Recent Content by Therion7777

  1. Therion7777

    Pomoc Nie mogę się dostać do NAS-a...

    Uff, dzięki. Tak to jest jak się da jakiś dziwny port, a nmpa w defaulcie skanuje przecież pierwszy 1000 tylko :) EDIT: Dobra, od razu upgrade do 5.x i zobaczymy co się wywali :)
  2. Therion7777

    Pomoc Nie mogę się dostać do NAS-a...

    Dobry. TS-453 Pro, nie logowałem się już jakiś czas i... no, głupia sprawa, ale rzucam z głowy wszystkie adresy jakie mi przychodzą do głowy i QTS na żadnym mi się nie pojawia... Nmap pokazuje m.in.: 80/tcp open http Apache httpd | http-methods: |_ Supported Methods: POST OPTIONS...
  3. Therion7777

    Pomoc Dodanie 3 dysku do puli Jbod

    A jak mam 4 single to da się JBOD-a zrobić bez utraty danych?
  4. Therion7777

    Pomoc Niby dysk podpięty, ale jednak nie :)

    Przprszm, ale uprawnień nie miałem. Tak się kończy jak się zapomina, że kiedyś się postanowiło na adminie nie pracować :)
  5. Therion7777

    Pomoc Niby dysk podpięty, ale jednak nie :)

    Ehlo. Podpinam sobie dysk 3,5" po USB i widzę to: ale już w FileStation nie widzę tego udziału nic a nic. Dysk przed chwilą był wpięty w Windowsika i wszystko sprawnie działało :) Any help? Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2.1320 Model serwera: QNAP TS-453 Pro
  6. Therion7777

    Pomoc Let's Encrypt Certyfikat wildcard

    Repo w Debianie skopane było już wcześniej afair. Debian to zuo :-)
  7. Therion7777

    Pomoc Let's Encrypt Certyfikat wildcard

    Certbot 0.22.0 Release with ACMEv2 and Wildcard Support
  8. Therion7777

    Pomoc Let's Encrypt Certyfikat wildcard

    Chyba tylko docker...
  9. Therion7777

    Pomoc Logowanie do QNAP po SSL

    Gorzej, że jak NAS jest wystawiony na wysokich portach to trzeba na czas odnowienia LE otwierać porty 80 i 443 :(
  10. Therion7777

    Pomoc QNAP TS-231P Jestem zawiedziony i chyba zwrócę do sklepu

    Szczerze mówiąc dziwię się, że wchodząc w rozwiązanie zamknięte myślałeś, że wszystko będzie konfigurowalne wedle własnych upodobań :) Sory, no bonus. Coś za coś.
  11. Therion7777

    Pomoc TS-453 Pro, brak dysku zewnętrznego USB w File Station

    @miarcin Ha! Racja! Dzięki za info. Normalnie nigdy bym na to nie wpadł... Głupie to, ale cóż... :) Nadałem sobie uprawnienia i już widzę też na zwykłym koncie :)
  12. Therion7777

    Pomoc TS-453 Pro, brak dysku zewnętrznego USB w File Station

    Hej ;) Wkładam WD Black 750GB (WDC WD75 00BPKX-75HPJt0) do obudowy Patriot Gauntlet 4 (USB 3.1) podpinam do NAS-a i: 1. w "Storage & Snapshots" -> External Storage dysk jest widoczny, można go sformatować, zero błędów. 2. ale w File Station go nie ma :( 3. w Control Panel -> System -> External...
  13. Therion7777

    Pomoc Transkodowanie w lot i transkodowanie w tle nie działa - brak wsparcia dla AC3 i DTS ?

    @Mattax Przepraszam, ale jak się ma ten link do problemu z tematu?
  14. Therion7777

    Pomoc Zastąpienie FileStation NextCloud? Czy do dobry pomysł?

    Zapewniam Cię, że to nie jest to samo. Kod Nextclouda bardzo mocno poszedł do przodu. Tak samo wiele nowych funkcjonalności zostało dodanych. Nextcloud wygląda podobnie, bo to przecież fork, ale to tylko fasada, której nie na ten moment nie ma w planach do gruntownego przepisania. Zresztą po co...
  15. Therion7777

    Pomoc Zastąpienie FileStation NextCloud? Czy do dobry pomysł?

    Och nie! Nextcloud to ekipa z OwnClouda, której nie podobał się model biznesowy. Nextcloud zawiera w sobie za darmo funkcje biznesowe, które w OwnCloudzie są płatne. Do tego Od roku czasu Nextcloud tak poszedł do przodu, że OwnCloud chyba już nie ma szans ich dogonić. Sry, no bonus -- teraz...