Recent Content by westpaul

  1. westpaul

    Pomoc Zdalne połączenie TS-251+

    Zapewne tak. Nie znam tych narzędzi i dlatego podpytuje jak się do tego zabrać. Qsync będzie ok?
  2. westpaul

    Pomoc Zdalne połączenie TS-251+

    Sprawdzałem już obie opcje, zarówno tą z użytkownikiem i hasłem vpn oraz bez nich. Wszystko działa dokładnie tak samo. Usługa ma status aktywnej, więc nie wiem o co chodzi. Jutro z rana będę do nich dzwonił i dowiem się jak sprawa wygląda. Witam po krótkiej nieobecności. Przez 5 dni walczyłem z...
  3. westpaul

    Pomoc Zdalne połączenie TS-251+

    Mój adres wan w routerze t o 10.96.133. Whatismyip pokazuje zupełnie inny 37.47.175. mam takie przeczucie, że z usługą jest coś nie tak. Adresy powinny być takie same?
  4. westpaul

    Pomoc Zdalne połączenie TS-251+

    Sprawdziłem to i rzeczywiście mam wykupioną usługę Orange VPN. Nie rozumiem dlaczego te adresy są różne. W przypadku adresu statycznego miałbym na stałe przydzielony adres zewnętrzny czy tak? W przypadku dynamicznego też powinienem być widoczny z zewnątrz na adresie mi przydzielonym tylko, że...
  5. westpaul

    Pomoc Zdalne połączenie TS-251+

    Ok, adres ze strony jest rzeczywiście inny niż ten na routerze. Mam wykupioną usługę adresu publicznego. Konfiguracja połączenia na routerze:
  6. westpaul

    Pomoc Zdalne połączenie TS-251+

    Witam wszystkich, problem ze zdalnym połączeniem myCloud i nie wiem czy to wina sieci czy konfiguracji myCloud. Siedzę jednak nad tym od 2 dni i nie mam pomysłu na rozwiązanie. Pierwsza pytanie czy do zdalnego połączenia z moim qnap'em potrzebuję statycznego adresu IP? Mam połączenie ze światem...
  7. westpaul

    Pomoc TS-251+ nie uruchamia się po rozszerzeniu pamięci.

    Dzięki za odpowiedz. Poszperałem, poczytałem i w nocy udało mi się ogarnąć temat. Co prawda nie do końca wiem co zrobiłem w linuxie ale najważniejsze, że dział. Wieczorem będę miał chwile to postaram się podsumować temat dla potomnych. Ok, podsumowując. Po wrzuceniu pamięci DDR3 a nie DDR3L QNAP...
  8. westpaul

    Pomoc TS-251+ nie uruchamia się po rozszerzeniu pamięci.

    Aktualnie jestem na takim etapie, że nie chodzi już o koszty:) Zmarnowałem już tyle czasu, że żal odpuszczać. Tak się teraz zastanawiam czy ten plik dom.img to tylko firmware czy cały os? Może trzeba najpierw zainstalować OS? Generalnie wspieram się instrukcjami z tego postu:Rozwiązany - QNAP...
  9. westpaul

    Pomoc TS-251+ nie uruchamia się po rozszerzeniu pamięci.

    Rezultat w screnshocie Wie ktoś jak powinien wyglądać rezultat komendy lsusb dla zdrowego urządzenia? ok, powoli zaczynam wymiękać. Wypiąłem pamięć wewnętrzną. Na pinach brak zasilania 5V. Nie wiem czy dobrze rozumiem. Proszę o poprawienie mnie jeżeli się mylę. Na płycie są dwa huby usb. Jeden...
  10. westpaul

    Sprzedam Wszystkie cześć QNAP TS-251+

    Witam, ogłoszenie nadal aktualne?
  11. westpaul

    Pomoc TS-251+ nie uruchamia się po rozszerzeniu pamięci.

    Wrzuciłem dysk i ten akurat widzi. Po sata działa. Gdzie fizycznie znajduje się pamięć dla pliku dom.img ? Powinna mieć 128 lub 512 MB
  12. westpaul

    Pomoc TS-251+ nie uruchamia się po rozszerzeniu pamięci.

    Nie znajduje. Wydaje mi się, że trzeba jednak zrobić update firmware'u. Czytałem gdzieś, że do rozruchu można użyć puppy linux. Tylko nie wiem, której wersji, bo jest ich kilka. Jestem znowu o krok do przodu. Udało mi się odpalić Puppy linuxa, ale pojawia się kolejny problem. Po wpisaniu komendy...
  13. westpaul

    Pomoc TS-251+ nie uruchamia się po rozszerzeniu pamięci.

    Ano takie działanie nic nie daje. Zawsze pojawia się komunikat: "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key..." Mówię tutaj o obu dyskach które były zainstalowane w qnapie. Nic "świeżego" nie instalowałem. Na szybko wrzuciłem jeszcze inny...
  14. westpaul

    Pomoc TS-251+ nie uruchamia się po rozszerzeniu pamięci.

    Dysk znajdę tylko będę potrzebował bardziej szczegółowych informacji jak się do tego zabrać. Rozumiem, że dysk ostatecznie trafi do qnapa więc najlepiej 3,5 cala.
  15. westpaul

    Pomoc TS-251+ nie uruchamia się po rozszerzeniu pamięci.

    :) można i też tak podejść do sprawy. Sloty sprawdzone. Włożyłem 2 kości po 4GB i w Biosie widzę 8 GB. Wygląda ok. Całą diagnostykę robię bez dysków. I tak chyba powinno być? Cały czas brak jakichkolwiek efektów dźwiękowych.