Recent Content by swirek21

  1. swirek21

    Pomoc Zwiększona aktywność IOPS o dziwnych godzinach

    Scrubbing mam wyłączony załączamy ręcznie. W crontabie nie ma nic co by mogło tak zajeżdżać macierz - ustawianie czasu, restart jakiś usług - ale nic o tych godzinach co się dzieje sieczka.
  2. swirek21

    Pomoc Zwiększona aktywność IOPS o dziwnych godzinach

    Cześć Wam Posiadamy u siebie Qnapa TVS-EC2480U-SAS-RP z załadowanymi 18toma dyskami w tym 5 pul pamięci opartych na Raid 5 wszystkie mają zestawione połączenia Iscsi. Od pewnego czasu zauważyliśmy zwiększoną aktywność IOPS z każdego Raida o dziwnych godzinach. 1:00, 7:00, 13:00, 19:00 zawsze o...
  3. swirek21

    Pomoc QNAP TS-EC2480U praktycznie czysty nie przyjmuje update

    sugestia supportu - po kilkunastu mailach :)
  4. swirek21

    Pomoc QNAP TS-EC2480U praktycznie czysty nie przyjmuje update

    okej sprawa okazała się.... zaskakująca - nietrzymaniem ustawień jest wadliwy przycisk reset - wyłączyliśmy go z poziomu panelu sterowania i po restarcie wszystko żyje :) Może komuś się przyda, co robiliśmy : 1) Przywrócenie DOM 2) Wgranie ręczne softu najniższego jaki był (sugestia na...
  5. swirek21

    Pomoc QNAP TS-EC2480U praktycznie czysty nie przyjmuje update

    więc tak DOM się udało jakby naprawić ponieważ po restarcie i podpięciu hdmi prosi o inicjalizację dysku (nie pokazywało się nic) - przeprowadzamy, startuje webgui idzie się zalogować poustawiać, ale po restarcie wraca do ponownej inicjalizacji systemu.
  6. swirek21

    Pomoc QNAP TS-EC2480U praktycznie czysty nie przyjmuje update

    hmm dziwne by było ponieważ nas chodził od Stycznia - bez restartu bez jakichkowiek zwiech albo dziwnych objawów. Nie podejmować jakichkolwiek prób recovery firmware ?
  7. swirek21

    Pomoc QNAP TS-EC2480U praktycznie czysty nie przyjmuje update

    Witam Mamy u siebie w firmie qnapa TS-EC2480U z którym pewnego dnia stała się dziwna rzecz. Miałem dość stary soft na nim (Grudzień 2017) i po zamknięciu wszystkich udostępnionych katalogów i zamknięciu wszystkich połączeń ISCSI zrestartowałem qnapa i po restarcie on jakby nie do końca się...
  8. swirek21

    Pomoc Qnap TS-451 odcina sam się od sieci

    jakby to było takie oczywiste to bym już dawno to robił, mam masę kopii zapasowych które muszę odzyskać. Support Qnapa będzie mi w poniedziałek sam grzebał. okej qnap ożywiony. Namęczył się trochę serwisant ale dał radę - wszystko żyje nawet dane są. Należy odpalić qnapa bez dysków, zalogować...
  9. swirek21

    Pomoc Qnap TS-451 odcina sam się od sieci

    Na nowym dysku system startuje normalnie - wygląda faktycznie że jest uwalona instalacja na tym raidzie. Znalazłem jeszcze gdzieś na forum żeby odpalić bez dysków i potem je dołożyć, system wykrywa ale jak próbuje odtworzyć ustawienia wywala błąd :
  10. swirek21

    Witajcie

    Witam wszystkich
  11. swirek21

    Pomoc Qnap TS-451 odcina sam się od sieci

    Witam Posiadam w swojej małej sieci w firmie Qnap TS-451. Od kilku dni Qnap zaczyna mi działać przez 5-6 pingów i odcina się na 10 minut sam od sieci (sieciówka świeci i pomarańczowa dioda miga) i tak w kółko. Nas jako że działa jako backup zasobów i nie był i nie jest restartowany (jedynie w...