Recent Content by zoltar77

  1. zoltar77

    Pomoc Coś poszło nie tak

    Jak pisałem robię kopię na dysku USB, tylko że myślałem, że jak dokupię w końcu drugi dysk do TS-212, to już nie będę musiał robić. Czyli RAID-1 nie będzie miał specjalnego sensu? Czy jak to działa - jeśli będą 2 dyski w RAID1, to czy w przypadku jakichkolwiek problemów jednego dysku (poluzowane...
  2. zoltar77

    Pomoc Coś poszło nie tak

    Witam. Pytanie laika w temacie- TS-212 i utraty danych, TS wyposażony w 1 dysk 2TB. Po przypadkowym wyjęciu wtyczki zasilania, Qnap po ponownym uruchomieniu nie wykrył zainstalowanego dysku. Wyjąłem dysk, uruchomiłem serwer bez dysku, włożyłem dysk - dysk wykryty. Ale serwer zachował się tak...
  3. zoltar77

    Pomoc Pomoc w doborze kamery

    Dzięki bardzo za odpowiedź. Jaki parametr jest kluczowy żeby to działało z Qnap-em? Czy to zgodnośc z ONVIF? A taka - Etrovision EV8581U-C?
  4. zoltar77

    Pomoc Pomoc w doborze kamery

    Witam. Czy Ktoś byłby w stanie pomóc w wytypowaniu kamery do TS-212 (planuje tylko 1 kamerę)? Poniżej moje oczekiwania: 1. Widoczność przy słabym oświetleniu. 2. Montaż do sufitu. 3. Rejestracja jedynie po wykryciu ruchu (kamera ma służyć do monitoringu malutkiego magazynu, gdzie ruch jest...
  5. zoltar77

    Pomoc Panasonic - DMP-BDT500 i DLNA

    Wracając do tematu - Plex nie działa wcale z Panasonic (widać bibliotekę, ale nic nie można odtworzyć), Twonky działa tak, jak działał - strumieniuje fotki i muzykę, natomiast z biblioteki filmów tylko bardzo nieliczne filmiki nagrywane komórką. Zgodnie z powyższą radą testowałem jeden po...
  6. zoltar77

    Pomoc Panasonic - DMP-BDT500 i DLNA

    Twonky Media Server - odtwarza filmy QuickTime (.MOV), natomiast dziwnie bo większość (nie wszystkie) z nich bez dźwięku. Nadal nie mogę odtwarzać divix -ów. Jest komunikat odtworzenie niemożliwe. Faktycznie w Twonky jest lista odbiorników i nawet ten mój Panasonic został rozpoznany z modelu...
  7. zoltar77

    Pomoc Panasonic - DMP-BDT500 i DLNA

    Problem jest taki, że wspomniany odtwarzacz Blu-Ray nie odczytuje plików video udostępnionych na serwerze DLNA (Qnap TS-212). Wyświetlany jest komunikat "odtworzenie niemożliwe". Te same pliki video można odtworzyć poprzez pamięć USB podłączoną do Blu-Ray. Pliki audio (w tym FLAC) są odtwarzane...
  8. zoltar77

    Pomoc Panasonic - DMP-BDT500 i DLNA

    Witam, Mam oto taki problem ze strumieniowaniem multimediów z TS-212 do Panasonic - DMP-BDT500 : połączenie jest po wifi, bez problemu odtwarzam fotki, muzykę (w tym FLAC), natomiast nie mogę odtwarzać żadnych filmów. Te same filmy są odtwarzane przez USB w Panasonicu, natomiast nie są po...
  9. zoltar77

    Pomoc TS-212 wolno działa po zmianie firmware na 4.1.0

    Witam, Wczoraj postanowiłem aktualizować firmware w TS-212 do ver. 4.1.0. I problem - TS-212 strasznie zamula, Q-Finder znajduje go z trudem (kilkukrotnie trzeba odświeżać wyszukiwanie) logowanie do panelu trwa wieki, to samo z transferem plików. W tle trwa 1 proces - indeksowanie multimediów...
  10. zoltar77

    pomocy nie dziala QGet

    Mam tak samo, po aktualizacji softu Q-Get przestał działać. Ktoś wie co trzeba zrobić??
  11. zoltar77

    TS-212 i Squeezbox server

    jednak działa harmonogram bez tej wtyczki, za pierwszym uruchomieniem nie zadziałał bo trwał jakiś proces, a qnpie było zaznaczone opóźnienie wyłaczenia. Pytanie z innej beczki: squeezebox codziennie po właczeniu informuje o nowym oprogramowaniu i aktualizuje się przez kilka minut. Trochę mnie...
  12. zoltar77

    TS-212 i Squeezbox server

    Witam. Po uruchomieniu Squeezebox Servera na TS-212 Qnap cały czas jest włączony. Nie działa harmonogram zasilania jak przedtem. Czy jest sposób, aby harmonogram zasilania działał i Qnqp się wyłączał o zaprogramowanym czasie? Wiem, że dużo prądu nie potrzebuje, ale wolałbym żeby w nocy poszedł...
  13. zoltar77

    Squeezebox Touch + TS-212

    Ok - działa. Tylko zauważyłem, że teraz Qunap działa cały czas i się nie wyłącza zgodnie z zaprogramowanym harmonogramem zasilania. Czy można tak zrobić aby w dalszym ciągu działał harmonogram zasilania i qnap się wyaczył o zaprogramowanej godzinie?
  14. zoltar77

    Squeezebox Touch + TS-212

    Pewnie banalne, ale skąd się bierze Media Server i jak go się instaluje na Qnapie?
  15. zoltar77

    Squeezebox Touch + TS-212

    Już jedzie do mnie nowiutki Squeezebox Touch. Czy ktoś w Was może podrzucić instrukcję jak to pożenić z TS-212? Szukam na qnap.com, ale coś dzisiaj strona kuleje, linki ze starych postów też nieaktualne. Fajnie jakby była instrukcja z krok po kroku z obrazkami. Dodatkowe pytanie: czy moja...