Recent Content by XERA

  1. X

    Pomoc Qsync - synchronizacja plików - bez pobierania

    Poszukuje pomocy bo czytałem że jest to możliwe ale nigdzie mogę znależź odpowiedzialnych za to ustawień. Zatem w skrócie - wyobraźmy sobie konfigurację NAS + komputer firmowy + komputer domowy + laptop. Wszystko służy do pracy - projekty to pliki o sporej wadze. Zainstalowałem Qsync i w...
  2. X

    Pomoc Prośba o pradę w filozofii zarządzania NAS

    ok - dziękuję za sugestie - poeksperymentuję. Dziękuję wszystkim za pomoc.
  3. X

    Pomoc QmailAgent - nie synchronizuje wszystkich folderów

    Tak - dziękuje Qmail rozwiązany - dziękuję wszystkim za pomoc i wiedzę. Mam lekki niedosyt bo z opisu na Qnap wynikało że bedzie fajnie backup`owac a nie archiwizowac :-) Ale cóż.. na początek dobre i to, bo zapuściłem i mam kopie wszystkiego póki co... Teraz pomyślę rzeczywiście o kopiowaniu...
  4. X

    Pomoc QmailAgent - nie synchronizuje wszystkich folderów

    Hmm - ja jestem lajkonik w te sprawy ale wydawało mi się że to takie oczywiste, że taki soft powinien istnieć :-) Download, kategoryzacja do MailDir tak aby potem to wrzucić ponownie i w locie mieć przywrócone maile ... W przypadku POP3 byłoby chyba łatwiej ale niestety to już raczej przeżytek i...
  5. X

    Pomoc Prośba o pradę w filozofii zarządzania NAS

    Ok - rozumiem - dziękuję za pomoc. To jeszcze dopytam - w takim razie jaki z VPN polecicie jako najłatwiejszy do postawienia i skonfigurowania z tych dostępnych do zainstalowania z App Center?
  6. X

    Pomoc QmailAgent - nie synchronizuje wszystkich folderów

    ok - masz rację są tam też maile wysłane. Tylko rzeczywiście jest problem - bo chciałem używać Qmail Agenta głównie do backup`u poczty z kont pocztowych. O gmail mniej mi chodzi bo jest do tego dedykowany soft - najważniejsza jest dla mnie kopia poczty firmowej z serwera dedykowanego. Oczywiście...
  7. X

    Pomoc QmailAgent - nie synchronizuje wszystkich folderów

    Na wszystkich kontach gmail mam taki sam IMAP ustawiony (tak musiałem to zmienić w ustawieniach) Po przeładowaniu jest tak - widzi wysłane na wszystkich trzech kontach z Gmail - ale tylko w strukturze katalogów Gmail. Patrze na dysku - ale nie widze tam maili wysłanych - jest struktura maili...
  8. X

    Pomoc QmailAgent - nie synchronizuje wszystkich folderów

    Dzięki za pomoc. Zaktualizowałem firmware i jest ciekawostka. Zsynchronizowalem trzy konta z gmail. Dwa z nich widzi wysłane maile (ale pokazuje je tylko na dolnym katalogu jako gmail) a na jednym z kont nie widzi wysłanych w ogóle. Wszystkie trzy konta tak samo skonfigurowane w gmail`u - więc...
  9. X

    Pomoc QmailAgent - nie synchronizuje wszystkich folderów

    thanks i sorry za głupie pytanie :-) Dobra - aktualizuje firmware bo nie zaszkodzi i zobaczymy co wtedy - dam znać jutro...
  10. X

    Pomoc QmailAgent - nie synchronizuje wszystkich folderów

    Mam wersję 1.0.2 Ale masz tak w Qmail że widzisz maile wysłane z innego serwera (IMAP)? A gdzie je widzisz? Bo jak jest poczta z Gmail to struktura katalogów pokazuje jakby lokalnie pocztę na NAS i poniżej zdupilkowamne katalogi na Gmail... Czy dobrze rozumiem że te górne katalogi to sa właśnie...
  11. X

    Pomoc Prośba o pradę w filozofii zarządzania NAS

    Ok - Qmail Agent działa - potwierdzam :-) Dzisiaj dał się odpalić i zsynchronicować z pocztą bez problemu - dzięki za pomysł bo wygląda na to że to fajny soft (w szczególności w kontekście backup - bo mimo że dedyka to zawsze coś sie może wydarzyć i dostawca rozłoży ręce a z problemem zostanę...
  12. X

    Pomoc QmailAgent - nie synchronizuje wszystkich folderów

    Witam, mam pytanie - może ktoś już mial podobny problem. Zainstalowałem Qmail Agenta. Wszysto fajnie - zsychnronizowałem go na razie z pocztą na gmail`ach. Jest jedno ale. O ile poprawnie zsychronizowal katalog Odebrane to Wysłane jest pusty :-( Wysłałem maila z poziomu Qmail AGenta i poszedł...
  13. X

    Pomoc Prośba o pradę w filozofii zarządzania NAS

    Ok - posuwam sie pomału do przodu - zainstalowałem QmailAgent (ręcznie bo nie pokazał sie w liscie aplikacji na NAS`ie) Ściągnąłem wersje x86 (nie było mojego TS-251+ na liście) Niby jest ok, działa, uruchamia się - ruszam z konfiguracją ale nie może się zsynchronizować z serwerem pocztowym -...
  14. X

    Pomoc Prośba o pradę w filozofii zarządzania NAS

    Dziękuję za porady - wiele dla mnie znaczą bo skracają bolesne eksperymenty początkującego... Ośmielam się nie zgodzić z tym. Ja bym postawił serwer vpn na NAS, przekierował właściwy port na routerze aby vpn mógł działac. Powyższe to zbyt duże ryzyko włamu. Pozostałe porty bym zablokował aby...
  15. X

    Pomoc Prośba o pradę w filozofii zarządzania NAS

    Witam wszystkich, To moja pierwsza przygoda z NAS więc czytam cierpliwie forum ale czuje że jestem wciąż zielony. Pytanie moje i prośba jest o poradę w filozofii zarządzania NAS - jakie moduły (applikacje) użyć aby zrealizować swoje cele. Co potrzebuję: NAS pracuje w firmie - jego główne...