Pomoc XDove qpkg - rewelacja, ale problem z IMAP

nedx

Nowy użytkownik
Noobie
17 Kwiecień 2008
10
0
1
39
Witam
Zainstalowałem na swoim QNAP 109 (2.1.1) paczkę serwera email XDove. Polecam wszystkim - największa zaleta to to, że ma się wszystko w jednym miejscu.
Działa mi (tak jak zresztą wcześnie) - Xmail i phpxmail, a co za tym idzie uebimiau. Niestety nie udało mi się uruchomić do końca serwera IMAP.
Po wpisaniu komendy ps -ax w konsoli SSH jak to jest zalecone w troubleshooting na stronie http://wiki.qnap.com/wiki/Dovecot_Configuration wyświetlaja mi się:
1234 xmail 1628 S /usr/bin/XMail -X- -B- -Mr 24 -SX 2 -Qn 1 -Yt 1...
1932 admin 848 S /usr/sbin/dovecot -c /etc/dovecot/dovecot.conf
1933 admin 848 S dovecot-auth

brakuje natomiast:
31021 dovecot 240 S imap-login
3367 dovecot 412 S imap-login
22353 dovecot 876 S imap-login

Paczka, podczas instalacji nie wykazała żadnych błędów, załadowała się prawidłowo, utworzyła dwóch użytkowników xmail i dovecot.
Co z tym zrobić, żeby mi to wszystko razem grało jak trzeba?
Pozdrawiam
ML
 
Cenne jest, że niektórzy próbują rozszerzyć możliwości qnapa sporym nakładem własnej pracy. Jednak moje doświadczenia z XMail, a później z XDove są takie, że roi się w tych paczkach od błędów, albo nie są do siebie i do qnapa dostosowane. Niewtajemniczony w linuxa lub niemający czasu czytać całych for straci najprawdopodobniej go dużo łącznie z nerwami.

Serwer poczty na qnapie był jednym z najważniejszych dla mnie elementów. Od samego początku są z nim problemy, najczęściej głupiej natury (np. błąd w kodowaniu hasła do skrótu MD5). Próbowałem po XMail stosować paczki QPKG - XDove 1.0, następnie 1.1 i 1.2. W każdym przypadlku są jakieś problemy i choć w końcu udaje się uruchomić częściowo działający serwer, okupione jest to dużym wysiłkiem i kombinacjami.

Wcześniej używałem służbowo M-Daemona pod Windows i problemy, które z nim wychodziły nigdy nie były tak bezsensowne i uniemożliwiające korzystanie z aplikacji. Po prostu były usuwane na bieżąco w następnej wersji. Nie było problemów z instalacją, ani jej upgradem.

Co się dzieje w linuksowym świecie, że trzeba zawsze znać szereg sztuczek, żeby soft po prostu poprawnie działał, bez cudów?
 
Odgrzeję temat i odpowiem :p Uroki linuxaaaaaaaaa! :D

GRATULACJE!
Zdobywasz złotą łopatę, za wykopalisko roku :)

adizajn_wieczorek.republika.pl_grafika_strony4_statuetki_images_zlota.lopata.jpg
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus