Recent Content by WOLAK

  1. WOLAK

    Wiedza Qmail Agent dalej niebiezpieczny dla poczty HOME.PL

    Problem polega na tym ze jak skonfigurujemy pocztę w Qmailagent to przy synchronizacji usuwa katalog wysłane, i tworzy swój własny katalog SEND w katalogu moje foldery , mało tego w stworzonym folderze znajdziemy tylko ostatnie 99 wysłanej poczty, resztę usuwa z serwera. Niestety ni jak się...
  2. WOLAK

    Pomoc Dysk USB I usunięcie dysku w panelu sterownia

    Witam serdecznie w w Panelu sterowania jest w ustawieniach dysku zewnętrznego opcja usunięcia dysku znika on wtedy z systemu. po odłączeniu dysku i do komputera z WINDOWSEM okazuje się ze nie ma żadnej partycji. instalką windy przywróciłem partycje. Moje pytanie czy skoro można przez GUI...
  3. WOLAK

    Pomoc Firewall w GUI

    Dziękuje Panie administratorze
  4. WOLAK

    Pomoc Firewall w GUI

    Co do Propozycji Mariuszsal jeśli dobrze zrozumiałem to muszę wykorzystać 2eth pierwszy otwarty na wszystko do wewnętrznej sieci, i 2eth gdzie przepuszczam tylko usługi z listy service Binding na świat i nic więcej. Może to i dobre rozwiązanie, ale wymusza korzystanie 2eth i nie można otworzyć...
  5. WOLAK

    Pomoc Firewall w GUI

    Witam serdecznie czy można blokować porty we/wy na interfejsie LAN ? Na konsoli telnet SSH pewnie tak, ale czy można na panelu graficznym w NAS ?? bo mam router który w którym jak przekieruje ruch na świat no NAS-a, to albo przepuszcza wszystkie porty na świat, albo wszystkie blokuje. Moje...
  6. WOLAK

    Pomoc QmailAgent - pomoc

    Bardzo przepraszam ale z udzielaniem pomocy, to chyba źle trafiłem :( sugeruje różne rozwiązania i myślałem ze mi ktoś podpowie jak rozwiązać problem a tu ??
  7. WOLAK

    Pomoc QmailAgent - pomoc

    Więc korzystanie z Qmail Agent mija cie z celem. lepszym rozwiązaniem będzie zainstalować wirtualna maszynę na WIN. tam zainstalować Thunderbird przez pop3 ( bo wtedy po wrzuceniu archiwum nie zsynchronizuje z serwerem) mieć całą pocztę z zachowaniem spójności poczty (historia poszczególnego...
  8. WOLAK

    Pomoc QmailAgent - pomoc

    rozumiem ze protokół SMTP synchronizuje zawartość folderów ale nie taka była idea QA ze widzę wszystkie maile czyli co? pozostaje mi postawienie serwera pocztowego np. XMail gdzie będą wszystkie maile bez ograniczeń Jakieś sugestie ??
  9. WOLAK

    Pomoc QmailAgent - pomoc

    Czyli reasumując twoją wypowiedz , qmail powinien widzeć wykasowane maile z poczty, ale nie widzi (z pewnym lagiem czyli ??) rozumiem ze niedopracowanie jeszcze qmaila Na dzień dzisiejszy co mi pozostaje?? skoro nowa poczta na home.pl ma pojemność 1GB a sama baza danych ma 8GB Jak zrobić by...
  10. WOLAK

    Pomoc QmailAgent - pomoc

    ok działa :) Ale pytanie na przyszłość, bo wielkość skrzynki na home.pl ma 1Gb co się stanie jeśli przegram większą ilość maili? będą widziane wszystkie maile w Qmail czy tylko te co mieszczą się na skrzynce home.pl
  11. WOLAK

    Pomoc QmailAgent - pomoc

    Wygląda to teraz tak Archiwum starej poczty jest zarchiwizowana w QmailAgent Nowa poczta o tym samym adresie jest pusta qmaiaAgen nie poczyłączył archiwa i otwiera się z pustą bazą By mieć awaryjnie dostęp do archiwum stworzyłem klienta Thunderbirt przez pop3 i rzuciłem ręcznie pliki EML z...
  12. WOLAK

    Pomoc QmailAgent - pomoc

    Czyli dobrze rozumiejąc usuwam wszystkich klientów (tunderbirt. outlook it.) Tworze np. client thunderbirt przez SMTP Wrzucam przez klienta thunderbirt archiwum poczty np z FTP qmailAgenta I QmailAgent będzie widział wszystkie dodane maile obsługując go z panelu serwera QmaiAgenta
  13. WOLAK

    Pomoc QmailAgent - pomoc

    ok ale zniknięcie katalogu wysłane z home zaczęło się po skonfigurowaniu qmaila ( po prostu usunął ten katalog) a jest jakaś szansa by qmail widział mile dodane ??
  14. WOLAK

    Pomoc QmailAgent - pomoc

    Już po awarii Zainstalowałem mozilla Thunderbirt i połączyłem przez PO3
  15. WOLAK

    Pomoc QmailAgent - pomoc

    Tylko gdzie standardowa poczta home. w takim razie czemu nie widzi na nowej poczcie katalogu WYSŁANE ( ni jak dodać ręcznie ) a po wejściu na pocztę przez www homa to Istnieje KATALOG, czemu jej nie zsynchronizuje. ?