Recent Content by Sycamor

  1. Sycamor

    Pomoc Quimage - nie wczytuje etykiet osób po przeniesieniu zdjęć do innego folderu

    Qnap się stara, ale na nowych zasadach biznesu... Minimum wkładu, maksimum zysku. Księgowi rządzą, nie inżynierowie. Niby mamy coraz lepsze oprogramowanie, ale tak naprawdę, to tak nie jest. Sami zobaczcie, liczą się wyświetlane reklamy, za to jest pierdyliard $$$ dla firmy, my, jako...
  2. Sycamor

    Pomoc Quimage - nie wczytuje etykiet osób po przeniesieniu zdjęć do innego folderu

    Wywołali mnie do tablicy, to jestem ;) Kiedyś (wieki temu) używałem Dropboxa do zrzucania zdjęć z komórki. Potem obcięli limity, to poszedłem na dysk Google. Znów obcięli, to zacząłem szukać alternatywy, w końcu NAS stoi w domu i się nudzi, to niech przynbajmniej to zrobi. Jednak Qmagie...
  3. Sycamor

    Pomoc Trwałe usunięcie danych z dysków w raid 5

    Istnieje jeszcze opcja zamówienia usługi pn. Destroy All Data. Przyjeżdża do Ciebie duży VAN / mała ciężarówka, ma na pokładzie urządzenie do fizycznego mielenia na drobne dysków 3,5" w całości. Finalnie wypada na półkę do akceptacji przez klienta miazga aluminium, stali i szkła o wielkości...
  4. Sycamor

    Pomoc Migawka i nowe dyski

    Witaj, NAS'y od QNAP od lat chwalą się tym, że dyski są możliwe do wymiany (nieważne, czy wadliwy na taki sam, czy akurat jak u Ciebie, zmiana na inny, większy rozmiar) online, czyli podczas pracy. Na szczęście tu są inne, trochę lepsze możliwości, niż w zwykłym PC, więc bez obawy. Jak kolega...
  5. Sycamor

    Kupno nowych dysków do NAS - co wybrać?

    Witam, dyski mam 4 szt., chodziły od nowości w firmowym serwerze, który praktycznie robi za magazyn danych. Weszły w miejsce dysków 4 TB, bo już zaczynało brakować miejsca. Wcześniej miałem WD Purple, niby przeznaczone do pracy 24/7, ale w ciągu 2 lat padły mi 2 z 4, wymienili na WD RED. Potem...
  6. Sycamor

    Kupno nowych dysków do NAS - co wybrać?

    Bywa, czasem trafisz na niezłą serię, ale z mojego doświadczenia (od 1996 roku) niestety warto dopłacić za lepsze dyski. Chyba, że niespecjalnie zależy Ci na tym, że jak któryś padnie, to masz kopię danych na innym nośniku, najlepiej w 3 miejscach, zgodnie z zasadą backupu 1-2-3. I pamiętaj, że...
  7. Sycamor

    Pomoc QNAP powrót do ustawień fabrycznych- czy sformatuje też podłączony dysk USB?

    O tym nie było mowy ... :) Nawiązałem do sytuacji, gdy siedzisz przy serwerku i coś robisz. S.
  8. Sycamor

    Pomoc QNAP powrót do ustawień fabrycznych- czy sformatuje też podłączony dysk USB?

    Na wszelki słuczaj ... masz dane na dysku zewnętrznym, chcesz je zachować... Odepnij fizycznie, problem z dekla. To nic nie kosztuje, podpiąć zawsze możesz. Najlepiej po wstaniu systemu. Złota zasada jest taka : robisz ponowną instalację serwera - ZAWSZE NAJPIERW WYJMIJ DYSKI Z KIESZENI ...
  9. Sycamor

    Kupno nowych dysków do NAS - co wybrać?

    Witam, przerabiałem podobny problem 530 dni temu... Miałem w serwerze dyski 8 TB Toshiby z 5 letnią gwarancją (są do wzięcia), ale zaczęło brakować miejsca, więc nabyłem dyski WD ... external 16 TB. Są z tzw. białej serii, w środku hel, ciche, prawdopodobieństwo błędów 10 do -15 ;). Normalne...
  10. Sycamor

    Artykuł Netbak PC - zrób kopie zapasową w całej firmie komputerów PC i Windows Server - ZA DARMO!

    No i na mojego NAS'a nie ma wersji 2.o, jest tylko 1.43 Więc to qpa.
  11. Sycamor

    Artykuł Netbak PC - zrób kopie zapasową w całej firmie komputerów PC i Windows Server - ZA DARMO!

    Witam, zainstalowałem, ale na razie nie bardzo wiem, jak uruchomić kopię zapasową mojego komputera... Wchodzę w backup. wybieram źródełko, Hyper-V jak się domyślam, potem Add inventory, login, hasło, port domyślny... I co dalej, maturzysto ? Może dla specjalistów IT to błachostka, ale jest...
  12. Sycamor

    Pomoc RAID 10

    A ja mam pytanie : na drugim obrazku od końca jest wybrany wolumin statyczny. Dlaczego nie opcja nr 1, czyli uproszczony ? S.
  13. Sycamor

    TS-431P zakup dysków. 1 x ssd + 3 hdd czy jest sens?

    Witam, włóż dysk SSD w kieszeń nr 1, mam nadzieję, że sprawdziłeś, że jest kompatybilny z QNAP NAS ? Bo nie wszystkie są, niestety. Zainstaluj system, programy, a potem włóż w kolejne kieszenie 3 dyski po 4 TB i zrób z nich RAID5, to najrosdniejsza opcja dla ochrony przechowywanych danych...
  14. Sycamor

    Qnap filmy 4K z HDR

    No a nie ? :p S. Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina... :P No dobra, gdzie jest to wino ??
  15. Sycamor

    Qnap filmy 4K z HDR

    Dodam do tego swoje 3 grosze... Znawcą wszystkich kombajnów nie jestem, ale po kilku latach odtwarzania filmów z komputera (dość mocna jednostka z kartą Nvidia, do tego ampli 9+4+2), to w końcu znudziło mi się słuchanie szumu komputera stojącego pod biurkiem (mimo, że ma super ciche wentylatory...