Recent Content by thalgo13

  1. T

    Pomoc Dostęp do NAS poprzez QFile

    Z IP zxadziałało, Dziękuję. Tylko w takim razie po jasną ciasną są te kombinacje z nazwami, skoro to i tak nie działa...
  2. T

    Pomoc Dostęp do NAS poprzez QFile

    Cześć, mam NAS QNAP postawiony w domu, skonfigurowany pod użytkowników, z dostępem na zwykłym kompie do pełnej zawartości dysków w tym NASie (normalne zamontowanie na biurku każdego dysku, przy każdym starcie komputera). W tym samym domu (w sensie w tej samej sieci WiFi) chciałbym podłączyć się...
  3. T

    Pomoc Kodi nie widzi wszystkich filmów

    Z tego co widzę w guglowisku, to jest trochę zabawy termianalowej z tym Sonarrem - aż taki biegły nie jestem :-)
  4. T

    Pomoc Kodi nie widzi wszystkich filmów

    OK. Dziękuję. Wydawało mi się, że z nazwami jest wsio OK, a jednak okazało się, że trzeba najpierw sprawdzić w TVdB jak to powinno być ponazywane i podzielone na sezony (np. nigdy bym nie wpadł na pomysł, że "Pancerni" są podzieleni na trzy sezony :-) ). Teraz całą swoją bibliotekę seriali...
  5. T

    Pomoc Kodi nie widzi wszystkich filmów

    Nie, w TMM nie zmieniałem nazw - wszystko robiłem ręcznie w systemie. Hmmm... Może faktycznie coś z nazwami: na poniższych zrzutach widać, że o ile pierwsze cztery są wg schematu zadanego ustawieniach TMM to już piąty ma jakieś przerwy w nazwie (mimo, że w systemie widać ją normalnie)...
  6. T

    Pomoc Kodi nie widzi wszystkich filmów

    Kurteczka, coś chyba "głębszego" jest z tym... Zrobiłem doświadczenie: na lapku, gdzie nie było do tej pory ani TMM ani KODI, zainstalowałem te dwa programy. Na dysku sieciowym zrobiłem nowy folder, do którego przekopiowałem na próbę trzy seriale. Po odpaleniu TMM wskazałem ten folder jako...
  7. T

    Pomoc Kodi nie widzi wszystkich filmów

    Momencik... Rozumiem, że powyższe zrzuty ekranu dotyczą KODI a ja napisałem, że w KODI wogóle nie widzę tego serialu, więc nie za bardzo mam na czym naciskać tego "I" na klawiaturze... Poniżej zrzut z TMM oraz zrzut z KODI - przedmiotowt serial mam na osobnym volumenie "Seriale"...
  8. T

    Pomoc Kodi nie widzi wszystkich filmów

    Witam, mam problem z parą TinyMedia Manager -> KODI. Niektóre filmy i seriale, które są prawidłowo tagowane przez TMM, nie są potem widoczne po odpaleniu KODI (wersja 17.4, macOS Sierra 10.12.3). Np. serial Sherlock (3 pierwsze sezony) w TMM ma wszystkie informacje prawidłowo a w KODI mimo...
  9. T

    Pomoc Tworzenie serwera FTP

    O matulu... To miało być (wg samouczka) proste... A co to te porty pasywne? Jeżeli chodzi o Przekierowanie portów na routerze to tak, zrobiłem (załącznik)
  10. T

    Pomoc Tworzenie serwera FTP

    Jadę dalej :-) DDNS: mój router ASUS umożliwia uruchomienie klienta DDNS na ich firmowym serwerze, czyli "www.asus.com" ale w konfiguracji NAS nie mogę wpisać tego asusowego serwera tylko muszę wybrać z listy dostępnych (czyli gdzieś muszę się zarejestrować). Czy na routerze w takim razie muszę...
  11. T

    Pomoc Tworzenie serwera FTP

    Dziękuję - pomogło. Tylko jak teraz dobrać s^ę do tego ftpa skoro "kolejność" w samouczku jest do d...
  12. T

    Pomoc Tworzenie serwera FTP

    Witam, zrobiłem sobie "kuku" - chciałem stworzyć serwer FTP i robiłem to wg tego samouczka <Łatwa konfiguracja własnego serwera FTP :: Internet ::NAS :: QNAP>. Już w pierwszym punkcie chcą żeby zmienić adres na "static" - zrobiłem. Teraz nie mogę w ogóle połączyć się z NASem :-( Co zrobić...
  13. T

    QNAP TS-251 4GB RAM

    apofis: odezwij się na luzak[at]studio-d.pl
  14. T

    TS-251+ vis TS-251A

    Aha, dzięki - mi wystarcza 1080p :-)
  15. T

    TS-251+ vis TS-251A

    Cześć, porównuję te dwa modele na stronach firmowych QNAPa i widzę różnicę tylko w: 1. pamięci flash - 251A -> 4GB 251+ -> 512 MB (DOM) (nota bene: co to jest to "DOM"?) 2. jakaś ramka Jumbo <- i znowu: co to jest? Obydwa są w prawie takiej samej cenie - przy wyborze modeli z 4GB RAM. Do...