Recent Content by szyman

  1. S

    Pomoc Upgrade Qnap 653D o dyski ssd m2

    Ad 2. Nie chcę stawiać systemu na nowo bo mam tu dużo ustawień. 30 użytkowników, 40 folderów współdzielonych itd. Da się zrobić szybką migracje wszystkich ustawień do nowego systemu ?? Jak ostatnio to przerabiałem to wszystkich użytkowników musiałem dodawać na nowo.
  2. S

    Pomoc Upgrade Qnap 653D o dyski ssd m2

    Witam wszystkich. Planuje zaktualizować swoje Qnapa 653D o dysk/dyski ssd m2 na ktorych byłby system. Z tego powodu parę pytań: Czy mogę zastosować obojętnie jaka kartę pcie z m2, czy muszę stosować 8 razy droższe karty qnap ? Czy da się jakoś bezboleśnie przerzucić system na nowe dyski m2 Czy...
  3. S

    Pomoc HBS 3 - problem z synchronizacją do chmury

    Korzystam z usługi Public Cloud -> Cloud Archive, wydaje mi się że jest to najtańsza opcja na cotygodniowy backup. Nie rozumiem tylko dlaczego przy wykonywaniu backupu przesyłane są jakieś dane do innej usługi "Object storage", nie są to dane z backupu a spakowane segmenty. Może robi migawki ...
  4. S

    Pomoc Prędkość migracji z RAID 5 do RAID 6

    Testy przywracania robiłem z zewnętrznego HDD, z OVH przywracania jeszcze nie testowałem, zrobię to po zakończeniu migracji macierzy. Na razie wszystkie dyski są ok.
  5. S

    Pomoc Prędkość migracji z RAID 5 do RAID 6

    Dziękuję za przypominanie o backup. Ogólnie wydaje mi się że to mam ogarnięte, cotygodniowy backup na dysk zewnętrzny oraz cotygodniowy backup do chmury OVH. Jeśli macie jakieś sugestie co do poprawy backupów to chętnie wysłucham. Mam ustawiony priorytet migracji, ale prędkość migracji z RAID 5...
  6. S

    Pomoc Prędkość migracji z RAID 5 do RAID 6

    Zdecydowałem się na Raid 6 właśnie ze względu na bezpieczeństwo. Nas jest biurowy, i planuje w niedalekiej przyszłości dołożyć kolejne dwa dyski, więc wolę raid 6 z bezpieczeństwem 2/6. Czyli rozumiem że wolniejsza migracja to z powodu systemu Raid 6 i to normalne ?
  7. S

    Pomoc Prędkość migracji z RAID 5 do RAID 6

    Witam. Postanowiłem zwiększyć ilość dysków w swoim 653D. Początkowo miałem dwa dyski WD red+ 4tb w RAID 1, dokładam dwa kolejne dyski WD red+ 4 tb. Uruchamiam najpierw migrację z RAID 1 do RAID 5 dodając do macierzy jeden dysk. Prędkość migracji oscyluje w około 30 MB/s, migracja zrobiona w...
  8. S

    Pomoc HBS 3 - problem z synchronizacją do chmury

    Zgłosiłem sprawę do Helpdesku, rozwiązali. Ogólnie backup na serwery OVH jest trochę bardziej skomplikowany. Dane do logowania trzeba pobrać ze strony OVH -> "Project Management" -> "Users & Roles" -> w menu Users "Download rclone configuration file". Po otwarciu pliku konfiguracyjnego należy...
  9. S

    Pomoc HBS 3 - problem z synchronizacją do chmury

    Podłączam się do problemu. Przez HBS 3 chcę tworzyć backupy na serwery OVH. Teoretycznie doszedłem do wszystkich niezbędnych danych (Hasło <tenant_name>.<username>.<password> itp ) ale nie udaje mi się nawiązać połączenia. Komuś z Was udało się ? Proszę o pomoc.
  10. S

    Pomoc Problem z backupem na zdalny NAS QNAP przez RTRR

    Naprawdę bez publicznego IP nie da się zrobić zdalnego backupu ? Czy może jakieś inne oprogramowanie Qnap pozwala na takie rzeczy ?
  11. S

    Pomoc Problem z backupem na zdalny NAS QNAP przez RTRR

    Witam wszystkich. Mam problem ze skonfigurowaniem backupu na mój NAS Qnap znajdujący się w innym miejscu i sieci (zdalny serwer NAS). Przy próbie połączenia wyświetla się komunikat "Nie udało się połączyć z serwerem RTRR. Chcesz włączyć serwer RTRR na zdalnym NAS ?" przy takiej próbie włączenia...
  12. S

    Pomoc Jeden QNAP połączony do dwóch oddzielnych sieci LAN - problem

    QuFirewall... on nie puszczał. Kombinowałem długo, konsultacje z informatykiem, konsylium zapaleńców i nic.... a tu QuFirewall... Dzięki za pomoc !
  13. S

    Pomoc Jeden QNAP połączony do dwóch oddzielnych sieci LAN - problem

    Czy wprowadzałeś jakieś dodatkowe ustawienia QNAPA ? Czy wprowadzałeś dodatkowe przekierowanie portów na routerach ?
  14. S

    Pomoc Jeden QNAP połączony do dwóch oddzielnych sieci LAN - problem

    Dzień dobry Wszystkim ! Chcemy połączyć dwie oddzielne sieci LAN do jednego serwera QNAP 653D. QNAP ma dwie karty sieciowe więc myśleliśmy, że pójdzie to gładko... jedna sieć do jednej karty, druga do drugiej. Przy konfiguracji wychodzi nam problem, QNAP nie jest widziany w jednej z sieci...