Pomoc Brak pulpitu po zalogowaniu

Axles

Entry Technician
Q Associate
21 Sierpień 2020
35
4
8
39
QNAP
TS-x30
Ethernet
1 GbE
Hej. Jeszcze dwa dni temu było wszystko ok, a dziś po zalogowaniu przez przeglądarkę widzę pusty, niebieski ekran bez ikon, bez niczego, jednolicie niebieski. Po jakimś czasie zdarza się, że pojawiają się ikony, ale nie reagują tak jakby.
Przez smb (eksploratora) mogę wchodzić na trzymane pliki normalnie.
Co się mogło podziać, sprawdzałem różne przeglądarki, po wyczyszczeniu chache/ciasteczek/incognito i to samo.
 
Monitor zasobów dłuższy czas wisi z napisem proszę czekać.
Na NASie (Qnap 230) jak już pulpit pokaże się to chyba niepoprawnie wyświetla, mniej ikon, prawie nic nie działa no i te NaN na screenie.
1677955915878.png

1677956080343.png
 
czyli nas jest ZAJEBANY robieniem czegoś, uruchom go ponownie - możliwe że zajmie to dużo czasu
dłużej niż 30 minut ? wtyczka z prądu , poczekać 30 sekund , włączyć na nowo ..

i czeka cię szukanie co zjada ci zasoby ?
polecam wyłączyć indexowanie zdjęć/mediów na pierwszy ogień.
 
  • Lubię to
Reakcje: RafalLenarczyk
Wczoraj go wyłączałem dziś to samo było. Z nowych rzeczy to testowałem qbitorrenta ale tam ramtem jedno zadanie było. Prędzej też znajdowało zdjęcia twarzy.
Raczej wadliwy dysk nie można wykluczyć?
 
Ale jest przydatne w sytuacji gdy w kilkudziesięciu tysiącach zdjęć potrzeba zlokalizować jakąś osobę np. zmarłą.
Po restarcie (nie wyłączeniu jak wczoraj) coś się zmieniło, obciążenie po chwili spadło, ale niepokoi mnie ta dana przy wentylatorze, czyżby padł, procesor się grzeje i stąd te działanie wolne?
1677958517570.png
 
Nie dmucha ciepłym, zwykły, ledwo wyczuwalny podmuch bardziej zimnawy.
Wydaje się, że wszystko wróciło o normy, pracuje normalnie, uruchamia się wszystko poprawnie, ale nie widać żadnych folderów współdzielonych, a one istnieją bo właśnie kopiuję do nich zdjęcia (te 5 zadań na liście to wstrzymane generowanie miniatur, twarzy, dubli itp)
1677960473198.png
 
panel kontrolny - multimedia console - i tam po lewej po kolei wyszukujesz i ustawiasz w harmonogramie - ręcznie
Połączono posty:

albo ew ustaw sobie wg harmonogramu - twarze o np 1 w nocy - gen miniatur o np 3 - rozbij to tak żeby nie działały wszystkie naraz
 
W jaki sposób mogę to wyłączyć na stałe i uruchamiać tylko na żądanie, bo wstrzymanie jest tymczasowe, do ponownego uruchomienia NASa?
nie ma takiej opcji, jest to zaprojektowane żeby działać 24/7

możesz:
1. zbić priorytet na niski : Configuring Indexing Settings
2. wyłączyć foldery z indexowania
3. poczekać aż skończy indexować

Tylko napomknę że masz budżetowego nasa, więc cudów nie oczekuj.
:D
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. nie wyświetla ikon
  2. 109 pro
  3. niebieski ekran