Pomoc Archiwizacja katalogu do formatu zip wieloczęściowego

Arktos

Passing Basics
Beginner
12 Lipiec 2021
10
1
3
32
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Witam,
Chciałbym zrobić backup z jednego serwera NAS na drugi i potrzebuję programu, który mi spakuje dany katalog, ale do archiwum wieloczęściowego zip o maksymalnej wielkości pliku 1900 mb. Czy jest to możliwe do zrealizowania i ewentualnie czym to można zrobić ?

Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie
Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.3.1697 Build 20210611
Model serwera: QNAP TS-873
 
szklana kula się stłukła i jest w serwisie !
400 km jechałem 5h - czy to normalny wynik ?

jakbyś ŁASKAWIE powiedział , jakie dane były kompresowane (pliki txt, dokumenty ...) , ile ich było przed kompresją ? jakie opcje wybrałeś ?
 
TC przed pakowaniem plików większych od 2GB tylko ostrzega, że w przyszłości może być problem z ich wypakowaniem, ale nie wstrzymuje samego procesu pakowania. Chodzi o to, że jeśli takie archiwum po spakowaniu mające poniżej 2 GB da się skopiować na system FAT to już niekoniecznie uda się go tam wypakować, bo FAT nie obsługuje plików powyżej 2 GB. Po prostu nie uda się w trakcie wypakowywania utworzyć na FAT pliku większego niż 2GB.

Dodaj sobie do pliku wincmd.ini poniższy wpis i wyłączysz ten komunikat w TC jeśli Ci przeszkadza
[Packer]
WarnTooBig=0

albo dziel na maksymalną wielkość 1,4 MB, aby można było wgrać na dyskietki :D
 
Niestety ale QFiling nie przeszedł testów. Dostał dwa zadania archiwizacji do 7z w tym samym czasie folderów 140Gb a drugi 12Gb. 140 gb spakował mi o 0:40 a ten drugi 12Gb nie ukończył aż do godziny 8. Także niestety, ale w moim przypadku ten program nie spełnia swoich podstawowych zadań niestety.