Recent Content by Superbeer

  1. S

    Pomoc TS-231 blue screen, brak dostępu do systemu.

    Damian, bardzo dziękuję za podpowiedź. Spróbuję tak jak mówisz. Mariusz przywracając mi dostęp do danych powiedział, że konfiguracja systemu jest uszkodzona i jedynie co można zrobić to zainicjować go na nowo. Wynika z tego, że chyba za każdym razem jak wyłączę serwer będę musiał przejść...
  2. S

    Pomoc TS-231 blue screen, brak dostępu do systemu.

    Niestety musiałem wyłączyć serwer bo zabrałem go do pracy i musiałem wziąć z powrotem do domu. No i w domu serwer już uruchomił się inaczej, zaczęła się świecić czerwona dioda drugiego dysku. Na konto można się zalogować ale nie ma katalogu test.
  3. S

    Pomoc TS-231 blue screen, brak dostępu do systemu.

    Wielkie dzięki Mariuszu za pomoc. 1707389437 Mam jeszcze pytanie Czy mogę od urządzenia (w czasie kiedy działa ale nie kopiuje danych oczywiście) odpiąć kabel LAN, podpiąć nowy i kontynuować kopiowanie danych? Mam podpięty kabel który ogranicza przepustowość. 1707390507 Ewentualnie czy jeżeli...
  4. S

    Pomoc TS-231 blue screen, brak dostępu do systemu.

    Inną nazwę zauważyłem dopiero po naprawieniu elektroniki. Wcześniej, wykonując opisane przeze mnie czynności, nie zwróciłem uwagi na nazwę. System nie uruchamiał się więc nie miałem powodu logować się do systemu plików z Windowsa przez Sambę.
  5. S

    Pomoc TS-231 blue screen, brak dostępu do systemu.

    Mariuszu, mierzę siły na zamiary. Elektronikę naprawiłem bo to umiem i nie był to wielki problem. Natomiast część programowa urządzenia to już inna sprawa :) Wykonam instrukcję i dam znać jakie są rezultaty. 1707379129 Jeszcze zapytam, dlaczego NAS sam zmienił swoją nazwę która jest widoczna w...
  6. S

    Pomoc TS-231 blue screen, brak dostępu do systemu.

    Dzięki Mariuszu za link do tutorialu. Czytałem go i nawet chciałem wykonać ale obawiałem się, że w moim wypadku należy podjąć inne działania. Wolałem zasięgnąć opinii ludzi mądrzejszych w tym temacie ode mnie. Rozumiem, że w moim przypadku powinien zadziałać, a nawet jak nie zadziała to nie...
  7. S

    Pomoc TS-231 blue screen, brak dostępu do systemu.

    Nie mam możliwości przełożyć dysków do innego serwera. Jeżeli chodzi o Qfindera to stwierdza, że mam najnowszą wersję i nie chce robić aktualizacji.
  8. S

    Pomoc TS-231 blue screen, brak dostępu do systemu.

    Damian, zgadzam się z Tobą całkowicie. Jednak pomyślałem, że może to nie jest duży problem i można dość łatwo coś z tym zrobić. Sam niestety nie wiem co dalej.
  9. S

    Pomoc TS-231 blue screen, brak dostępu do systemu.

    Witam Mam model TS-231, dwa dyski w RAID 1. Urządzenie pracowało bardzo rzadko, wykorzystywane do zrzucanai danych archiwalnych. Ostatnio jednak serwer był włączony kilka godzin w celu zrobienia kopii zapasowej na zewnętrznym dysku. Po kilku godzinach kopiowania danych zauważyłem, że transfer...