Recent Content by tomekbady48

  1. tomekbady48

    Pomoc Rozmiar zdjęć w QuMagie

    Cześć. Tak, znam te akronimy. Raczej zastanawiałem się nad znaczeniem "RIP" w wątku , czy forum, czy niebo. Dzięki.
  2. tomekbady48

    Pomoc Rozmiar zdjęć w QuMagie

    Dzień dobry, cześć! Mam pytanie: co oznacza cytowana kwestia?
  3. tomekbady48

    Pomoc DLNA - tv nie widzi udostępnionych katalgów

    Tak , choć dziwne, bo jak chwilę temu wybrałem opcję "indeksuj ponownie", to NAS pokazał ostatnie indeksowanie o godz. 8:10, a całkowita liczba pików to wciąż zero.
  4. tomekbady48

    Pomoc DLNA - tv nie widzi udostępnionych katalgów

    Drodzy, ratunku, bo wyląduję w psychiatryku, i to jeszcze przed Wielkanocą. Sprzęt: TS-253D Firmware: 5.0.1.2346 Wczoraj (07.04.23) odpalam smart TV, widzę nazwę NAS w źródłach TV, ale brak jakiejkolwiek zawartości (video, audio, zdjęcia) . Wcześniej nie wprowadzałem w NAS żadnych zmian...
  5. tomekbady48

    Pomoc Total Commander - problem z FTP

    Mam stały IP NAS. A czy ktoś świadczy odpłatne usługi zdalnej konfiguracji poprzez np. teamviewera?
  6. tomekbady48

    Pomoc Total Commander - problem z FTP

    Mam QuFirewall, zerkne tam. Kurde, gdybym miał pojęcie o portach, a mam od UPC. W każdym razie dzięki Wam za chęć pomocy...
  7. tomekbady48

    Pomoc Total Commander - problem z FTP

    Sprawdzę zatem IP, choć poprzez myQNAPcloud widzę, że IP się nie zmieniło. Ma Może cos z portami, ale niestety, nie mam o nich ,czy też o ich przekierowywaniu pojęcia, zatem używam automatycznej konfiguracji routera i UPnP.
  8. tomekbady48

    Pomoc Total Commander - problem z FTP

    Nie ma innych danych w logach. Po wpisaniu IP, usera i hasła (port jest pustym bo 21), w logu, jak na zrzucie jest: 1. Status: Łącznie (podane IP z potrem) 2. Błąd: Połączeni zakończono po 20 sekundach nieaktywności 3. Błąd: Nie można sie połączyć z serwerem 4. Status: Oczekiwanie na ponowienie...
  9. tomekbady48

    Pomoc Total Commander - problem z FTP

    Dziękuję za pomoc. Zrzut poniżej, ale chyba niewiele z niego wynika?
  10. tomekbady48

    Pomoc Total Commander - problem z FTP

    Cześć, mam kolejną prośbę o pomoc. Posiadam NAS TS253D. Wczoraj zauważyłem, że nie mogę się połączyć spoza sieci domowej z FTP za pośrednictwem aplikacji Total Commander. O dziwo, dotychczas wszystko działało, a teraz, podczas łączenia, pojawia się komunikat "wywołanie połączenia nie powiodło...
  11. tomekbady48

    Pomoc Klonowanie dysku z laptopa do QNAP

    Hej, dziękuję. 👍
  12. tomekbady48

    Pomoc Klonowanie dysku z laptopa do QNAP

    Dzięki śliczne za porady. Niestety, nie wiem, gdzie szukać wspomnianego hasła, jak strona... 😒
  13. tomekbady48

    Pomoc Klonowanie dysku z laptopa do QNAP

    Dzięki za info. Czy kopia systemu w NAS wymaga osobnej partycji czy może być wykonana na istniejącej partycji zawierającej już jakieś dane?
  14. tomekbady48

    Pomoc Klonowanie dysku z laptopa do QNAP

    Dziękuję za info, bo przyznam, że zdziwiłem się, nie znajdując nigdzie oprogramowania o nazwie Veeam Endpoint Backup Free... Fakt, nie może być za łatwo. :)