Recent Content by Wezyr

  1. Wezyr

    Pomoc QNAP TS-251+ 8Gb Ram Procesor J1900 (4rdzenie, 4 wątki)

    @sza - albo inwestujesz w coś poważniejszego, albo budujesz coś z PC, możesz kupić gdzieś w kraju lub sprowadzić z Azji, i dostosować oprogramowanie. Alternatywa do obu: pogodzić się z tym, że tak jest w przypadku słabszego urządzenia. TS-251 ma już swoje lata a świat oprogramowania nie stał w...
  2. Wezyr

    Pomoc Logowanie do QNAP cgi-bin via VPN

    A nie może być coś namieszane w konfiguracji połączenia Wireguard i zabezpieczeń serwera który odmawia połączenia z GUI Qnap z innej klasy adresowej IP niż używana w LAN?
  3. Wezyr

    Pomoc w wyborze NAS'a do domu

    Dokładnego modelu nie podam, ale sam unikam NAS opartych o ARM, zdecydowanie lepiej coś z Intel lub AMD. Co do ilości zatok, raczej 4 dyskowy.
  4. Wezyr

    Pomoc Awaria QNAP TS 251 -

    Chodzi tobie o ten biały "kleks"? Jeżeli tak to jest klej termo topliwy, stosowany często w elektronice, z tego co pamiętam w tym modelu był właśnie w tym miejscu. Objawy, które opisujesz, pasują do tematu degradacji LPC w cpu Intel. Bez problemu znajdziesz opis objawów oraz sposób rozwiązania.
  5. Wezyr

    Pomoc WireGuard VPN - jak to skonfigurować?

    @Kamil84 - mam skonfigurowany ddns selfhost.de i każda usługa, która korzysta z tego rozwiązania, działa poprawnie, poza Wireguard. Sprawdziłem z innym ddns i mam taki sam efekt.
  6. Wezyr

    Pomoc WireGuard VPN - jak to skonfigurować?

    Trochę odkopuję: macie jakiś sprawdzony sposób na działanie Wireguard na zmiennym IP? Po zmianie ISP co tydzień się zmienia IP i Wireguard przestaje odpowiadać na próby połączenia. Awaryjnie ustawiłem codzienny restart usługi VPN w cron, ale nie jest to "eleganckie" rozwiązanie. QBelt testowałem...
  7. Wezyr

    Pomoc Pi-Hole problem z brakiem użytkownika

    lub sama lista użyszkodników: Zakładam, że ostatnie wpisy na liście będą kontami użytkowników.
  8. Wezyr

    Pomoc Pi-Hole problem z brakiem użytkownika

    Sprawdź co się stanie gdy wybierzesz opcję "WYKONAJ" i wybierz "konsolę wykonawczą" u mnie mniej więcej tak to wygląda;
  9. Wezyr

    Pomoc Pi-Hole problem z brakiem użytkownika

    Hmm, sprawdź użytkownika "piuser", być może instalacja wykonana na podstawie tutka dla lxc z forum globalnego. Ewentualnie spróbuj połącznia poprzez putty itp.
  10. Wezyr

    Pomoc Nginx Proxy Manager i brak możliwości uzyskania certyfikatu.

    Zastanawiam się czy nie przedefiniować problemu. W tej chwili jako tako działa mi owncloud z docker, jako tako "wbudowane" reverse proxy, ale zawisłem na etapie ssl oraz obsługi WebDAV poprzez ssl. W teorii owncloud działa na http, ale reverse proxy robi z tego https (tak to interpetuję), ale...
  11. Wezyr

    Pomoc Nginx Proxy Manager i brak możliwości uzyskania certyfikatu.

    Póki co sprawdzam jak ten "wbudowany" reverse proxy działa i jest obięcując, ale mam pytania. - czy generujac certyfikat ssl (System >Bezpieczeństwo>Certyfikat SSL i klucz prywatny) jest on automatycznie dodawany do doment w tym Reverse Proxy (jeżeli dobrze rozumiem nginx tak to miało działać)...
  12. Wezyr

    Pomoc Nginx Proxy Manager i brak możliwości uzyskania certyfikatu.

    Właśnie "odkryłem" reverse proxy wbudowane w qnap. Jaka jest różnica pomiędzy nginx a tym "wbudowanym"? Czy w przypadku "wbudowanego" będzie działać certyfikat ssl wygnerowany przez lets encrypt poprzez gui qnap?
  13. Wezyr

    Pomoc Nginx Proxy Manager i brak możliwości uzyskania certyfikatu.

    @3QN - próbuję zastosować twoją konfigurację do nginx i póki co bez sukcesu. Zmieniłem kartę sieciową na swoją, oraz wlasną lokalizację pli konfiguracyjne etc., ale i tak wali błędami jak wściekłe. " Container Station Docker Compose version v2.14.1-qnap1 Container Station Applications...
  14. Wezyr

    Pomoc Nginx Proxy Manager i brak możliwości uzyskania certyfikatu.

    Sprawdzone, działa poprawnie od dawna. Co do głównego problemu - będę sprawdzał w weekend.