Recent Content by StRaDiVaRiUs

  1. StRaDiVaRiUs

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Czyli? Mam Asusa RT-AC68U
  2. StRaDiVaRiUs

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Dobra Pany - heheszki były, nie mogę znaleźć kuriera, który wyśle mi Nas'a na Alaskę w rozsądnej cenie :) Pytam serio - co zrobić, w kilku punktach dla "bardziej rozgarniętego laika", żeby można było z tego korzystać, także z zewnątrz.
  3. StRaDiVaRiUs

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Dlatego, żeby chuchać na zimne: - wyłączyłem usługi multimedialne, serwer www, Bonjur, Upnp w NAS i routerze. - odinstalowałem HBS, Qphoto, Qmusic, MyQnapCloud. - zmieniłem główny port logowania, hasło, sformatowałem dysk i wgrałem kopię, - włączyłem antywirusa, automatyczną aktualizację QTS i...
  4. StRaDiVaRiUs

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    A jak zrobiłem mimo, że nie chciałem to kto jestem? Wierzący niepraktykujący :D aaa... i jeszcze w temacie na serio. W koszu mam niezaszyfrowane pliki. No i wiadomo, dziady pieprz***... QNAP removes backdoor account in NAS backup, disaster recovery app
  5. StRaDiVaRiUs

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Poszło rano. Podobno "analizują problem w centrali" :D Tak się tylko zastanawiam, ja jakiś tam mały żuczek, co ma 500GB prywatnych danych, jakieś zdjęcia, dokumenty, trochę muzyki... i Bóg chciał, żebym w październiku wymienił dysk na 4TB i nie sformatował starego :) A co ma powiedzieć...
  6. StRaDiVaRiUs

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    To jest jakiś absurd... Mam zaszyfrowane dane przez to, że korzystałem z aplikacji producenta, które sam zaleca (słuchałem muzyki w aucie przez Qmusic i DDNS) i robiłem kopię zapasową przez Hybrid Backup.... I na nic się zdały weryfikacja dwuetapowa (zarówno w QTS jak i aplikacjach), sztywna...
  7. StRaDiVaRiUs

    Kamery IP tajwańskiej firmy Yudor - 50 PLN netto

    Witaj Masz może jeszcze 4 szt. YUC-HN83P ? Jeśli tak to proszę o PW z danymi do przelewu.
  8. StRaDiVaRiUs

    Pomoc Pomoc w budowie sieci domowej - urządzenia sieciowe

    Piwnica jest odpowiednio przygotowana - z szafki nad lodówką 4x FTP, z rozdzielnicy głównej 2x FTP A coś w normalnych pieniądzach się znajdzie? Kojarzysz co to jest złącze kablowe (ZK, popularna "zetka")? Służy podłączenia zasilania elektrycznego budynków. Wszystkie mają IP44. I nic się nie...
  9. StRaDiVaRiUs

    Pomoc Pomoc w budowie sieci domowej - urządzenia sieciowe

    Nie zgodzę się. Backup służy poprawie bezpieczeństwa i tyle. Latami trzymałem swoje dane najpierw na dyskach komputerów, potem na chmurze. Teraz będę miał możliwość trzymania danych na prywatnym dysku, do którego wykonywana jest automatyczna kopia zapasowa. Jeśli zepsuje się jeden z dysków (w...
  10. StRaDiVaRiUs

    Pomoc Pomoc w budowie sieci domowej - urządzenia sieciowe

    doskonale rozumiem co chcecie mi przekazać, jeśli monitoring się nie sprawdzi to kupię rejestrator i osobny dysk. Pożyjemy, zobaczymy. Zastanawiam się tylko do czego wtedy nadaje się S DS-115j, który ma procesor 1x800 Mhz i 256MB RAM.... Jako podstawka pod doniczkę? Co do 4 zatok nie są...
  11. StRaDiVaRiUs

    Pomoc Pomoc w budowie sieci domowej - urządzenia sieciowe

    Niestety w tej w tej chwili piwnica nie nadaje się do użytkowania - muszę tam wylać beton, zrobić hydroizolację, odciąć się od wilgoci gruntowej, dlatego zagospodarowałem szafkę nad lodówką. Co więc miałbym zastosować? Nie powinno być tragedii, w razie czego mogę postawić urządzenia także na...
  12. StRaDiVaRiUs

    Pomoc Pomoc w budowie sieci domowej - urządzenia sieciowe

    Witam Czekam na dostawę swojego podstawowego NAS'a TS-128A, typowo do użytku domowego. Potrzebuję dobrać sprzęt sieciowy względem planów mojej sieci stąd moje pytanie. NAS przez około 3 miesiące będzie on pracował tymczasowo w wynajmowanym przeze mnie mieszkaniu, później zostanie podłączony do...
  13. StRaDiVaRiUs

    Witam

    Witam wszystkich, Wczoraj zamówiłem NAS do zastosowań domowych (TS-128A, którego nie ma na liście wyboru urządzeń podczas rejestracji). Mam nadzieję, że znajdę tutaj wiele pomocnych informacji i sam będę mógł pomóc po zapoznaniu się z systemem. Pozdrawiam StRaDiVaRiUs