Pomoc Aktualizacja QNAP do 4.2 i telewizor PHILIPS - nie widzi plików

mac1981

Passing Basics
Beginner
25 Styczeń 2015
16
3
3
42
Łomżą
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich,

Mam problem ze swoim QNAP-em 212P który po aktualizacji przestał współpracować z moim TV PHILIPS. Po aktualizacji do systemu 4.2 Qnap TV widzi serwer multimediów ale nie widzi w ogóle w nim plików, wcześniej było OK.
Nie wiem co może być powodem, telewizor mam podpięty do netu przez transmiter sieciowy TP-LINK (aby szybkość była lepsza) i do tej pory nie było z tym problemów, dopiero aktualizacja sprawiła że tego nie widzi.
Wgrałem poprzedni system ale już w ogóle zaczeły dziać się dziwne rzeczy więc wróciłem do najnowszego. Właczyłem skanowanie multimediów i odbudowanie biblioteki ale nie wiem czy to pomoże.
Czy ktoś miał podobny problem z systemem 4.2 i swoim telewizorem??
Czy ma ktoś może pomysł co z tym zrobić?? Dzisiaj cały dzień walczyłem, jak włącze TV to widzi serwer DLNA wbudowany w QNAP, jak już wejdę to pokazuje że nie ma plików i po chwili znika z dostepnych serwerów DLNA w telewizorze.
Załuje ze zrobiłem tą aktualizację, bo wcześniej chodziło to bez problemu.
Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
 
Witam wszystkich,

Mam problem ze swoim QNAP-em 212P który po aktualizacji przestał współpracować z moim TV PHILIPS. Po aktualizacji do systemu 4.2 Qnap TV widzi serwer multimediów ale nie widzi w ogóle w nim plików, wcześniej było OK.
Nie wiem co może być powodem, telewizor mam podpięty do netu przez transmiter sieciowy TP-LINK (aby szybkość była lepsza) i do tej pory nie było z tym problemów, dopiero aktualizacja sprawiła że tego nie widzi.
Wgrałem poprzedni system ale już w ogóle zaczeły dziać się dziwne rzeczy więc wróciłem do najnowszego. Właczyłem skanowanie multimediów i odbudowanie biblioteki ale nie wiem czy to pomoże.
Czy ktoś miał podobny problem z systemem 4.2 i swoim telewizorem??
Czy ma ktoś może pomysł co z tym zrobić?? Dzisiaj cały dzień walczyłem, jak włącze TV to widzi serwer DLNA wbudowany w QNAP, jak już wejdę to pokazuje że nie ma plików i po chwili znika z dostepnych serwerów DLNA w telewizorze.
Załuje ze zrobiłem tą aktualizację, bo wcześniej chodziło to bez problemu.
Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Witam;
Ja także mam 212P i TV Panasonic i nigdy nie miałem po żadnej aktualizacji problemów, stosuję się zawsze do poradnika z tego forum odnośnie aktualizacji.używam twonky media i jest wszystko OK.
 
I jeszcze pytanie czy NAS musi być podłączony bezpośrednio do routera czy mogę go podłączyć do sieci poprzez coś takiego w innym pokoju??
Zestaw transmiterów sieciowych AV500 z punktem dostępowym, 300Mb/s TL-WPA4220KIT - Witamy na stronie TP-LINK
Najprawilniej byłoby abyś sieć w lokalu do urządzeń z dużą wymianą danych spiął switchem. Kiedyś testowałem takie coś (transmiter sieciowy) w biurze bo nie chciało mi się wiercić dziury w ścianie. Skończyło się na tym, że po tygodniu i tak przyjechałem z wiertarką. Do dzisiaj leżą w szufladzie.
Będzie to najsłabsze ogniwo w całej układance.
 
I tutaj mnie trochę zbiłeś z tropu, zmieniłem dostawcę usług internetowych i router mam zainstalowany w drugim końcu mieszkania, a żona na pewno nie zgodzi się na puszczenie kabli na zewnątrz, a w ścianach kuć mi nie pozwoli (2 lata temu był generalny remont), wieć pomyślałem, że jak podłącze to jak do tej pory przez transmiter sieciowy to będzie ok (na kablu mam deklarowane przez dostawcę internetu wartości prędkości). A tak rozbija mi się koncepcja podłączenia NAS do TV poprzez HDMI i nie wiem czy w tej sytuacji jest sens zmiany na TS-251.
W takim razie w obecnej formie sieci w moim mieszkaniu zmiana dysku sieciowego niewiele zmieni, zastanawiam sie czy nie zostawić 212p i pod TV aby cieszyć się KODI i struminiowaniem multimediów z dysku NAS nie zainwestować w coś takiego:
iBOOD.com - Internet's Best Online Offer Daily! » Odtwarzacz COOD-E TV z Kodi, WiFi oraz Bluetooth

Zawsze to 1000 zł w kieszeni a zmiana która była podyktowana podłączeniem NASa do TV po hdmi aby odtwarzać kodi nie będzie potrzebna.
Póki co obecny dysk sieciowy (oprócz odtwarzania po DLNA) daje radę, a jak bede odtwarzał zdjecia czy filmy z Nas za pośrednictwem tego urządzenia moje oczekiwania zostaną spełnione... chyba że się mylę.
 
Ja powiem tak:
Kwestia Twojego DLNA - miałem bardzo podobne problemy. Mam dwa TV jeden Samsung D6500 oraz Philips (nie pamiętam modelu ale z WIFI). Mój problem polegał na tym że po remoncie mieszkania okazało się, że na dole (salon) nie mam doprowadzonego kabla ethernet. Internet tylko u góry no i lipa. Jedyne rozwiązanie to POWER LINE - tym sposobwem doprowadziłem net do salonu + do tego router i po problemie. Prędkości zadowalające - strumieniowanie z NASA, który jest u góry bezproblemowe. Nadmienię, że korzystam z DLNA, Twonky, Plex.
Jeśli mam Ci coś doradzić odnośnie DLNA, bo sam długo z tym walczyłem, to wykonaj reset DLNA - czasami nawet kilkanaście razy trzeba wykonać reset i być mega cierpliwym, że twój TV zobaczył pliki. Zanim Qnap wykona reset i postawi wszystkie katalogi to trochę mija. Zrestartuj też Qnapa. Ustaw w swoich TV statyczne IP i maski. Koledzy przedmówcy dobrze też doradzają - DLNA raz działa raz nie, ale nie widzę powodów by przestało Ci działać DLNA skoro przez updateem Ci działało.
Załącz też media streaming. Sprawdź wszystkie ustawienia - wykasuj udostępnione katalogi i dodaj je ponownie (uprzednio zrestartuj Qnapa) W media stream masz coś takiego jak odbiorcy mediów - wykonaj skan przy włączonych TV i zastosuj zmiany. Podobnie w Twonky - zrestaruj całą usługę ustaw wszystko od nowa podobnie zrób z Plex. Próbuj wszystkich rozwiązań i się nie poddawaj - tu na forum poczytaj w innych tematach o podobnych problemac,h o których już pisałem.
Nie wierzę, że żadne z dostępnych mediów (dlna,plex,twony) nie zadziała - skoro wcześniej działało. Trzeba trochę z tym poćwiczyć i pobawić się. Cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Też mnie to niemiłosiernie denerwowało, że do jakiegoś czasu działało a potem po aktualizacjach przestawało. Cuda winaki robiłem pisałem do samsunga i philipsa o aktualizację do moich tv - (niestety nie było takich możliwości, bo wszyscy piszą że to wina Qnapa a nie ich firmweru ;))
Potestuj jak piszę i daj znać czy nastąpił przełom - liczę, że tak...
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Dzięki wielkie za odpowiedź... w sobote bede miał wiecej czasu to zrobie tak jak mówisz. A czy ktoś miał doczynienia z urządzeniem z linku z iboda?
Zamiast zmieniać NAS, dorzucę to pod TV i może załatwi kwestię kodi i odtwarzania z NAS na tv (mam to na kompie i fajnie mi kataloguje moje pliki domowe na NAS)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. philips