Recent Content by TSQ469

  1. TSQ469

    Pomoc skąd "guest" w użytkownikach on-line?

    Cześć, to nie chodzi o wyłączenie konta gościa (swoją drogą nie wiem, jak to zrobić, bo w userach na NAS nie miałem takiego usera), ale o usunięcie usera o nazwie guest z listy userów mających prawo edycji do poszczególnych udziałów sieciowych. Trzeba to zrobić z poziomu Windowsa (wchodzisz we...
  2. TSQ469

    Pomoc Linki udostępniania - jaka bezpieczna alternatywa z możliwością tworzenia folderów?

    Bardzo dziękuję Wam za naświetlenie mi tematu. Wiem teraz na czym stoję i że dostęp do FileStation (czyli tak jak robię) to jedyne rozwiązanie, za pomocą którego można tworzyć foldery. ZIP nie rozwiązuje niestety problemu tworzenia i usuwania folderów, no i chodzi mi też o to, żeby były widoczne...
  3. TSQ469

    Pomoc Linki udostępniania - jaka bezpieczna alternatywa z możliwością tworzenia folderów?

    Cześć, dzięki za info. Mam logowanie przez https przez link udostępniania generowany przez QNAP do konkretnego zasobu i link wygląda tak: "https://xxx.xxx.xx.xxx:xxxx//share.cgi?ssid=xxxxxx" Linki udostępniania są fajne, bo nie muszę za każdym razem usera lokalnego zakładać dla nikogo z...
  4. TSQ469

    Pomoc Bezpieczna udostępnienie, inne niż linki udostępniania?

    Witam, mam prośbę o komentarz do rozwiązania, które chcę zastosować. Czy jest to bezpieczne/profesjonalne podejście do zagadnienia. Obecny stan: 1) QNAP673E - użytkownicy logują się przez LAN 2) Brak VPN 3) Możliwe zalogowanie się użytkownika do serwera przez Internet po wpisaniu...
  5. TSQ469

    Pomoc Linki udostępniania - jaka bezpieczna alternatywa z możliwością tworzenia folderów?

    Witam, mam prośbę o komentarz do rozwiązania, które chcę zastosować. Czy jest to bezpieczne/profesjonalne podejście do zagadnienia. Obecny stan: 1) QNAP673E - użytkownicy logują się przez LAN 2) Brak VPN 3) Możliwe zalogowanie się użytkownika do serwera przez Internet po wpisaniu...
  6. TSQ469

    Pomoc dioda LED LAN miga na pomarańczowo

    W logach nie ma żadnych błędów. Mam dostęp tylko przez przeglądarkę po http przez panel admina mogę wejść w logi systemu ale są tam tylko informacje o zalogowanych userach, dostępach do zasobów sieciowych... nic o sprzęcie nie ma i błędów nie ma w ogóle w tej chwili żadnych wyszczególnionych.
  7. TSQ469

    Pomoc dioda LED LAN miga na pomarańczowo

    Witam Was, kupiłem nowego TVS-673e i po podłączeniu do LAN wszystko dobrze działa, ale cały czas miga na pomarańczowo dioda LED na obudowie NASa. Dioda miga regularnie i wygląda to na sygnalizację jakiegoś problemu, którego nie potrafię zaobserwować. Dzieje się tak zarówno po podłączeniu do...
  8. TSQ469

    Pomoc skąd "guest" w użytkownikach on-line?

    Tak, mam ustawione dokładnie wszędzie na "Brak dostępu". Problem rozwiązany. Okazuje się, że należało z poziomu Windowsa usunąć gościa z userów mających prawo edycji do poszczególnych udziałów sieciowych. Jak widać NAS nie blokował dostępu i gość mógł się wbijać mimo ustawienia "Brak dostępu" od...
  9. TSQ469

    Pomoc skąd "guest" w użytkownikach on-line?

    Witam, czasami obserwuję userów "guest" w użytkownikach on-lina podłączonych do NAS. Wygląda to tak: Nie mam pojęcia skąd "oni" się biorą, ponieważ komputery, które łączą się do NAS'a mają wyłączonych userów "guest". Wszystkie komputery w sieci mają WIN 10 PRO i użytkowników lokalnych...
  10. TSQ469

    Pomoc TS-453A Problem z wyłączeniem i restartem

    Ja miałem podobny problem i u mnie w 100% rozwiązuje problem usunięcie PenDrive'a z NAS'a przed restartem. Bez pena zamyka się bezbłędnie, z penem zawsze wisi i trzeba go z palca wyłączać.
  11. TSQ469

    Pomoc Jak odblokować zaszyfrowany wolumen po migracji FW do 4.2.0

    Witam, po migracji do 4.2.0 nie mogę znaleźć opcji odszyfrowania dysków :( Przed migracją było to w panelu sterowanie... wolumen...opcje...odszyfruj z tego co kojarzę, a teraz nie panelu sterowanie nie mam opcji zarządzania wolumenami i nie mogę odszyfrować dysków :( Pomożecie mi i wskażecie...
  12. TSQ469

    Pomoc Linki udostępniania - hasło nie działa...

    wiem, wiem,... napiszę zgłoszenie...
  13. TSQ469

    Pomoc Linki udostępniania - hasło nie działa...

    Już dzięki, tak jak napisałem sprawę rozwiązuję cofnięcie firmware do 4.1.4 20150522 i czekam na 4.2 :) teraz
  14. TSQ469

    Pomoc Problem ze zmapowaniem dysków z QNAPA w Windows 7 PRO 64, gubi się mapowanie?

    Ja też kiedyś miałem taki "zły" komputer w sieci. Okazało się, że miałem na nim zapamiętane połączenia z danym userem i dlatego, po podłączeniu go do sieci, ten user już nie mógł mapować udziałów na innym komputerze... Dostawałem dokładnie taki komunikat, jak wspominałeś. Zrobiłem net use na...
  15. TSQ469

    Pomoc Linki udostępniania - hasło nie działa...

    Rozumiem, dzięki za wskazówkę.