Pomoc Tworzenie serwera FTP

thalgo13

Entry Technician
Q Associate
6 Grudzień 2011
48
2
8
QNAP
HS-251
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Witam,

zrobiłem sobie "kuku" - chciałem stworzyć serwer FTP i robiłem to wg tego samouczka <Łatwa konfiguracja własnego serwera FTP :: Internet ::NAS :: QNAP>. Już w pierwszym punkcie chcą żeby zmienić adres na "static" - zrobiłem. Teraz nie mogę w ogóle połączyć się z NASem :-(
Co zrobić teraz?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.3
Model serwera: QNAP HS-251
 
Jadę dalej :)
DDNS: mój router ASUS umożliwia uruchomienie klienta DDNS na ich firmowym serwerze, czyli "www.asus.com" ale w konfiguracji NAS nie mogę wpisać tego asusowego serwera tylko muszę wybrać z listy dostępnych (czyli gdzieś muszę się zarejestrować). Czy na routerze w takim razie muszę wyłączyć tego klienta DDNS?
Dobra. Niby się udało - kolega łączy się z tym FTP - ale nie do końca. Nie można nic na niego skopiować. w prefsach utworzony jest folder współdzielony specjalnie do tego (jest widoczny po zalogowaniu się na ftp) i ma włączone uprawnienia RW. Tak samo użytkownik też ma takie uprawnienia...
Co jest źle?
 
O matulu... To miało być (wg samouczka) proste... A co to te porty pasywne? Jeżeli chodzi o Przekierowanie portów na routerze to tak, zrobiłem (załącznik)
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2017-02-03 o 17.04.53.jpg
    Zrzut ekranu 2017-02-03 o 17.04.53.jpg
    24,9 KB · Wyświetleń: 44