Pomoc Brak dostępu do udostępnionych zdjęć, a qlink, cloud działają

Axles

Entry Technician
Q Associate
21 Sierpień 2020
35
4
8
39
QNAP
TS-x30
Ethernet
1 GbE
Cześć, udostępniam zdjęcia z poziomu Photo Station, generują mi się linki:
https://mramfeld.myqnapcloud.com/photo/share/?sid=qxAPdD
myQNAPcloud share link
i inne, ale nie można dostać się do nich spoza LANu:
ai.imgur.com_BuwIId5m.jpg

ai.imgur.com_pu06PYxm.jpg


Problemy powyższe występują mimo, że mogę się spoza LANu łączyć do Nasa pod adresem: myQNAPcloud
, a także na stronie z podsumowaniem wszystko wskazuje, że wszystko ok poza testem (choć jeszcze ostatnio było ok)
ai.imgur.com_FYzUjem.png

1. Z tego co rozumiem, mimo że test nie przeszedł poprawnie, to i tak z poziomu myqnapcloud powinienem mieć dostęp?
2. Router to Horizon z UPC i mimo, że qnap go rozpoznaje i zastosował konfigurację UPnP to test nie przechodzi. Czy zatem mam ręcznie przekierować porty 80, 8080 i 443 na lanowskie IP NASa ?
ai.imgur.com_8cf4sVt.png


Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3.1400 Build 20200817
Model serwera: QNAP TS-230
 
1. link działa
upload_2020-8-23_14-53-2.png


2. nie działa

i inne, ale nie można dostać się do nich spoza LANu:
jakie masz narzucone ograniczenia na widoczności nasa w myqnapcloud ?


Z tego co rozumiem, mimo że test nie przeszedł poprawnie, to i tak z poziomu myqnapcloud powinienem mieć dostęp?
I ma.

2. Router to Horizon z UPC i mimo, że qnap go rozpoznaje i zastosował konfigurację UPnP to test nie przechodzi. Czy zatem mam ręcznie przekierować porty 80, 8080 i 443 na lanowskie IP NASa ?
Polecam nie używać tego, nie masz nad tym kontroli ...
Jak masz adres publiczny od UPC , to przekieruj porty ręcznie.
 
1. link działa
Faktycznie z telefonu działa, a z PCta w LANie z NASem już nie.

Nie działa ...jakie masz narzucone ograniczenia na widoczności nasa w myqnapcloud ?
Chodzi o "kontrola dostępu urządzenia" na stronie myqnapcloud, jeśli tak to na 'dostosowany' z pustą listą poniżej.
Zmieniłem na publiczny, ale z tego co rozumiem teraz każdy może wyszukać moje zdjęcia gdzieś w usługach qnap? Czy musi jednak mieć link, który już tak zgadnąć łatwo nie ma bo jest losowy?

Z drugiej strony mam w QnapCloud jako usługi udostępnione Photo Station więc nie powinno to automatycznie umożliwić udostępniania zdjęć do których linki generuję?


Polecam nie używać tego, nie masz nad tym kontroli ...
Jak masz adres publiczny od UPC , to przekieruj porty ręcznie.
Chodzi o to by zrobić przekierowania portów które wymieniłem ręcznie w routerze od UPC, tak?

Dzięki za pomoc. Nie powiem, aby proste czynności wykonać na qnapie w dużo różnych miejscach trzeba ustawiać, bardzo intuicyjny ten system to nie jest.
 
Faktycznie z telefonu działa, a z PCta w LANie z NASem już nie.
yeap - beginnner's mistake.

Chodzi o "kontrola dostępu urządzenia" na stronie myqnapcloud, jeśli tak to na 'dostosowany' z pustą listą poniżej.
czyli nikt nie ma dostępu - następne pytanie.

Zmieniłem na publiczny, ale z tego co rozumiem teraz każdy może wyszukać moje zdjęcia gdzieś w usługach qnap?
Przeczytaj powoli, co to znaczy publiczny, tam w myqnapcloud.

Chodzi o to by zrobić przekierowania portów które wymieniłem ręcznie w routerze od UPC, tak?
Tak, ponieważ malware może zmienić pewne rzeczy i będziesz w czarnej mambie (aka d00pie) , a co gorsza, nawet o tym nie będziesz wiedział.
 
ai.imgur.com_vTjYi3C.png

Przekierowałem jak powyżej, teraz pytanko jak sprawdzić czy Qnapowi wszystko pasuje, czy poprawnie przekierowałem?

Aha czyli to, że w Lan nie działają linki 'zewnętrzne' to tak jest prawidłowo? Nie można sprawdzić w taki sposób prawidłowości tych zewnętrznych linków?
 
Aha czyli to, że w Lan nie działają linki 'zewnętrzne' to tak jest prawidłowo?
Twój router nie wspiera nat-loopback.

Nie można sprawdzić w taki sposób prawidłowości tych zewnętrznych linków?
Faktycznie z telefonu działa

teraz pytanko jak sprawdzić czy Qnapowi wszystko pasuje, czy poprawnie przekierowałem?
Wydaje mi się że w nasie jest opcja testuj ?

upload_2020-8-23_16-23-14.png
 
poczekaj dzien czy dwa.
W jakim celu, możesz dokładniej?
Nie rób 80-80 i oba porty, tylko 80 na 80 i TCP
Jesteś pewien, że docelowy i publiczny port ma być pojedyńczy, bo napisane jest tam ewidentnie "zakres portów".
Edit: Doczytałem, żeby wpisać pojedyncze porty w trigering port zamiast w forwarding w Horizonie, ale z kolei nie mam tej opcji, a konkretnie nie mam możliwości wpisania docelowego IP.
 
To jest Asus. Poza tym jak Ty się chcesz łączyć przez MyQnapCloud porty nie mają nic do tego. Problem leży zapewne gdzieś indziej. Porty 80 i 443 blokuje zapewne ISP.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Witam,

dołączam się do tematu, po ostatniej aktualizacji firmware straciłem dostęp do myqnapcloud z zewnątrz sieci.

Sprawdziłem połączenie, wszystko wygląda ok :

ai.imgur.com_TNAqoQB.png


Dodatkowo zauważyłem, że mam ustawiony port dostępu xxx07, a mogę połączyć się tylko po xxx82.

Ki diabeł ?

Pozdrawiam,

S.

serwer : TS-651
firmware : 4.4.3.1400
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. smartshare
  2. straciłem połączenie z NAS
  3. qnap cloud link