Pomoc HBS3 i multiwersje (versioning)

jk.1

Passing Basics
Beginner
26 Marzec 2016
27
2
3
50
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Witam,
problem pojawił się kilka miesięcy temu - chyba w momencie pojawienia się aktualizacji do HBS3 - czyli poprzednie 3 lub 4 wersje systemu QTS też miały ten problem. Wcześniej działało poprawnie. Backup Versioning v1.0.0428 zainstalowany.
A problem polega na tym, że przestał działać system multiversion (zarządzanie wersjami jest niedostępne - OFF) - bez możliwości uruchomienia.
Czy problemem może być wersja QTS 4.3.6 vs 4.3.3? Jeśli nie, to gdzie szukać przyczyny problemu?
Czy jest możliwość uruchomienia multiversion z palca (polecenie wpisane w terminalu)?

Przy wykonywaniu zadania, gdzie wcześniej była ustawiona multiwersja dostaję teraz ostrzeżenie - ale brak innych informacji (czyli brak przyczyny ostrzeżenia).

Źródło danych:
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.1050 Build 20190830 (najnowszy w momencie pisania postu)
Model serwera: QNAP TVS-671

oraz
Docelowy:
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0998 Build 20190730 (najnowszy w momencie pisania postu)
Model serwera: QNAP TS-112P
Aktualizacja
Wyłączyłem (zatrzymałem) HBS3 ver. 3.0.190829. Pojawiła się na "pulpicie" NAS'a ikona poprzedniego Menadżera Kopii Zapasowych (prosty wygląd, bez udziwnień, wszystko czytelne i jasne - taka moja opinia).
Co najważniejsze zaczął działać versioning (multiwersje tzw. proste i inteligentne).
Czyli problem można ominąć, ale jaki jest powód, że nowa wersja, która powinna być poprawiona (czytaj bezpieczniejsza, szybsza, pozbawiona błędów) nie działa?

Macie jakiś pomysł co sprawdzić, co przestawić aby działał HBS3.
 
Cześć,
u mnie wersjonowanie przestało działać po aktualizacji do wersji firmware: 20190820-4.3.6.1040. Po aktualizacji kliknąłem też aktualizację HBS3. Musiałem jednak wrócić do wersji firmware 20190704-4.3.6.0993 bo nie działała SAMBA.
A co do HBS3 to wersjonowanie w ver. 3.0.190829 jest możliwe ale dopiero po zaznaczeniu opcji QuDedup. Włączyłem i testuje ale byłem bardziej przyzwyczajony do poprzedniej metody.
 
Cześć,
wyłączyłem HBS3 i wersjonowanie działa. Wg mnie standardowy Menadżer kopii zapasowych jest czytelniejszy i łatwiejszy w użyciu niż HBS3, więc HBS3 jest ale wyłączony. Po co psuć coś co działa :).

Co oznacza, że w HBS3 wersjonowanie nie działa i to wina HBS3.
Chyba, że macie inny pomysł?
Cześć,
problem powrócił, bo zaktualizowałem firmware TVS-671 do najnowszej wersji i jest tylko HBS3 a na TS-112P najnowszy jest tylko HBS (bez 3) i wersjonowanie nie działa. Opcji QuDedup nie można uruchomić.
Napisałem do QNAP ale żadnego odzewu. Moje wnioski są następujące:
1. QNAP doprowadził przez brak kompatybilności do wyłączenia wersjonowania w moim systemie backupu
2. Stosowane u mnie rozwiązanie było wystarczające i tanie (stosunkowo tani NAS TS-112P).
3. QNAP nie pomaga w rozwiązaniu problemu, ale zepsuć potrafi
4. Muszę znaleźć inne rozwiązanie (pewnie będę pisał skrypty)
5. Jak ktoś będzie pytał to nie polecę QNAP'a jako stabilny system backupu bo rozwiązanie może nagle przestać działać

Powodzenia
Może inni będą mieli więcej szczęścia
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 112p
  2. qudedup