Recent Content by vnu007dl

  1. V

    Pomoc Jak zmapować w windowsie główny folder dysku?

    A mogę spytać, dlaczego to zły pomysł? Udało mi się nieco ten problem ominąć bo taki dostęp mam po prostu w dziale sieć i tam można zrobić skrót w dowolne miejsce i np do menu szybkiego uruchamiania.
  2. V

    Pomoc Jak zmapować w windowsie główny folder dysku?

    Tak tak, mam na myśli ten folder główny serwera '/" Hmm niebardzo jestem w stanie zrozumieć ten artykuł, nie znam na tyle angielskiego. Muszę stworzyć jakiś plik?
  3. V

    Pomoc Jak zmapować w windowsie główny folder dysku?

    Cześć Mam chyba nietypowe pytanie, nie wiem do końca jak je zadać. W mojej sieci każdy ma swoje konto na pc/ albo własny pc i zmapowany swój folder z qnapa. Jednak ja chciałbym sobie zmapować jako administrator cały ten folder główny qnapa. Czyli chcę zmpować główny adres w sieci lan, czyli u...
  4. V

    Pomoc Jak połączyć się ze swoim Nasem z poza sieci lokalnej ?

    hej, podpinam sie bo mam podobny problem i nie rozumiem do końca. Również nie mam publicznego ip, a chcialbym miec dostep do serwera poprzez internet spoza mojej sieci LAN. czy bedzie to mozliwe jesli sobie wykupie dostep do jakiegos serwera VPN? a jesli tak to gdzie to ustswic w moim qnapie?bo...
  5. V

    Pomoc Qnap TS231p i podłączenie do TV

    Czyli to cudo tak? PRZYSTAWKA SMART TV XIAOMI MI BOX S 4K HDR ANDROID A jak to mi się połączy z qnapem? Po wifi widzi go jako dysk sieciowy? Bo z tego co widze to nie ma portu LAN
  6. V

    Pomoc Qnap TS231p i podłączenie do TV

    Czesc Jestem posiadaczem serwera qnap ta 231p. Niestety nie doczytałem przed zakupem, że ten model nie ma portu HDMI aby podpiąć go bezpośrednio do TV. Uruchomiłem serwer DLNA i w ten sposób mogę udostępniać dane multimedialne na tv. Niestety nie jest to idealne rozwiązanie bo odtwarzacz mediów...
  7. V

    Pomoc Qnap TS231P Problem z myqnpacloud przekierowanie portów

    Aha to spoko, no ale i tak serwer VPN to drogo wychodzi, nie da się tego nic taniej zorganizować, zmiana operatora nie wchodzi w gre. Chyba będę czekał na internet od muska ten starlink, może on będzie miał publiczny adres. Ale ogólnie kicha no, po to kupiłem ten serwer żeby mieć dostęp właśnie...
  8. V

    Pomoc Qnap TS231P Problem z myqnpacloud przekierowanie portów

    A odnośnie tego IP to ok musi być publiczny, ale czy może być dynamiczny czy musi być statyczny? A tak w ogole to nie ma jakiejś apki że z zewnętrznej sieci nie dostanę się do swojego qnapa?
  9. V

    Pomoc Qnap TS231P Problem z myqnpacloud przekierowanie portów

    Aha, myślałem że to u operatora coś mi muszą włączyć jakaś płatna usługę...no chyba że u nich mi zna wykupić publiczny adres IP?
  10. V

    Pomoc Qnap TS231P Problem z myqnpacloud przekierowanie portów

    W zasadzie to tak naprawde mam redbula na karte ( działa na sieci play). Mieszkam w górach i tylko ten nadanik mi łapie. Obawiam sie z raz skoro to prepaid to nie da rady, a dwa te blondynki w salonach zupełnie zrozumieją o co mi chodzi i pewnie bym tego nie załatwił.
  11. V

    Pomoc Qnap TS231P Problem z myqnpacloud przekierowanie portów

    Czyli, że hmm... To tunelowanie to jak się robi? Jakas wskazówka? Bo nie wiem jak się za to zabrać Pytanie dwa - to skąd trzeba mieć internet aby mieć publiczny adres IP?
  12. V

    Pomoc Qnap TS231P Problem z myqnpacloud przekierowanie portów

    Kurde głupio się przyznać ale nie bardzo rozumiem o co pytasz? Gdzie mogę znaleźć taką informację? Może coś pomoże jak pokaże co pokazuje konsola: darek@darekPC:~$ ifconfig enp4s0: flags=4163<UP,BROADCAST,RUNNING,MULTICAST> mtu 1500 inet 192.168.1.15 netmask 255.255.255.0 broadcast...
  13. V

    Pomoc Qnap TS231P Problem z myqnpacloud przekierowanie portów

    No mam 2 routery jak pisałem. Pierwszy główny huawei na piętrze i kablem podpięty do Dlinka (LAN LAN). Na dlinku wyłączony DHCP, bardziej działa jaklo swich. Są w jednej sieci. Czy taka konfiguracja przekierowania portów na huawei jest poprawna? Czy muszę coś jeszcze konfigurować dodatkowo na...
  14. V

    Pomoc Qnap TS231P Problem z myqnpacloud przekierowanie portów

    Witam, właśnie zostałem szczęśliwym posiadaczem serwera Qnap TS 231p. Na pokładzie 1 dysk WD Red 4 TB. Chyba wszystko już udało mi się skonfigurować poza nieszczęsnym myqnapcloud. Walczę już z tym 2 dni i w końcu się poddałem zarejestrowałem się tutaj i piszę bo nie mogę sobie poradzić z...