Rozwiązany XDove qpkg - rewelacja, ale problem z IMAP

Dyskusja w 'Oh'Linux? Software hacking' rozpoczęta przez użytkownika nedx, 22 Styczeń 2009.

Ładowanie...
  1. nedx

nedx Nowy użytkownik Noobie

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Local Time:
    20:46
    Followers:
    0
    Witam
    Zainstalowałem na swoim QNAP 109 (2.1.1) paczkę serwera email XDove. Polecam wszystkim - największa zaleta to to, że ma się wszystko w jednym miejscu.
    Działa mi (tak jak zresztą wcześnie) - Xmail i phpxmail, a co za tym idzie uebimiau. Niestety nie udało mi się uruchomić do końca serwera IMAP.
    Po wpisaniu komendy ps -ax w konsoli SSH jak to jest zalecone w troubleshooting na stronie http://wiki.qnap.com/wiki/Dovecot_Configuration wyświetlaja mi się:
    brakuje natomiast:
    Paczka, podczas instalacji nie wykazała żadnych błędów, załadowała się prawidłowo, utworzyła dwóch użytkowników xmail i dovecot.
    Co z tym zrobić, żeby mi to wszystko razem grało jak trzeba?
    Pozdrawiam
    ML

2. Paollllo

Paollllo Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Kraków
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Local Time:
    Followers:
    0
    Cenne jest, że niektórzy próbują rozszerzyć możliwości qnapa sporym nakładem własnej pracy. Jednak moje doświadczenia z XMail, a później z XDove są takie, że roi się w tych paczkach od błędów, albo nie są do siebie i do qnapa dostosowane. Niewtajemniczony w linuxa lub niemający czasu czytać całych for straci najprawdopodobniej go dużo łącznie z nerwami.

Serwer poczty na qnapie był jednym z najważniejszych dla mnie elementów. Od samego początku są z nim problemy, najczęściej głupiej natury (np. błąd w kodowaniu hasła do skrótu MD5). Próbowałem po XMail stosować paczki QPKG - XDove 1.0, następnie 1.1 i 1.2. W każdym przypadlku są jakieś problemy i choć w końcu udaje się uruchomić częściowo działający serwer, okupione jest to dużym wysiłkiem i kombinacjami.

Wcześniej używałem służbowo M-Daemona pod Windows i problemy, które z nim wychodziły nigdy nie były tak bezsensowne i uniemożliwiające korzystanie z aplikacji. Po prostu były usuwane na bieżąco w następnej wersji. Nie było problemów z instalacją, ani jej upgradem.

Co się dzieje w linuksowym świecie, że trzeba zawsze znać szereg sztuczek, żeby soft po prostu poprawnie działał, bez cudów?

3. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Oceny:
    +1 239 / 26 / -5
    Local Time:
    Followers:
    22
    QNAP:
    TVS-x63
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x63 1 GbE
    Odgrzeję temat i odpowiem :p Uroki linuxaaaaaaaaa! :D

4. rithien

rithien SysBob Noobie

Miejscowość:
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Oceny:
    +70 / 1 / -0
    Local Time:
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    GRATULACJE!
    Zdobywasz złotą łopatę, za wykopalisko roku :)

adizajn_wieczorek.republika.pl_grafika_strony4_statuetki_images_zlota.lopata.

• Piwo Piwo x 1
  5. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Oceny:
    +1 239 / 26 / -5
    Local Time:
    Followers:
    22
    QNAP:
    TVS-x63
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x63 1 GbE
    Dziękuje, podaruj złotego pingwina obecnym użytkownikom :)

Ładowanie...

Użytkownicy znaleźli te stronę szukając słów:

1. złota łopata za odkop roku