Recent Content by szymek2020

  1. szymek2020

    Karta rozszerzeń np QM2-2P10G1TB w TS-253D-8G

    Witam, ogólnie mam 3 pytania związane z qnapem który posiadam. 1) Posiadam wolny dysk m.2 1TB i zastanawiam się czy dodając kartę rozszerzeń np QM2-2P10G1TB w TS-253D-8G coś uzyskam więcej niż np wewnętrzny cache samej maszyny? jaka dodatkowa korzyść z tego będzie ? w maszynie mam dwa dyski...
  2. szymek2020

    Pomoc Brak dostępu do QNAP TS-253D-8G poprzez LAN przez VPN

    @KysiuJ , faktycznie QuFirewall blokował, gdy wyłączyłem od razu ruszyło :) dodałem IP z VPN i działa. dziękuję za pomoc.
  3. szymek2020

    Pomoc Brak dostępu do QNAP TS-253D-8G poprzez LAN przez VPN

    To moja sieć, dla pewności postawiłem raz jeszcze openwrt w routerze.
  4. szymek2020

    Pomoc Brak dostępu do QNAP TS-253D-8G poprzez LAN przez VPN

    Dalej nic. @pigers wydaje mi się, że nie do końca zrozumiałeś mój problem. Mam sieć LAN, gdy laptop jest połączony przez j45 czy wifi do LAN, to wszystko działa. Na routerze mam postawiony VPN. Będąc na zewnątrz mam dostęp do zasobów sieci LAN poprzez wspomniany VPN, wszystko działa za...
  5. szymek2020

    Pomoc Brak dostępu do QNAP TS-253D-8G poprzez LAN przez VPN

    witam, W sieci LAN posiadam dwa dyski sieciowe Qnap, jeden TS-253D-8G a drugi TS-110 Oba posiadają najnowsze dostępne oprogramowania. Będąc w LAN na oba dyski można się zalogować poprzez www oraz oba są dostępne w otoczeniu "ten komputer" jako zmapowane dyski. Na routerze mam postawiony VPN...
  6. szymek2020

    Pomoc Mapowanie dysku NAS z dostępem z zewnątrz

    Masz na myśli QVPN Service czy też VPN na routerze?
  7. szymek2020

    Pomoc Mapowanie dysku NAS z dostępem z zewnątrz

    witam, mam problem taki jak Rozwiązany - Zmapowanie dysku poza siecią lokalną. nie ma innego sposobu niż VPN, WebDav ? mam statyczne zewnętrzne IP i niezależnie czy jestem w LAN czy poza LAN, chciałbym mieć w otoczeniu sieciowym poprzez zmapowany dysk dostęp do określonych zasobów NAS, w ogóle...
  8. szymek2020

    Witam Wszystkich na forum

    Na poważnie postanowiłem korzystać z rozwiązań Qnap, obecnie posiadam TS-2530D i jakiegoś staruszka TS-110. Liczę, że ilość pytań z mojej strony będzie ograniczona do minimum.