Recent Content by tadek

  1. tadek

    Pomoc Czy można przenieść dyski pomiędzy QNAPami?

    Dziękuję za odpowiedź. PS. sprawdzę na innym zasilaczu i kościach.
  2. tadek

    Pomoc Czy można przenieść dyski pomiędzy QNAPami?

    Witam grupę Posiadam QNAP TS-453 Pro, który zawiesił się na booting. Po wyjęciu dysków, restartowaniu, cały czas to samo. Podpięcie monitora nie daje nawet sygnału. Pomyślałem, że posiadam jeszcze TS-412U, stąd moje pytanie. Czy jak te 4 dyski z 453 Pro włoże do 412U to będę miał nadal dostęp...
  3. tadek

    Pomoc Rozmiar woluminu a migawki

    Hej, czytałem to i też inne wątki i dalej nie wiem, skąd miejsce na migawki będzie konsumowane. Czy ten wolumin 6,5 TB to jest sztywna ilość miejsca nieruszana przez migawki, wtedy migawka sobie zabiera miejsce z tego pozostałego zasobu, czy też te 6,5 TB dzieli się na pliki oraz migawki.
  4. tadek

    Pomoc Rozmiar woluminu a migawki

    Witajcie, Konfiguruję nowego QNAPa i mam problem z kwestią rozmiaru woluminu i miejsca na migawki, ale od początku. Posiadam 10,5 TB miejsca zrobionego w RAID1. Stworzyłem jeden wolumin 6,5 TB z myślą, aby pozostawić wolne miejsce na migawki. I tutaj jest moje pytanie. 1. czy migawki będą się...
  5. tadek

    Pomoc Kopia HBS czy replikacja migawek - co lepsze?

    1 - nie wystarczy np. opcja logowania 2-składnikowa? 2 - to tak mam już zrobione.
  6. tadek

    Pomoc Kopia HBS czy replikacja migawek - co lepsze?

    Ok a co z tym użytkownikiem z prawem dostępu? Nie mam VPN, loguję się normalnie po adminie. To źle?
  7. tadek

    Pomoc Kopia HBS czy replikacja migawek - co lepsze?

    Dzięki za odpowiedź. Co masz na myśli pisząc nie montujesz żadnych katalogów między Qnapami? Ja włączyłem HBS3 na żródłowym i wysyłam dane np. z jednego katalogu na katalog w drugim Qnapie. Źle robię?
  8. tadek

    Pomoc Kopia HBS czy replikacja migawek - co lepsze?

    Dzięki za odpowiedź. Jednak mam pytanie, ponieważ nie do końca wiem jak to jest z tym ransomware. Załóżmy, że będę miał zainfekowane jakieś pliki na Qnapie źródłowym i wyśle ona na backup te pliki, przez co zainfekje sie reszta. Jest to możliwe?
  9. tadek

    Pomoc Kopia QNAP->QNAP w różnych lokalizacjach - bezpieczeństwo

    Czyli jak usunę coś na serwerze źródłowym to także usunie na docelowym?
  10. tadek

    Pomoc Qnap TS-412U i brak migawek

    Ok napisałem tm.
  11. tadek

    Pomoc Kopia HBS czy replikacja migawek - co lepsze?

    Witam, przychodzę tutaj z tego wątku i szukam najbardziej optymalnego rozwiązania. Jak to u mnie wygląda? Posiadam TS-453 Pro na którym pracuję. Zawiera on dla mnie krytycznie ważne pliki, dlatego zależy mi na ich zabezpieczeniu, czy to przed skasowaniem, czy ransomware. Tutaj mam RAID5 i...
  12. tadek

    Pomoc Qnap TS-412U i brak migawek

    Ok rozumiem. Pytam, ponieważ szukam rozwiązania, żeby zabezpieczyć się jakoś przed ransomware przy okazji mieć backup. Mam tak. Pracuję na plikach w TS-453 Pro i pomyślałem, że wykorzystam TS-412U do backupów, którym będę robił migawki. Jakie rozwiązanie w tej sytuacji byś proponował? Robić...
  13. tadek

    Pomoc Qnap TS-412U i brak migawek

    Witam ponownie, system plików mam EXT4.
  14. tadek

    Pomoc Qnap TS-412U i brak migawek

    Dzięki za wskazówkę. Co znaczy nowy format?