Pomoc Brak opcji przypisania QVM (brak ikony) w maszynach wirtualnych

Roster

Nowy użytkownik
Noobie
7 Luty 2022
2
2
3
54
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam,
Jestem nowym użytkownikiem na Forum i do 2 miesięcy posiadaczem QNAPa TS-251A. Urządzenie ma służyć jako magazyn zdjęć i filmów. Od tygodnia borykam się z poniższym problemem.

Zarówno na ekranie informacji ogólnych jak i w ustawieniach maszyn wirtualnych (Win7 Pro x64) brak jest ikony/opcji przypisania QVM.
W ciągu ostatnich paru dni, w ramach walki z tematem, przeprowadziłem poniższe próby aby rozwiązać problem (restart QNAPa po każdej zmianie):
- instalacja Guest Tools wraz ze sterownikami z załączonego obrazu ISO Guest Tools oraz przełączenie Video na QXL w opcjach maszyn
- instalacja najnowszej wersji Guest Tools ze strony Index of /download/windows/spice-guest-tools
- usunięcie i ponowna instalacja VirtualStation3 oraz HybridDesk Station
- eksport, skasowanie i import tej samej maszyny wirtualnej
- uruchomienie SPICE w ustawieniach obsługi konsoli z portem 5901
- instalacja maszyny dla Win7 Pro w wersji 32bitowej
- instalacja maszyny z opcji "Wypróbuj darmową maszynę wirtualną Windows"

Przeglądając wpisy na forach anglojęzycznych natknąłem się na opisy problemów z QVM ale posty dotyczą 2015 roku i sugerują działania które opisałem jako pierwszą próbę zmiany.
Szczerze mówiąc skończyły mi się pomysły na rozwiązanie tego problemu, no może poza downgradem do niższej wersji QTSa, ale tego wolałbym uniknąć jeżeli jest inne wyjście.

Poniżej załączam szczegóły dotyczące konfiguracji:
urządzenie TS-251A
QTS wersja 5.0.0.1891
VirtualStation 3.6.13
HybridDesk Station 4.2.1
Pamięć 16GB
Pula na dysku SSD Kingston SKC6001024G, druga pula na HD WD4002FYYZ-01B7CB1
Uruchomiony kontroler domeny, kopia zapasowa na Backblaze B2
Docelowo urządzenie ma udostępniać jeszcze możliwość wyświetlania obrazu z maszyn wirtualnych na ekranie telewizora poprzez HDMI.

Uprzejma prośba o podpowiedź jakie kroki można jeszcze podjąć aby uruchomić możliwość przypisania QVM do maszyn wirtualnych (oprócz zgłoszenia do wsparcia QNAP :))
Z góry dzięki za pomoc
 
kierwa ŁADNY post !

czy masz grafikę VMki przestawioną na QXL ?
przestaw (wiadomka musisz mieć drivery zainstalowane ;P)

jak przestawisz grafikę , to powinna Ci się pokazac opcja włączenia tego to QVMa

a teraz cios w plecy .. ten nas ma 2 CPU .. dla wirtualizacji Windows to mało.
 
Dzięki za szybką odpowiedź.
Niestety grafika przestawiona (zrzut w załączniku).
Winda nr 7 kuleje ale będzie mocno odchudzona i ma awaryjnie obsługiwać proste aplikacje jako awaryjny/dodatkowy PC.
Połączono posty:

... a ikony QVMa nadal brak :(
 

Załączniki

  • QVM.jpg
    QVM.jpg
    136,4 KB · Wyświetleń: 77
  • QVM-2.jpg
    QVM-2.jpg
    148,7 KB · Wyświetleń: 73

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 251A