Recent Content by upsss

  1. upsss

    Pomoc Brak puli pamięci po migracji

    Wszystkie dane udało mi się odzyskać, jednak przy pomocy profesjonalnego serwisu. Największy problem polega na odnalezieniu i odbudowaniu struktur logicznych macierzy RAID5. Próbowałem różnymi programami znalezionymi w internecie, ale nie udało mi się tego zrobić samodzielnie - głównie z powodu...
  2. upsss

    Pomoc Problem z dostępnością serwera NAS na porcie 8080

    Mam problem z dostępnością serwera NAS z zewnętrznej sieci (konkretnie panelu administracyjnego serwera) na porcie 8080. Przekierowania na routerze zrobione i wszystkie działają (21, 80, 443) oprócz tego 8080. Jak zmienię port serwera na inny (w ustawianiach serwera), np. na 8085 to działa...
  3. upsss

    Pomoc Problem z widocznością strony www z sieci zewnętrznej

    Dziękuję grzenio. :) Faktycznie, OVH daje taką możliwość. Dynamic DNS dla domeny konfiguruje się w zakładce DynHost. Znalazłem w sieci krótki filmik, który przejrzyście to ilustruje: Link: https://www.youtube.com/watch?v=34sw1P4Mh-Y Najwięcej problemów może przysporzyć zautomatyzowanie...
  4. upsss

    Pomoc Problem z widocznością strony www z sieci zewnętrznej

    Dziękuję Spooky. Teraz działa :) Szukałem problemu w ruterze i ustawieniach NAS, zamiast w Wordpressie. Mam jeszcze pytanie odnośnie przekierowania domeny. Kupiłem domenę w OVH, ale z tego co wyczytałem nie da się jej bezpośrednio przekierować na host uzyskany z no-ip.com - w moim przypadku...
  5. upsss

    Pomoc Problem z widocznością strony www z sieci zewnętrznej

    Mam problem z widocznością mojej (przykładowej) strony www (opartej na MyPhpAdmin i Wordpress) z sieci zewnętrznej - w sieci lokalnej wszystko działa. Nie ma stałego IP, stąd też skorzystałem z noip.com. Mój hostname to: artisopl.ddns.net - z tego co sprawdzałem, to poprawnie wskazuje mój...
  6. upsss

    Pomoc Brak puli pamięci po migracji

    Przeniosłem 4 dyski połączone w RAID5 ze starego serwera TS-431P2 do nowego TS-673 i jest problem. Na nowym NAS zainstalowałem czysty system na SSD i wtedy włożyłem te 4 dyski HDD (RAID5). Nowy system nie rozpoznał żadnej puli pamięci, przez co nie mam dostępu do plików - po przełożeniu dysków z...
  7. upsss

    Pomoc wymiana dysków na większe mam raid 1 - wymiana na ssd

    Trochę dziwnie się do tego zabrałeś - schemat działań powinien wyglądać tak: https://www.qnap.com/pl-pl/how-to/tutorial/article/rozszerzenie-pojemno%C5%9Bci-raid-online
  8. upsss

    Pomoc Rozszerzenie istniającej pamięci RAID 1

    Tak, w komunikacie chodzi o to, że dane zostaną usunięte z wybranych dysków - w tym przypadku z "Napęd 3" oraz "Napęd 4" (które jak rozumiem i tak są puste, bo są nowe).
  9. upsss

    Pomoc Migracja z TS-431P2 na TS-673 z zachowaniem danych

    Kupiłem nowy NAS TS-673 i zastanawiam się jak zrobić migrację ze starego TS-431P2, żeby nie stracić danych. Nie zależy mi na zapamiętaniu ustawień systemu starego NAS - liczą się tylko dane na dyskach HDD (4 dyski w RAID5). Dyski HDD są o pojemności 8TB każdy, więc nie mam ich jak skopiować -...
  10. upsss

    Czy można użyć tylko 1 dysku m.2 SSD jako pamięć podręczna?

    Dziękuję za odpowiedź. A co konkretnie oznacza "klient do odstrzału"? Domyślam się, że nie jest to nic przyjemnego :uf:
  11. upsss

    Cześć :)

    TS-673 Nie jest łatwo wszystko zrozumieć, heh :P
  12. upsss

    Czy można użyć tylko 1 dysku m.2 SSD jako pamięć podręczna?

    Dotyczy serwera TS-673 z zainstalowaną kartą rozszerzeń QM2-2P10G1TA Chcę kupić dysk m.2 SSD (Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 1TB MZ-V7S1T0BW) i wykorzystać go jako pamięć podręczna serwera. Stąd pytanie, czy muszę kupić 2 takie same dyski SSD, czy wystarczy jeden? A jeśli jeden, to czy niesie to...