Pomoc Aktualizacja do 4.3.4.0435 Build 20171230. Jak wrócić do XBMC/KODI w TS-269L?

MarkosdPL

Entry Technician
Q Associate
21 Wrzesień 2014
43
2
8
61
markiewicz.info
QNAP
TS-x69L
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0435 Build 20171230
Model serwera: QNAP TS-269L

W sobotę zrobiłem aktualizację oprogramowania mojego TS-269L do 4.3.4.0435 Build 20171230. W HD Station (2.1.2) zamiast XBMC pojawił się HD Player (12.3.3) z zniknął XBMC. Jakiś czas temu przy wcześniejszej aktualizacji oprogramowania wywalony został serwer Twonky, który używam razem z odtwarzaczem sieciowym Pioneer N70A do słuchania muzyki. Teraz zostałem odcięty od XBMC/KODI.

Pomijam już kwestię mojego przyzwyczajenia do obsługi XBMC, które używałem do wyświetlania zdjęć i filmów na telewizorze podłączonym przez HDMI, ale przejście na HD Playera najpierw wymusiło na mnie włączenie Biblioteki Multimediów, której XBMC nie potrzebował (co przy moim niezbyt wydajnym procku ma pewne znaczenie). Następnie, gdy włączyłem HD Playera, okazało się, że muszę zainstalować i uruchomić Photo Station i Video Station bo HD Player, w przeciwieństwie do XBMC, nie ma co pokazywać bez zaimportowania np. zdjęć do Photo Station. Na dodatek podczas skanowania plików przez Bibliotekę Mediów pojawia się ogromna liczba błędów, podczas gdy te same pliki XBMC wyświetlało bez problemu.

Bardzo nie podoba mi się taka zmiana. Niestety nie mogę samodzielnie zainstalować XBMC/KODI bo go nie ma w QNAP Store. Wprawdzie znalazłem KODI 17.5.0.0 w innym repozytorium, ale nie mogę go zainstalować, bo on wymaga HD Station 3, który jest niedostępny na moim TS-269L.

Co mogę zrobić, żeby używać tak jak do tej pory XBMC/KODI zamiast zestawu HD Player + Photo Station + Video Station + Biblioteki Multimediów? Rozwiązanie polegające na kupnie nowszego i mocniejszego serwera mnie nie urządza.
 
@Silas Mariusz wielkie dzięki - nie wiedziałem, że tak się da.

Myślę, że Kodi/XBMC ma wbudowane lub raczej korzysta z jakiś gotowych kodeków, tylko że XBMC 12.3 to ostatnia wersja jakiej mogę użyć na ts-269L :(
Biorąc pod uwagę, że nie znalazłem przyczyn przycinania się filmów w systemie, wyszło mi że to może być wina dekodera.
 
..okazało się, że nic - testowałem na filmach które najwyraźniej nie dość mocno obciążały hardware.
Dopiero wyłączenie VAAPI pomogło - dziwne ale działa.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. xbmc 13
  2. twonky instalacja