Recent Content by Ymil

  1. Ymil

    Pomoc Jak się dostać do pulpitu adm. omijając ust. QuFirewall

    Może ktoś mi wyjaśni zapis/porada, na dole profilu QuFirewall : "Profil domyślnie zezwala na dostęp do wszystkich interfejsów. Aby poprawić zabezpieczenia, firma QNAP zaleca dodanie reguły „zabraniaj wszystkim”, a następnie zezwolenie na dostęp do konkretnych interfejsów." - kiedy...
  2. Ymil

    Pomoc Jak się dostać do pulpitu adm. omijając ust. QuFirewall

    Zmieniłem port ethernet(proszę wybaczyć literówki nie znam angielskiego) Teraz serwer zgłasza mi się w sieci lokalnej na IP końcówce .24 - Był na .20 Zmieniałem przypisanie adresy MAC na routerze ale nic to nie daje. Nie mam pewności, czy serwer miał ustawienia DHCP, czy stałe IP Tak czy owak...
  3. Ymil

    Pomoc Jak się dostać do pulpitu adm. omijając ust. QuFirewall

    Zgodnie z zaleceniami w ustawieniach QuFirewall (tak zrozumiałem) przestawiłem na początek regułę „Zabroń wszystkim wszystko” W efekcie moich działań, nie mam dostępu do serwera. To znaczy mam dostęp SMB ale nie mogę się zalogować do pulpitu adm. Mam wyłączone połączenia telnet, SSH. Proszę o...
  4. Ymil

    Pomoc Dostęp do www spoza sieci lokalnej

    Masz tyle cierpliwości, żeby rozjaśnić jak to zrobić? (tam też musisz) gdzie "TAM".Gdzie w tej aplikacji znaleźć opcję, gdzie można wybrać konkretny port i go otworzyć / "Przepuścić"? Tak, chcę znaleźć opcję/możliwość gdzie mogę znaleźć konkretny port i go otworzyć.
  5. Ymil

    Pomoc Dostęp do www spoza sieci lokalnej

    Nie znalazłem w QuFirewallu opcji, gdzie by można było wybrać konkretny port i go otworzyć. Były trzy opcje z różnymi ilościami gotowych reguł. - Wybrałem te z dołu z liczbą 54 i wtedy działało. Jednak przy próbie dodania swoich reguł...brak było opcji wyboru portów. Mam dostęp do pulpitu...
  6. Ymil

    Pomoc Dostęp do www spoza sieci lokalnej

    Uruchomiłem i na ile moja wiedza pozwalała ustawiłem na "przepuszczaj wszystko" Wtedy porty się pootwierały. Jako, że mam niewystarczającą wiedzę w tym temacie, odinstalowałem QuFirewalla i szukam pomocy, gdzie jeszcze można te porty odblokować (innym sposobem) Wcześniej działało bez...
  7. Ymil

    Pomoc Dostęp do www spoza sieci lokalnej

    Proszę o pomoc. (Występuje problem na innych portach ale dla uproszczenia sprawy skupię się na jednym porcie "80") Mogę dostać się do strony www w sieci lokalnej. Nie mam dostępu spoza sieci lokalnej. Router Asus RT-AX55 port 80 przekierowany na IP TS-453A Sprawdzałem status portu 80 na stronie...
  8. Ymil

    Dostęp do danych - Szyfrowanie

    O to właśnie mi chodzi...- Jak będą pliki zaszyfrowane, to ograniczy administratorowi dostęp. ...jak użytkownik może zaszyfrować pliki? ...a może zaszyfrować cały folder? Jak? Jak na razie, ja potrafię zaszyfrować tylko foldery udostępniane. Bo przecież argument, że czegoś nie widziałem...- To...
  9. Ymil

    Dostęp do danych - Szyfrowanie

    Jako administrator mam dostęp do folderów home użytkowników. - Nie każdy użytkownik chce się dzielić treściami przechowywanymi w swoim prywatnym folderze "home" Czy jest możliwość, żeby użytkownik zablokował wścibskiemu administratorowi dostęp do swoich danych? ...i znów proszę o pomoc...
  10. Ymil

    Sprzedam TS-670PRO 16GB memory + i7-3770S 3.1GHz

    Chwila... - rzeczywiście widzę, że: firmware 4.3.6.1286 kompilacja 20200422 (z 22 kwietnia 2020) Jest ostatnią aktualizacją dla tego modelu. ...i obsługuje dyski tylko do 6TB W takiej sytuacji moja oferta jest nieaktualna. Przepraszam za zamieszanie i za to, że wcześniej nie sprawdziłem tych...
  11. Ymil

    Sprzedam TS-670PRO 16GB memory + i7-3770S 3.1GHz

    Ze względu na brak gwarancji, że nie posiada ukrytych wad, i to, że już był przerabiany, oferuję 2200zł. PH Czy źle szukam? W APP Center brak aplikacji dla tego modelu poczynając od wersji systemu 4.4.0 Ostatnie dla tego modelu są dla wersji systemu 4.3.6 Ciekawe do którego roku będzie wsparcie...
  12. Ymil

    Pomoc Video Station - Ograniczenia i sens aplikacji.

    Do ostatnich wersji EMBY dogrywanie kodeków ffmpeg nie jest potrzebne. Żeby procesor Nas się nie nadwyrężał, można wyłączyć użytkownikowi możliwość konwersji. Nie trzeba też w Emby zakładać konta na istronie Emby. Z moim serwerem Emby użytkownicy łączą się bezpośrednio. Wystarczy zainstalować w...
  13. Ymil

    Pomoc Video Station

    Wyłaczyłem video station. I tak korzystam z Emby, które u mnie sprawdza się najlepiej z dostępnych dla mnie rozwiązań. ...i lokalnie i zdalnie i na TV i na telefonach....i co najważniejsze nie obciąża zauważalnie procesora NAS`a. Bywa, że korzysta 5-6 oglądających filmy naraz.
  14. Ymil

    Pomoc Video Station

    Przecież napisałem, że z takich, do których tylko ja miałem uprawnienia.
  15. Ymil

    Pomoc Konwersja plików RAW, DNG itp na JPG

    @pigers zaproponowałem IrfanView dlatego, że drvector napisał między innymi: Z otoczenia sieciowego zaznaczyłem NAS`y - Mam dwa z obu zrobiłem skróty na pulpit. Większość działań...zmiany nazw, usuwanie kopiowanie robię z pulpitu windowsa. Jest to dla mnie wygodniejsze niż w File station...