Pomoc System nie odpowiada (ten typ tak ma?)

trustworthy

Entry Technician
Q Associate
15 Wrzesień 2011
18
3
18
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Witajcie,

po kilku dniach zabawy TS464 postanowił nagle przestać odpowiadać. Bawiłem się ustawieniami (media, w tym emby), nagle przeglądarka mnie wylogowała i nie dało się już wczytać strony. Qfinder tez nie mógł znaleźć urządzenia. Pingowanie dawało rezultat pozytywny, ale to jedyny z pozytywnych testów. Diody dysków świeciły się na zielono, nie mrygały. Jedynie dioda sieci wykazywała aktywność.
Zostawiłem tak qnapa na noc, mając nadzieję, że coś się musi ułożyć, ale rano to samo. Na wyłączenie przyciskiem nie reagował. Musiałem mu zrobić forced shutdown (trzymanie przycisku przez 5 sek).

Po ponownym włączeniu wszystko OK, w logach nie widzę nic, żadnego problemu (confusing).

Czy możecie podpowiedzieć, gdzie mogę szukać winowajcy, żeby nie wróżyć z fusów? Czy może to być zmieniony RAM (zmieniłem na patriot PSD48G266681S sprawdzone przez kogoś na forum z ts464 właśnie). Czy ten typ tak ma?
 
Hmm... To jest możliwe, bo szło kopiowanie danych, indeksowanie, generowanie miniatur, rozpoznawanie twarzy i innych + emby (indeksowanie, generowanie miniatur i cała robota bazy danych) + podłączenie przez HDMI, żeby jeszcze ustawić go do tej zabawy. I zasadniczo wtedy padł. Tylko szkoda, że zwiecha totalna, a nie zwolniona reakcja po prostu.
Dzięki @pigers teraz będę go obciążał na trochę spokojniej w takim razie :)
Nie chciałbym dawać po raz kolejny w du** dyskom, wyłączając serwer na chama.
 
Dziękuję. Jeżeli się powtórzy przy mniejszym obciążeniu, podzielę się opisem. Ale mam nadzieję, że nie będę musiał ;) I że to nie wina RAM, choć też łatwo wymienić ;)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Ts464
  2. dioda lan
  3. diody