Recent Content by szecho

  1. S

    Pomoc Rozbudowa TS-251B o kartę na dyski M2

    dzięki za odpowiedź. Postawiłem system na ssd, następnie podłączyłem do qnapa dyski hdd i zauważyłem jedną rzecz, na razie nie tworząc z nimi żadnej nowej puli pamięci/wolumenów itp itd, po prostu wkładając je do nasa, on co chwilę nimi mieli - tzn mieli ok minuty dwóch, później chwila przerwy i...
  2. S

    Pomoc Rozbudowa TS-251B o kartę na dyski M2

    Jeszcze mam pytanie, czy dobrze rozumiem jak to działa. Jeśli utworzę pulę i zainstaluję system na ssd, następnie dołożę hdd na dane (i poustawiam aby katalogi z danymi użytkowników były tam zapisywane a nie na ssd) to system oraz wszelkie aplikacje itd będą szybciej działać bo są na ssd - to...
  3. S

    Pomoc Rozbudowa TS-251B o kartę na dyski M2

    na razie nie za wiele, kopie danych z komputerów oraz tel, serwer multimediów dla tv, serwer vpn wireguard (obecnie mam openvpn na routerze ale chce przetestować jak działa WG) plus albo baza danych dla różnych modułów elektronicznych czujników/sterowania albo przetestowanie tego rozwiązania...
  4. S

    Pomoc Rozbudowa TS-251B o kartę na dyski M2

    karta rozszerzeń i dysk przyszedł, odleżały swoje i teraz mając wolną chwilę będę je instalował. Mam pytanie czy przy 1 ssd i 2 hdd tworzyć jedną pulę pamięci na całość czy osobną dla ssd i osobną dla hdd? Jak to najlepiej skonfigurować?
  5. S

    Pomoc Rozbudowa TS-251B o kartę na dyski M2

    Ok dzięki za odpowiedź. Tak RAID1 dla dwóch dysków systemowych zabezpieczy tylko przed padnięciem jednego z dysków, nie przed tym że sam system się wykrzaczy. Także to jedynie do zastanowienia czy kupować dodatkowy dysk w tej chwili czy ewentualnie później bawić się w dokładanie (jeśli w...
  6. S

    Pomoc Rozbudowa TS-251B o kartę na dyski M2

    Cześć, od dłuższego czasu mam TS-251B z 8GB ram oraz 2 dyskami 4TB. Chciałbym go trochę rozbudować - dołożyć kartę na dyski M2, tak aby system był na SSD a na obecnych dyskach tylko dane. I teraz mam pytanie czy wszystko dobrze wytypowałem: - karta QM2-2P-244A - na 2 dyski NVMe PCIe Gen 2 x4...
  7. S

    Pomoc Qnap TS-251B bardzo wolny transfer

    Jakoś specjalnie nie upieram się przy wifi, tv oraz radio jest po kablu, także będę musiał dociągnąć sobie też kabel do kompa. Mam jeden router asusa rt-ac87u, który leży mi nieużywany, także przeniosę się z tego upc na niego
  8. S

    Pomoc Qnap TS-251B bardzo wolny transfer

    Sprawdziłem i się zdziwiłem... Podłączyłem qnapa bezpośrednio do kompa - transfer 110MB/s, następnie qnap do routera, laptop kablem do routera - także 110MB/s. Dla pewności sprawdziłem jeszcze raz laptopa przez wifi i powróciły transfery rzędu 2-5 MB/s. Także mam winowajcę i pomimo szybkości...
  9. S

    Pomoc Qnap TS-251B bardzo wolny transfer

    Cześć, mój nas to TS-251B, soft 4.4.3.1400, dwa dyski Seagate Iron Wolf ST4000VN008-2DR166 i mam problem z baaardzo wolnym transferem. Dysk jest podpięty do routera od UPC - connect box, w ustawieniach wykrywa połączenie 1Gb. Laptop podłączony przez wifi (szybkość 585Mb/s). I teraz jeśli...