Recent Content by spaszon

  1. S

    Pomoc Wyświetlanie ukrytych plików

    To wiem. Podam przykład. Robię kopię danych z serwera zewnętrznego. Pliki .htacces mają na zewnętrzym serwerze atrybut widoczności. Po wykonaniu replikacji na qnapa zmieniają atrybut na ukryty. Po przywróceniu plików z qnapa na serwer zewnętrzny są niewidoczne. To błąd qnapa i to dość poważny...
  2. S

    Pomoc Wyświetlanie ukrytych plików

    Witam mam problem z kopiowaniem plików .htaccess. Podejrzewam iż problemem jest tutaj kropka przed nazwą plików. Podczas wykonywania kopii z serwera zewnętyrznego czy też dysku twardego pliki te są najzwyczajniej w świecie pomijane :-((( Oczywiście w filtracji nie ma nic zaznaczone czyli powinno...
  3. S

    Pomoc Zły wskażnik pojemności dysku na TS-453-PRO

    Na 4.1.2 styczeń i 4.1.3 takie samo zachowanie. Wróciłem jednak do 4.1.2 bo zauważyłem iż pod 4.1.3 jest problem z maszyną virtualną. Nie uzyskuje adresu IP po restarcie systemu. Nie za każdym razem ale jednak się dzieje :((((. Nie mam pomysłu jak rozwiązać problem z zajętością miejsca........
  4. S

    Pomoc Zły wskażnik pojemności dysku na TS-453-PRO

    Witam jak w temacie..... Mam pewien problem. W RAID 1 zainstalowane są 2 dyski 3TB. Zaczął mi się pokazywać komunikat o braku miejsca, choć miejsce jest..... ponad 400 GB. Oczywiście próg alarmu o zajętości wyłączałem, zmieniałem, restartowałem system itp. Nic to nie daje. jakieś pomysły w...
  5. S

    Pomoc TS-453 PRO problem z kopią zapasową

    Dzięki........ Działa.
  6. S

    Pomoc TS-453 PRO problem z kopią zapasową

    Witam.... W 1 i 2 kieszeni znajdują się dyski 3 TB w RAID 1. W 3 kieszeń włożyłem dysk 750GB. Wymyśliłem sobie aby dla zabezpieczenia RAID-1 najważniejsze dane archiwizować na dysk 3. Hm.... tylko teraz pytanie.... Jak to zrobić ... Nie za bardzo wiem. Kopie można ustawić tylko na zewnętrzny...
  7. S

    Pomoc Problem z dyskiem USB w NTFS

    Pisałem do Help Desk. Odpisali, że to błąd oprogramowania ( kolejny)..... Odpisali , że w kolejnej wersji naprawią cały sterownik NTFS. A swoją drogą i tak oddałem TS-251 za niezgodność z zapewnieniami producenta. Powołałem się na emaila o NTFS i nie było problemu ze zwotem ponieważ producent...
  8. S

    TS-251 - Ciekawa oferta na morele.net za 1581 PLN

    To i ja się dołączę.... Szukam dobrej ceny na TS-451. Ktoś pomoże? Kolego spietrza daj jakiś namiar.....:s
  9. S

    Pomoc Problem z dyskiem USB w NTFS

    Witam.... Zauważyłem iż każdy dysk zewnętrzny sformatowany w NTFS i podpięty do TS-251 bardzo dziwnie się zachowuje. Pojemność jego jest widoczna cała. Natomiast dane można zapełnić tylko do połowy wielkości dysku. Sprawdzałem na 4 różnych dyskach i na każdym to samo. Na dysku 1TB mogłem zgrać...
  10. S

    Pomoc Usypianie dysku USB problem

    Witam..... Czy ktoś zna sposób jak uśpić dysk na USB. Używam go bardzo rzadko, a nie chce mi się go ciągle odłączać.....
  11. S

    Pomoc TS-251 problem z rozszerzeniem puli

    Witam... Na dwóch dyskach 3TB utworzyłem pulę pamięci, a następnie na niej wolumeny elastyczne. Potem zauważyłem, że Qnap w czasie tworzenia puli wykorzystał tylko 2,21 TB, a 523 GB zostało niewykorzystanych. Czy mogę jakoś wykorzystać ten obszar dysku? Czy jest możliwość zwiększenia tej puli o...
  12. S

    Pomoc TS-251 problem z ustawieniem tapety

    Szukałem, ale nie znalazłem z odpowiedzi. Mianowicie podczas ustawienia własnej tapety po ponownym restarcie lub włączeniu Qnapa ustawienia nie są zapamiętywane tylko wybrane jest niebieskie tło. Jaka może być przyczyna? Jakieś pomyły?
  13. S

    Pomoc Harmonogram zasilania - wyłączanie / uśpienie

    Nas jakim serwerze? Instalujesz na kompie,przecież komputerem włączasz Qnapa.
  14. S

    Pomoc Backup a RAID1 / zewnetrzne USB i jego widoczność

    I tak też było na początku. Problem jest tylko z wychodzeniem ze stanu uśpienia. Dysk nie wybudza się. Wolałbym nawet na EXT4, lecz aby go wybudzić musiałem latać na dół i go odpinać po każdym restarcie oraz wybudzeniu.
  15. S

    Pomoc WD Elements 3TB 2.5 zewnętrzny problem z formatowaniem.

    Witam... jak w temacie. Dysk jest sformatowany w Qnapie. Formatowany w nim po to aby był szyfrowany. Formatowanie w NTFS. Cała powierzchnia dysku po takim formatowaniu jest widoczna. Wszystko działa OK do pewnego momentu. Mianowicie do zapełnienia dysku do około 1,5TB. Potem są komunikaty, że...