Recent Content by whitemax

  1. whitemax

    Przy piwie Jaki VPN wybrac na 2023r ?

    Ja sobie chwalę Ivacy VPN. Jest to chiński produkt, ale wykupiłem na 5 lat za chyba 25$ i póki co od 1.5 roku gdzieś śmiga bardzo fajnie. Korzystam nawet do ściągania torrentów. Do tychże można wybrać chyba tylko 4 lokacje, na reszcie ruch p2p może być ograniczony. Ale to można sobie doczytać w...
  2. whitemax

    Pomoc LINUX STATION, Ubuntu 18.04, brak dzwięku po aktualizacji Qnap

    Cześć, po ostaniej aktualizacji systemu, w linux station 18.04 straciłem dzwięk. Mam tylko dzwięk w KODI. Tam po wyświetleniu urządzeń odtwarzających do wyboru: HDA Intel PCH, HDMI HDA Intel PCH, HDMI 1 (kiedyś tutaj też odtwarzało dzwięk, tylko nie passthru) HDA Intel PCH, ONK AV Receiver on...
  3. whitemax

    Pomoc Prędkość łącza poprzez OpenVPN czy inne VPNy

    Tutaj akurat nie ma aż tak dużo chopków, bo sprawdzałem, ale jest dużo ping pomiędzy UPC, a Orange. W jednej konfiguracji pracy jednej do drugiej mam Orange w obu, i ten drugi jest na mobilnym LTE nawet, to przynajmniej ping jest przyzwoity, ale transfer też dobija tylko do 2mbps, ale gdzie tam...
  4. whitemax

    Pomoc Prędkość łącza poprzez OpenVPN czy inne VPNy

    Temat niezależny od wersji oprogramowania. Czy orientuje się ktoś, dlaczego prędkość po połączeniu przez VPN siada 4 ktotnie, albo lepiej. Mam w robocie łącze 1000/300 i maksymalna prędkość wychodzi do 2MB/s. U mnie w domu na qnapie podobnie (łącze 600/60), to samo w drugiej robocie. Próbowałem...
  5. whitemax

    Pomoc Bardzo wolne działanie serwera podczas kopiowania plików

    Tego typu zachowanie miałem Ci ja na maszynie bodaj że 431, która pracowała na jakimś słabym ARMie 10 lat temu. Od radu dostał kopa w D i wymiana na intela. Na dwurdzeniowym i3 nawet, nigdy takiej sytuacji nie miałem. Spróbował bym system postawić na jakimś małym SSD, 128-256GB. Więcej nie jest...
  6. whitemax

    Pomoc podmiana dysku systemowego

    Windows i jego obsługa sieci to jest temat dla ufologów. W exploatorze windows wpisz \\nr IP serwera\ i enter. Jeśli dobrze ustawiłeś udziały w NASie i samba działa poprawnie powinno się w exploatorze pojawić okienko logowania i dalej już udostępnione udzialy...
  7. whitemax

    Pomoc podmiana dysku systemowego

    Hej, wszystko oprócz follow links, bo nie wiadomo co tam było podlinkowane i co zaciągnie. Ostatnio tak miałem z kopiowaniem profilu z windowsa, gdzie był skrót do tego profilu i zaczęło się jakieś błędne koło i kopiowanie tych samych danych węwnatrz tego folderu ;-) )))
  8. whitemax

    Pomoc podmiana dysku systemowego

    Czy nie zadziała Backup ustawień i przywrócenie po wymianie dysku systemowego? Oczywiście wszystkie kroki za @pigersem, tylko zamiast konfigurować system od początku to przywrócić go z backupu. Ja chyba tak robiłem. Przenosiłem system z dysku SSD z pierwszej kieszeni, na dysk M2 na karcie...
  9. whitemax

    Instruktaż/Tutorial Mapowanie dysków sieciowych w Mac OS X

    Wystarczy za pierwszym razem jak pyta o hasło zaznaczyć ptaszek - zapamiętaj hasło :) No chyba że coś się popierniczyło w keychains. To wtedy najlepiej wejść w Applications⁩ ▸ ⁨Utilities⁩ ▸ Keychain Access, znaleźć i wywalić tą pozycję⁨ z zapamiętanym logowaniem. Przy kolejnym logowaniu...
  10. whitemax

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    Ale to znowu kolejna usługa do stawiania. Mój stary ts-470 już ledwo zipie :)
  11. whitemax

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    Chyba że ogląda się film w domu na tablecie, to ja wolę Plexa jednak.
  12. whitemax

    Pomoc podmiana dysku systemowego

    Silasku, nie dało się, były nieaktywne w managerze, można było je tylko usunąć. Trzeby by bezpośrednio w konfigu.
  13. whitemax

    Pomoc podmiana dysku systemowego

    Tak, musisz sobie dane sam poprzenosić na piechotę. Wszystkie ustawienia zostaną przywrócone z backupu, konta użytkowników też. Może u Ciebie punkty udostępniania też przywrócą się działające. U mnie trochę namieszałem i zmieniła się nazwa dysku, dlatego te udziały były zamrożone, bo ścieżki...
  14. whitemax

    Pomoc podmiana dysku systemowego

    Po kliknięciu odzyskaj podłączy Ci stary dysk, ale będziesz musiał sobie wszystkie dane przekopiować na piechotę. Ja logowałem się przez ssh i kopiowałem sobie Midnight Commanderem. Później po przywróceniu konfiguracji z backupu standardowe sharingi zaczęły działać, ale te które stworzyłem się...
  15. whitemax

    Pomoc podmiana dysku systemowego

    Super, o to mi chodzi. Napiszę czy mi też się udało. PS. a pomoże mi ktoś, które foldery przekopiować? ;) Oprócz tego co w CACHEDAVE