Recent Content by Srokacz

  1. Srokacz

    Pomoc Brak możliwości importu innych repozytoriów (QnapClub)

    Cześć, U mnie jest identyczny problem na obu urządzeniach (TS-431p i TVS-672N), przy czym w jednym mogę przeglądać dodane repozytorium z poziomu aplikacji Qmanager na androidzie. Jednak przez przeglądarkę w App Center zgłasza, żebym sprawdził połączenie, tak jak u kolegi z wątku. Ot zagwozdka...
  2. Srokacz

    Pomoc W "Informacjach osobistych" brak modelu TS-228A do wyboru z listy

    Dołączam się do życzeń. Modelu TVS-672N też nie ma na liście. Również moja prośba o dopisanie do listy. Pozdrawiam wszystkich czekających na wiosnę
  3. Srokacz

    Pomoc HBS3, OneDrive i permanentnie nieudany Backup

    Cześć, Miałem taki sam komunikat błędu przy One Drive. Okazało się, że chodzi o rozmiar pliku - jest limit 10 GB (albo coś koło tego). Mniejsze pliki ładuje bez problemu. Wersjonowanie w HBS3 pomaga, zwłaszcza z włączonym szyfrowaniem plików w backup'ie. Pozdrawiam w Nowym Roku
  4. Srokacz

    TS-473 vs. TVS 473e - po co HDMI?

    Stawiam na TS-, ale nie dokonałem jeszcze zakupów, więc tym bardziej nie wypowiem się w sprawie karty grafiki.
  5. Srokacz

    Pomoc Kopia zapasowa, synchronizacja katalogów

    W Windowsie -> Zarządzanie komputerem -> Zarządzanie dyskami -> Zmień literę dysku i ścieżki -> Dodaj -> Zainstaluj w następującym pustym folderze systemu plików NTFS
  6. Srokacz

    Pomoc Kopia zapasowa, synchronizacja katalogów

    Cześć, Pod Windowsem można cały dysk (partycję) przypisać do katalogu np. na dysku C, zamiast do litery (np. D). Wtedy Qsync powinien potraktować cały dysk D jako jeden odrębny katalog na dysku C. Może wtedy podejmie synchronizację.
  7. Srokacz

    TS-473 vs. TVS 473e - po co HDMI?

    Dzień dobry, Noszę się z zamiarem dokupienia drugiego NAS-a. Rozważam pomiędzy TS-473 i TVS-473e. Dylemat (spowodowanym różnicą w cenie) wiąże się ze złączem HDMI. Mam z tym związane pytania. Na ile jest ono potrzebne (niezbędne): 1) w sytuacjach awaryjnych, np. dostęp do BIOS-u i ustawień; no...
  8. Srokacz

    Pomoc Szybkość synchronizacji Qsync

    Cześć, Używałem Qsync lokalnie w sieci przez pewien czas. Bez SSL chodził normalnie, jak to na kablu. Z chwilą włączenia SSL transfer leciał na łeb na szyję. Nie dociekałem przyczyn. Teraz i tak go już nie używam. Pzdr.
  9. Srokacz

    wybór między TS-431P2 (ARM) a TS-251 (Intel) a dalsza rozbudowa

    Cześć, Tu raczej chodzi o to dlaczego Intel a nie AMD, skoro mowa jest o tvs-x73?
  10. Srokacz

    Pomoc SSD + 3xHDD - jaka konfiguracja?

    Cześć, Głosuję za: S1 - SSD 128GB - system S2 - IronWolf 4TB - dane S3 - IronWolf 4TB - dane S4 - IronWolf 4TB - dane Co nie oznacza, że jedne dane nie mogą stanowić kopii innych w dowolnej konfiguracji użytkownika, plus coś na USB. Aha, no właśnie. Tu nie chodzi o ochronę przed utratą danych...
  11. Srokacz

    Pomoc Jak podzielić dysk

    Cześć, Skoro masz mgliste pojęcie o tym czym są migawki, to dobrze, że masz utworzony wolumen prosty. To co masz na dysku do odpowiednik sformatowanego dysku pod Windowsem. Jest to wolna przestrzeń do wykorzystania na twoje dane. W dalszej kolejności powinieneś utworzyć sobie 'foldery...
  12. Srokacz

    Pomoc Zmienione nazwy plików w Download Station

    Ostatnio wyczaiłem, że nieprawidłowe nazwy plików występują tylko pod Windowsem, który wyświetla je trybie 8.3. Natomiast w Midnight Commander pokazuje pełne nazwy, tyle tylko, że poprzedzone trzema znakami (cyfra, taka pionowa kreska i spacja) jak na obrazku: Skoro tak, to czy można w jakiś...
  13. Srokacz

    Pomoc Ts-451 zawyżone (fałszywe) wykorzystanie dysku

    Cześć, Może to miniatury dla katalogu Multimedia zajmują miejsce na dysku? System zapisuje je podwójnie: na partycji systemowej oraz odpowiednio w katalogach multimediów. Nie wykazuje ich jako odrębny katalog, tylko jako zajęte miejsce. Jeśli tak to proponuję sprawdzić w Ustawieniach systemu -->...
  14. Srokacz

    Pomoc Zmienione nazwy plików w Download Station

    Dziękuję za podpowiedź, Spróbuję z Transmission. Pozdrawiam
  15. Srokacz

    Pomoc Zmienione nazwy plików w Download Station

    Cześć, Mam takie zjawisko przy pobieraniu przez Download Station. Czasami wychodzi taka sieczka z plików, że trudno cokolwiek z tym zrobić. Nieraz cała ściągnięta paczka jest w porządku, a innym razem część plików (lub wszystkie) mają takie nazwy jak na obrazku: Kolega Pete67 już raz o tym...