są tylko foldery lokalne.