Recent Content by VDR

  1. VDR

    Pomoc Aktualizacja zabezpieczeń, aktualizacja dotycząca jakości, aktualizacja funkcji

    Ktoś mi wyjaśni czym się różnią te 3 pola wyboru ? :D
  2. VDR

    Pomoc QuLog Center odbieranie logów z innych urządzeń

    Grafana, InfluxDB + Loki. Syslog zdaje sie ze potrafi pisac do influxdb bezposrednio (mignal mi kiedys jakis input syslogowy), wiec pewnie mozna by bylo pominac Telegrafa.
  3. VDR

    Pomoc Jaka rozdzielnica?

    Ja bym zrobił trzy podrozdzielnice zamiast jednej - nie dość ze mniej km przewodów to ..... i latwiej ogarniac. Tez myslalem ze to zbedna rzecz i mam wszystko w jednej rozdzielnicy - 315 pól i .....jest za mała - skrętki już się nie zmieściły. Plus szafka rackowa na sieć ;) Co do Ampio - co...
  4. VDR

    Pomoc Masowe ataki na QNAPy?

    Tak jak wrzucil @Silas Mariusz - shodan.io - a jak dodam, ze można tego używać z cli i pisać skrypty wyszukujace to .... na prawde nie potrzeba duzo by znalezc podatne urzadzenia na to co odkrylismy. A jak jeszcze wpadniemy na pomysl by wrzucic trojana i go uspic by wyzwolic atak jak juz...
  5. VDR

    Pomoc Masowe ataki na QNAPy?

    EOS i EOL dla urządzeń to nic nowego. Nic nie jest wieczne. Zresztą, proszę bardzo, lista urządzeń S - poszukaj sobie po słowie kluczowym "wycofany" Stan pomocy technicznej produktu firmy S | S Inc.
  6. VDR

    Pomoc Masowe ataki na QNAPy?

    To jest statystyka pokazująca tylko i wyłącznie usługi zwracające słowo "QNAP" w jednym z największych hostów skanujących sieć. 9778 urządzeń w samej PL ;) Bardziej dokładniej: I może żeby jeszcze bardziej unaocznić. Jeden z losowo wybranych QNAP: Port 2000 wskazuje na Microtika nie do...
  7. VDR

    Kupno kolejnego QNAPa - co wybrać? 453D vs 653D vs 473A

    Pecha ? Trzeba byc loserem loserów w moim odczuciu ;) 25 lat z systemami EXTx - z ext4 od poczatku jego istnienia, mnostwo dyskow z tym filesystemem i .....jeszcze nie doswiadczylem tego problemu, który według specjalistow zdarza sie nader czesto. Chyba musze puscic Lotto ;) ZFS czy btrfs...
  8. VDR

    Kawa i papierosy Raid1 - czy komuś padły 2 dyski na raz

    Przytrafiło - tyle ze w RAID-5 i na szczęście w taki sposób, że nie padły kluczowe sektory - i dało się zgrać wszystkie dane poza jednym plikiem, który leżał w uszkodzonych sektorach i nie było do niego sum CRC na żadnym dysku (próba czytania tego pliku rozwalała RAID, jak i rozwalała odbudowę)...
  9. VDR

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Dlaczego nie przeszły do innego celu jak były blokowane przez QFirewall ? Przecież i tak nie osiągały celu już wcześniej ;) ;) Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
  10. VDR

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Próby pewnie są tylko Ty ich nie widzisz. Odpal sobie tcpdumpa albo wiresharka i popatrz na ruch przychodzacy bo w to, że pakiety magicznie nie fruwają bo nowy firmware wgrales ciężko uwierzyc. A może w tej Becie QFirewall jest uwalony i nie pokazuje ? ;) Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy...
  11. VDR

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    @badziewiak odnosiłem się tylko do Twojego zdania, że Twój NAS jest na co dzień wyłączony. Tyle i aż tyle. Kłóci mi się to trochę z tym co teraz opisałeś ale może uruchamiasz vm,ki i to wszystko co opisałeś na np godzinę ;) Można i tak. Choć zwykły host na Linuxie byłby tańszy i dawał takie...
  12. VDR

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    No to się zdecyduj czy tylko backup czy robi coś więcej :) Bo teraz już się okazuje, że masz serwery i vm`ki. A jak już przy tym jesteśmy to jak nie masz backupu maszyn wirtualnych, albo np. backupów zasobów podmontowanych w katalogach dla dockera - to coś na kształt Qlocker poradzi sobie...
  13. VDR

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    @lolo czytanie ze zrozumieniem się kłania :) W żadnym miejscu nie potwierdzam, że QNAP to tylko backup. Wręcz na odwrót ! Ale tak, zgodzę się, że NAS może być backupem. Drogim ale jednak ;) No i czytam że zrozumieniem. NAS to dla Ciebie backup. Tak napisales. F1 to też samochód. Też się nim do...
  14. VDR

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Wszystko kwestia tego kto ile ma danych i do czego te dane wykorzystuje. Do takiego zastosowania jak Twoje to NAS to przerost formy nad treścią. Wystarczy zwykły zewnętrzny dysk twardy, na który zagrasz dane. Z NAS zyskujesz tylko wygodę. A teraz wyobraz sobie, że ktoś ma 6TB danych do których...
  15. VDR

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Do tego nie potrzeba stron ;)