Recent Content by stabit

  1. stabit

    Pomoc QNAP TS-809U Status replikacji

    Czy poprzez shell mogę dokonać podglądu stanu replikacji macierzy(log) ? Replikacja jest skonfigurowana poprzez panel na WWW.
  2. stabit

    Pomoc [RAID6 Disk Volume: Drive 1 2 3 4 5 6 7 Hot Spare Disk: 8] Examination failed.

    Witam. Nie jest tak źle, choć było gorąco. Udało się odtworzyć wszystkie dane z macierzy kopii. Stracono dane z około 1 mc-a. Tyle czasu nie wykonała się synchronizacja między macierzami (główna - backup). Okazało się że w macierzy kopii uszkodzeniu uległ jedynie zasilacz, więc kopia wróciła...
  3. stabit

    Pomoc [RAID6 Disk Volume: Drive 1 2 3 4 5 6 7 Hot Spare Disk: 8] Examination failed.

    Tak, działamy ... Już udostępniam macierz.Myślę, że macierzy nie uda się podnieść. Pozostaje jedynie ponowna konfiguracja i przywrócenie danych z kopii zapasowej.Jakie jest Twoje zdanie?
  4. stabit

    Pomoc [RAID6 Disk Volume: Drive 1 2 3 4 5 6 7 Hot Spare Disk: 8] Examination failed.

    Wszystkie możliwości wyczerpałem pozostaje Recreate. Zatem @Silas Mariusz jeżeli możesz mi jeszcze poświęcić chwilę na wykonanie Recreate, będę wdzięczny. Pozdrawiam
  5. stabit

    Pomoc [RAID6 Disk Volume: Drive 1 2 3 4 5 6 7 Hot Spare Disk: 8] Examination failed.

    1. Nie mam możliwości technicznych podłączenia wszystkich dysków jednocześnie do PC - więc realizacja odzyskiwania nie będzie możliwa. 2. Więc sytuacja wydaje się bez wyjścia 3. Nie mam pewności co do tego 4 tego dysku (?), może jednak przed recreate powtórzyć procedurę wymiany 4 dysku na...
  6. stabit

    Pomoc [RAID6 Disk Volume: Drive 1 2 3 4 5 6 7 Hot Spare Disk: 8] Examination failed.

    Rozumiem, że odzyskiwał dane będę dysk po dysku z macierzy na dysk komputera PC ?Mam jeszcze możliwość załatwienia dwóch nowych świeżych dysków (inny producent ale rozmiar ten sam)
  7. stabit

    Pomoc [RAID6 Disk Volume: Drive 1 2 3 4 5 6 7 Hot Spare Disk: 8] Examination failed.

    Ok poczekamy na @rithien. Jeżeli nie da rady. Będę próbował odzyskać dane.
  8. stabit

    Pomoc [RAID6 Disk Volume: Drive 1 2 3 4 5 6 7 Hot Spare Disk: 8] Examination failed.

    Rozumiem to tak: 3(dysk 4) i 5(dysk 6) mają bad bloki. Zatem postawienie macierzy wymaga wymiany jednego z dysków ? Czy sformatowania dysku z pominięciem bad bloków ? Dobrze rozumuję ?
  9. stabit

    Pomoc [RAID6 Disk Volume: Drive 1 2 3 4 5 6 7 Hot Spare Disk: 8] Examination failed.

    OK. @Silas Mariusz podaj OK. Podaj adres e-mail na który mogę wysłać informacje.
  10. stabit

    Pomoc [RAID6 Disk Volume: Drive 1 2 3 4 5 6 7 Hot Spare Disk: 8] Examination failed.

    Tak. Od tego zaczynam.Czysty dysk wrzucony. W zarządzaniu Raide-em mam coś takiego. Poza wskazaniem, że dysk został podłączony nic się nie dzieje.Wygląda na to, że nie uruchamia się proces odbudowy macierzy.
  11. stabit

    Pomoc [RAID6 Disk Volume: Drive 1 2 3 4 5 6 7 Hot Spare Disk: 8] Examination failed.

    Jutro, właściwie to już dzisiaj ponownie podejdę do problemu. (Już wymiękam i kręcę się w kółko, od 6.00 na nogach i nie bardzo kontroluję co robię) Tak jak piszesz na świeżo włożę nowy dysk przy uruchomionej macierzy, aby uruchomił się proces odbudowy macierzy. Mam nadzieję, że zadziała. Dziwi...
  12. stabit

    Pomoc [RAID6 Disk Volume: Drive 1 2 3 4 5 6 7 Hot Spare Disk: 8] Examination failed.

    Dyski są OK, ale: Wolumen Dysku RAID 6 : Napęd 1 2 3 4 5 6 7 Aktywny Zapasowy Dysk 8 -> STATUS nieaktywny i nie widzę dysków sieciowych Próba sprawdzenia woluminiu RAID: RAID6 Disk Volume: Drive 1 2 3 4 5 6 7 Hot Spare Disk: 8] Start examination - kończy się błędem: Examination failed. SMART...
  13. stabit

    Pomoc [RAID6 Disk Volume: Drive 1 2 3 4 5 6 7 Hot Spare Disk: 8] Examination failed.

    Model serwera: QNAP TS-809U Wersja firmware: 2.1.5 Build 0408T Dyski twarde: 8x Seagate ST31500341AS CC1H 1.5 TB Konfiguracja woluminów: RAID 6 * 7 + zapasowy (HDD8) Logi zdarzeń: Podjęte działania: Wymiana dysku 4 na zdrowy Skanowanie Bad Blocks na każdym z dysków (dwa dyski z bad blokami...
  14. stabit

    Pomoc [RAID6 Disk Volume: Drive 1 2 3 4 5 6 7 Hot Spare Disk: 8] Examination failed.

    Sytuacja: 1. Dysk 4 uszkodził się. 2. [RAID6 Disk Volume: Drive 1 2 3 4 5 6 7 Hot Spare Disk: 8] Start rebuilding." 3. [RAID6 Disk Volume: Drive 1 2 3 4 5 6 7 Hot Spare Disk: 8] Examination failed. 4. Wolumen Dysku RAID 6 : Napęd 1 2 3 4 5 6 7 Aktywny Zapasowy Dysk 8 - Status nieaktywny Problem...