Recent Content by Speyson

  1. Speyson

    Pomoc ownCloud na serwerze MariaDB problem z połączeniem

    Widzę, że z nextcloud jest identyczna sytuacja jak z owncloud. Może faktycznie dać sobie spokój. Poszukam więcej szczegółów co i jak.
  2. Speyson

    Pomoc ownCloud na serwerze MariaDB problem z połączeniem

    Z mojej strony temat zakończony, ale nie rozwiązany jak należy, ponieważ ostatecznie owncloud pracuje na SQLite. Już się poddałem. Jestem na etapie szukania informacji dot. najmniej obciążającej QNAPa instalacji nextcloud. Wszystkim dziękuję za cenne rady i pozdrawiam.
  3. Speyson

    Pomoc ownCloud na serwerze MariaDB problem z połączeniem

    @Damian dokładnie o tę paczkę chodzi. Dzięki, że chciało ci się to wszystko sprawdzić. U mnie tylko w localhost jest port 3307. @Silas Mariusz przyzwyczajony jestem do ownclouda, ale muszę mieć chmurę, więc nextclud wchodzi w grę
  4. Speyson

    Pomoc ownCloud na serwerze MariaDB problem z połączeniem

    1645353461 Może w ta ścieżka katalog danych powinna być inna. A jak powinna być nazwa bazy danych, bo przy zakładaniu nowej bazy nie było pola aby ją wpisać.
  5. Speyson

    Pomoc ownCloud na serwerze MariaDB problem z połączeniem

    Powiedz mi tylko, czego konkretnie sreeny porobić, a dodam. Ja nie mogę zalogować się do owncloud
  6. Speyson

    Pomoc ownCloud na serwerze MariaDB problem z połączeniem

    owncloud to czysta instalacja z appCenter, a MariaDB w kreatorze tworzenia bazy należało wpisać hasło i włączyć tcp ip. Szukam jakiś poradników, owncloud, mariadb dla qnap. Dawno temu uruchamiałem na komputerze joomlę, no ale tam poradników było więcej. Pozdrawiam
  7. Speyson

    Pomoc ownCloud na serwerze MariaDB problem z połączeniem

    Tak, Pierwszą instalację zrobiłem z innego konta administratora, bo admina wyłączyłem, następnie odinstalowałem ownclouda, mariadb i phpmyadmin. Ponownie instalowałem z włączonego już konta admin.
  8. Speyson

    Pomoc ownCloud na serwerze MariaDB problem z połączeniem

    Chwile się przespałem, walczę dalej. Tak sobie myślę, pole katalog danych, można przecież zostawić domyślne, z tym, że w folderze /var w ogóle nie ma katalogu /www/html/data co z tym dalej zrobić?
  9. Speyson

    Pomoc ownCloud na serwerze MariaDB problem z połączeniem

    @Pawliko kupiłem apache 7.3 co dalej bo nie mogę włączyć nextcloud info: ERR_CONNECTION_REFUSED
  10. Speyson

    Pomoc ownCloud na serwerze MariaDB problem z połączeniem

    Już mi ręce opadają, mam QNAPa obok siebie w sieci lokalnej i niestety nie mogę się z nim połączyć, pewnie w samym urządzeniu coś trzeba włączyć. Putty wyświetla Zdaję sobie sprawę z tego, że przez moją marną wiedzę wam brak sił do pomocy :( 1645311607 @Damian jeśli masz chwilę i przede...
  11. Speyson

    Pomoc ownCloud na serwerze MariaDB problem z połączeniem

    Śmiej się do rana, ale od wczoraj mam QNAPA, jak to sprawdzić? 1645310395 A co do NextCloud Da się to jakoś zaktualizować?
  12. Speyson

    Pomoc ownCloud na serwerze MariaDB problem z połączeniem

    Ten sam komunikat Nie można tworzyć ani zapisywać w katalogu /var/run/mariadb10.sock 1. Instaluję MariaDB ustawiam hasło itd. 2. Instaluję ownCloudX tam wpisuję dane z MariaDB oraz nowe dane dotyczące nazwy bazy danych.
  13. Speyson

    Pomoc ownCloud na serwerze MariaDB problem z połączeniem

    @Damian admina wyłączyłem, ale musiałem włączyć aby edytować plik config.inc.php, ponieważ założyłem inne konto administratora, na którym edycja tego pliku nie była możliwa. Teraz pracuję na admin.
  14. Speyson

    Pomoc ownCloud na serwerze MariaDB problem z połączeniem

    Próba zakupu 1645306477 @Pawliko jak możesz napisz coś więcej co gdzie i jak, bo sam próbuję coś znaleźć, nawet coś zaczyna wychodzić, ale cały czas nie mogę osiągnąć celu. Dziękuję za zainteresowanie NextClouda nie mogę z jakiegoś powodu kupić. Chociaż wolałbym uruchomić ownclouda :( Ok, już...
  15. Speyson

    Pomoc ownCloud na serwerze MariaDB problem z połączeniem

    Udało mi się edytować plik i połączyć phpmyadmin ale cały czas próba podłączenia bazy w owncloud kończy się komunikatem Chyba już jestem bliski sukcesu, proszę o jakąś wskazówkę, bo już mi sił brakuje. Pozdrawiam