Recent Content by Szasza

  1. Szasza

    Pomoc Qmanager, nie przyjmuje polecenia odszyfrowania dysków.

    Na razie.... ...moje pytanie do Qnap: „Dzień dobry, mam włączone szyfrowanie dysków. Poprzez przeglądarkę bez problemu mogę je odblokować, nie mogę tego zrobić poprzez Qmanager. Wchodzę do okna pamięci, gdzie jest Wolumen1 oraz wskazania zajętości dysku i jest zamknięta kłódeczka, klikam pojawia...
  2. Szasza

    Pomoc Qmanager, nie przyjmuje polecenia odszyfrowania dysków.

    Wyglada na najnowszą 2.16.5.0922. Nigdy nie kontaktowałem się z Qnap, to z poziomu apki - „Kontakt z pomocą techniczną” można wyslac?
  3. Szasza

    Pomoc Qmanager, nie przyjmuje polecenia odszyfrowania dysków.

    Cześć, mam włączone szyfrowanie dysków na HS-251. Po restarcie muszę podac hasło żeby je odblokować. W przeglądarce nie ma problemów. Nie chce za to przyjąć polecenia z poziomu Qmanager iOS. Wpisuje w okienko hasło i nic się nie dzieje. Wiecie może co z tym zrobić aby można było odszyfrować...
  4. Szasza

    Pomoc Liczba plików - dlaczego się różnii w zależności od miejsca podglądu?

    Dziękuję. Może ktoś wie jak to sprawdzić i policzyć? To był tylko przykład, mam dużo zdjęć i robię jeszcze backup na dodatkowy serwer i przeszkadza mi to, że nie mogę szybko zobaczyć ile plików się skopiowało. Ręczne liczenie zajmuje dużo czasu.
  5. Szasza

    Pomoc Liczba plików - dlaczego się różnii w zależności od miejsca podglądu?

    Cześć, mam pytanie - o co chodzi z ilością plików i pozostałymi parametrami tego samego woluminu w zależności od miejsca podglądu zawartości? Dodam, że nie mam w środku żadnego folderu tylko same zdjęcia. Przy robieniu backup: W podglądzie folderów współdzielonych: Qfile w QTS QFile na...
  6. Szasza

    Pomoc Udostępnianie woluminu lub folderu pomiędzy dwoma serwerami NAS

    Super! Działa: Bardzo Ci dziękuję. Problem rozwiązany.
  7. Szasza

    Pomoc Udostępnianie woluminu lub folderu pomiędzy dwoma serwerami NAS

    Napisz pls dwa zdania jak to zrobić po kolei? Tylko jest jeszcze jedna rzecz. Screena zerobiłem z HS-251 z którego dane będę chciał przenosić na TS-112P, zakładam, że udostępnianie mam zrobić na TS-112P a tam nie mam widocznego w pasku "Zdalna instalacja" (Remote Mount).
  8. Szasza

    Pomoc Udostępnianie woluminu lub folderu pomiędzy dwoma serwerami NAS

    no właśnie nie wiem, chciałbym widzieć folder udostępniony w drugim NAS:
  9. Szasza

    Pomoc Udostępnianie woluminu lub folderu pomiędzy dwoma serwerami NAS

    Cześć, nie mogę sobie poradzić z udostępnianiem woluminu lub folderu w sieci wewnętrznej z NAS do NAS. Już to kiedyś robiłem a teraz ciemność nastała i nigdzie nie mogę znaleźć opisu. Mam dwa serwery HS-251 i TS-112P, które podłączone są do jednego routera i są w jednej sieci. Potrzebuję...
  10. Szasza

    Pomoc Co kupić do backup danych z HS-251? Jakich aplikacji użyć, żeby zrobić backup?

    QNAPa ma od jakiegoś roku. Na początku było tak, że ciągle się coś z nim działo. Nie mogłem się np. z nim połączyć, zegar się przestawiał, resetował się często co wymuszało przy szyfrowanych dyskach wprowadzania kodu, żeby się z nimi połączyć. Nie jestem w stanie tego wszystkiego teraz opisać...
  11. Szasza

    Pomoc Co kupić do backup danych z HS-251? Jakich aplikacji użyć, żeby zrobić backup?

    Bardzo dziękuję za dotychczasowe wpisy. Od kilku dni siedzę i czytam a w zasadzie uczę się o różnych rozwiązaniach. Napisałem o chęci zakupu drugiego serwera, bo byłem przekonany, że to będzie najlepsze rozwiązanie, ale faktycznie będzie to absorbowało dodatkowy czas związany z administrowaniem...
  12. Szasza

    Pomoc Co kupić do backup danych z HS-251? Jakich aplikacji użyć, żeby zrobić backup?

    Dzień dobry wszystkim. Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem QNAPa HS-251, dlatego chciałbym posłuchać opinii osób bardziej doświadczonych. Przeczytałem forum, jest sporo różnych rozwiązań, ale konkretnych propozycji na moje pytanie nie mogłem znaleźć. W wyniku bliżej nieznanego problemu...
  13. Szasza

    Pomoc HS-251 Zniknęły dane z serwera. Pomocy!

    Czyli bardzo źle :-( Do tego co pozostało dostęp mam normalny, ale nic nie ruszam, żeby czegoś nie nadpisać. Dyski mogę odszyfrować, ale zastanawiam się na jakim poziomie było szyfrowanie, czy to nie spowoduje całkowitej utraty tego co zniknęło. Na razie jeden dysk w ogóle wyjąłem, żeby w razie...
  14. Szasza

    Pomoc HS-251 Zniknęły dane z serwera. Pomocy!

    HS-251 Zniknęły dane z serwera. Pomocy! Serwer ustawiony do pracy w RAID1. Na serwerze mam katalogi (wolumeny): - Oryginalne: Backup, Download, home, homes, Multimedia, Public, Recordings, Web. - Stworzone przeze mnie: MDQ, MM - Podłączyłem dysk zewnętrzny: USB1 Używam katalogów: MDQ i MM do...
  15. Szasza

    Pomoc HS-251. HybridDesk Station. "Niepowodzenie".

    Uff.. kilka godzin to zajęło, ruszyło, ale nie wiem do końca, która metoda zadziałała. 1. Nie próbowałem, gdyż nie miałem pliku 3.1.2 2. Powiem szczerze SSH, wyszukiwanie, katalogów, zmiana nazwy itd. to było wyzwanie. Do dziś nie miałem o tym pojęcia, ale Twoje wskazówki, dały możliwość...