backup ts-459 proII

przemek_stasiak

Passing Basics
Beginner
26 Listopad 2012
11
1
3
43
Łódź
QNAP
TS-x59 Pro II
Ethernet
10 Mbps
Witam

Jestem nowy na forum tak więc przepraszam jeśli pytanie będzie banalne.
W firmie posiadam qnap-a ts-459 proII (pierwszy mój kontakt z qnap-em) z czterema dyskami na których jest RAID5 (nie ja to robiłem, taką konfigurację zastałem)
chciałem udostępnić udział sieciowy aby użytkownicy mogli wrzucać swoje dane...
Czy jest możliwość wykonania kopii tych danych ale nie na zewnętrzny dysk??? backup ale programowo?

Pozdrawiam
 
Witam

Na tą chwilę urządzenie jest jedynie wpięte w sieć, skonfigurowane z dyskami jako RAID5 i tyle..nic się nie dzieje z nim..dopiero mam zacząć uruchamiać usługi. Pierwszą rzeczą jest właśnie udostępnienie ludziom miejsca na dysku na swoje dane oraz archiwizowanie tych danych ale na tych dyskach które już istnieją. Stąd właśnie moje pytanie.. :)
Dziękuje za odpowiedź..

Pozdrawiam
 
Z tym wewnętrznym backupem troszeczkę się pośpieszyłem. Standardowo jest obsługiwany backup zewnętrzny i można nim zarządzać z poziomu menu. Kopiowanie wewnętrzne musimy sobie dopisać sami (skrypt).
Ja bym zakupił dodatkowy dysk na usb i zrobił na nim kopie. Jeżeli uszkodzi się Tobie urządzenie to nie będziesz miał żadnych danych (czas wysyłki do serwisu, naprawa itp.). Jeżeli zastosujesz dysk na USB to zawsze masz dostęp do kopii nawet z komputera.

Pamiętaj. RAID nigdy nie był zamiennikiem dla kopii zapasowych. Brak kopii zapasowych może skutkować całkowitą utratą danych.
 
Czyli dobrze mi się wydawało że jest to problem.. Z pisaniem skryptów może być mały problem bo wcześniej nie miałem za bardzo z tym do czynienia.... :(

Wiem że RAID nigdy nie był zamiennikiem i należy wykonywać kopię, jedynie co to możemy okno czasowe wydłużyć..