Recent Content by trustworthy

  1. T

    Pomoc System nie odpowiada (ten typ tak ma?)

    Dziękuję. Jeżeli się powtórzy przy mniejszym obciążeniu, podzielę się opisem. Ale mam nadzieję, że nie będę musiał ;) I że to nie wina RAM, choć też łatwo wymienić ;)
  2. T

    Pomoc System nie odpowiada (ten typ tak ma?)

    Hmm... To jest możliwe, bo szło kopiowanie danych, indeksowanie, generowanie miniatur, rozpoznawanie twarzy i innych + emby (indeksowanie, generowanie miniatur i cała robota bazy danych) + podłączenie przez HDMI, żeby jeszcze ustawić go do tej zabawy. I zasadniczo wtedy padł. Tylko szkoda, że...
  3. T

    Pomoc System nie odpowiada (ten typ tak ma?)

    Witajcie, po kilku dniach zabawy TS464 postanowił nagle przestać odpowiadać. Bawiłem się ustawieniami (media, w tym emby), nagle przeglądarka mnie wylogowała i nie dało się już wczytać strony. Qfinder tez nie mógł znaleźć urządzenia. Pingowanie dawało rezultat pozytywny, ale to jedyny z...
  4. T

    Pomoc Błąd kopiowania (uprawnień ) z dysku zewnętrznego

    Cześć, natrafiłem na dziwny problem podczas próby kopiowania plików z dysku zewnętrznego na Qnap. Część plików (niezależnie od rozszerzenia i katalogu) nie kopiuje się. W dzienniku powiadomień pojawia się informacja: "failed to copy (...) Failed to access the file". Próbując otworzyć ten sam...
  5. T

    Pomoc TS-464 - konfiguracja, ustawienia, propozycje

    @mariszo , jakiej konfiguracji dysków użyłeś? Od Silas Mariusz wiem już, że woluminy statyczne będą wystarczające, bez migawek (migawki tylko na woluminie z danymi ważnymi, edytowalnymi). Ile % miejsca na dysku nvme przeznaczyłeś podczas zakładania puli na jakieś zwiększenie jego efektywności?
  6. T

    Pomoc TS-464 - konfiguracja, ustawienia, propozycje

    Dzięki, to mi wiele wyjaśnia. O ile dobrze zrozumiałem, to powinno wyglądać tak: 1. dysk NVMe (system + aplikacje) - wolumin statyczny, brak migawek. A co z tym x% dysku, które przypisuje się na etapie tworzenia puli - nie chodzi mi o migawki, a o coś innego - jak dobrze kojarzę, to zwiększenie...
  7. T

    Pomoc TS-464 - konfiguracja, ustawienia, propozycje

    Cześć! :) Nabyłem również TS-464, bawię się nim od tygodnia, teraz czas przyszedł na docelową konfigurację dysków, ale potrzebuję Waszego wsparcia - tu ogromny ukłon w stronę @pigers i @Silas Mariusz , bo widzę, że jesteście ekspertami i chętnie dzielicie się podpowiedziami. NAS do użytku...
  8. T

    Qnap TS-262 czy TS-264 (przesiadka z S 214Play)

    Panowie, ogromne dzięki za pro odpowiedzi. Sprawa z nvme jest dla mnie teraz jasna. Jeden (pewnie 500 GB WD Red sn700 pójdzie pod system). Drugi pod dane, tylko może już nie sn700, a właśnie ten porządny Samsung - sprawdzę ceny. WD Red 500 GB to 3 stówki. 1TB 450. Może coś w okolicach 500-600...
  9. T

    Qnap TS-262 czy TS-264 (przesiadka z S 214Play)

    Rozwaliłeś mnie tą odpowiedzią :D Git - czyli SN700 pewnie wpadną. Ale jeżeli mam wyjść z kościoła, to podpowiesz, na co je najlepiej przeznaczyć i w jakie pojemności iść? Jeden na system zapewne - 256? 512? Drugi proponujesz na dane? Wówczas budget is the limit ;) Szczerze, dużo ludzi się...
  10. T

    Qnap TS-262 czy TS-264 (przesiadka z S 214Play)

    W kwestii TS-264, czy możecie podpowiedzieć, czy dobrze myślę: wkładam HDD (będą to 2xWD RED 4TB, bo takie mam). Dodatkowo 2 NVME - jeden na system, drugi na cache (read only?). Możecie podpowiedzieć, jakich pojemności? 256 GB na system, 500 GB na cache? Czy większe? Myślę o WD Red, chyba że nie...
  11. T

    Zainteresowany Qnapem?

    @Ice a masz dobrą ofertę na Qnap TS-264, czy analogicznie jak dla 664 i kolegi powyżej?
  12. T

    Qnap TS-262 czy TS-264 (przesiadka z S 214Play)

    @pimposh dzięki. x64 w takim razie zostaje. Możesz napisać, jakie masz wykorzystanie RAM w 264 vs 464/646 przy jakich usługach? I ile ram masz w 464/646. @pigers dobra szydera. Na forum syno brakowało mi pisma obrazkowego ;)
  13. T

    Qnap TS-262 czy TS-264 (przesiadka z S 214Play)

    Super, masz modele nad którymi się zastanawiam. Jeżeli chodzi o zapas mocy, to widzisz jakąś różnicę? Warto wziąć 464 z 4GB i wymienić pamięć? Czy też 8GB w 264 jest wystarczające? Szukam qnap, który będzie przyszłościowy i nie będzie łapał zadyszki za 2 lata. Syno oznacza takie modele plusem...
  14. T

    Qnap TS-262 czy TS-264 (przesiadka z S 214Play)

    Ok, podałeś link do wersji 8g. Wersja 4GB ma rozszerzalną: TS-464 | Specyfikacja sprzętowa 1676462884 Wolałbym nie przekraczać 3 k
  15. T

    Qnap TS-262 czy TS-264 (przesiadka z S 214Play)

    W takim razie czy nie lepszym wyborem jest np te 464 4g i wymiana kości na 16GB?