Pomoc Coś się pierdo...li ?

Sycamor

Systems Admin...
Q's Expert
29 Czerwiec 2009
305
1
64
28
59
Zielona Wyspa
www.500px.com
QNAP
TVS-hx74
Ethernet
2.5 GbE
Witam,

mam serwer QNAP TS-651 od kilku lat, generalnie wykorzystanie domowe, jakieś filmy do odtworzenia na kompie, kopie zapasowe danych z PC oraz innego QNPA...

Od jakiegoś czasu zacząłem mieć problemy z zalogowaniem do serwera lokalnie, bezpośrednio po IP, żadnych tam łatwych linków. Serwer podpięty na dwie karty sieciowe do sieci, jeden kabel do routera do internetu, drugi do dodatkowego routera sieci wewnętrznej.

Przedwczoraj zgodnie z sugestią Wodza wypiąłem dyski, zrobiłem instalację nowego systemu, poszło jak z płatka, testowałem do dziś, było niby OK, ale zauważyłem, że karta sieciowa nr 1 potrafi się zawiesić i znów jest problem.

Wpiąłem więc kabel sieciowy do karty nr 2, wyglądało OK.

Dziś podpiąłem to wszystko pod TV, karta nr 2 tylko, odpaliłem Firefoxa, by coś móc obejrzeć z Youtube albo posłuchać Radia Zet, nic specjalnego ...

I znów to samo : serwer przestaje być dostępny po sieci wewnętrznej na moim kompie, radio zet się zwiesza ...

Wiem, pewnie nie udzielicie mi odpowiedzi, czy mi płyta główna padła ...

Ale co mogę zrobić ?

I pytanie nr 2 : po czystej instalacji dane zostały na dysku, ale nie mam do nich dostępu, widzę tylko zajęte miejsce ... Jak przywrócić poprzednie katalogi ?

Pozdrawiam,

S.

Wersja oprogramowania Firmware
: najnowsze Build 2020
Model serwera: QNAP TS-651
 
I pytanie nr 2 : po czystej instalacji dane zostały na dysku, ale nie mam do nich dostępu, widzę tylko zajęte miejsce ... Jak przywrócić poprzednie katalogi ?
co za leń - nawet szukajki nie używa !

a) odzyskaj dyski w managierze dysków
b) zrób udział ale wskaż ręcznie gdzie są dane

upload_2020-2-29_21-10-8.png
 
I pytanie nr 2 : po czystej instalacji dane zostały na dysku, ale nie mam do nich dostępu, widzę tylko zajęte miejsce ... Jak przywrócić poprzednie katalogi ?
co za leń - nawet szukajki nie używa !

a) odzyskaj dyski w managierze dysków
b) zrób udział ale wskaż ręcznie gdzie są dane

25324.png


Dziękuję,

nie jestem specjalistą programistą, mało znam Linux'a i pochodne, jutro na spokojnie popatrzę zgodnie z Twoimi sugestiami.

Pozdrawiam,

S.
A jest w HD station inny browser niż FF?

Nie wiem, zaraz popatrzę.

S.
Obawiam się, że nie :

ai.imgur.com_sEnw8fb.png


Co mogę zrobić, by ktoś (user domowy) mógł włączyć cokolwiek i obejrzeć materiały z Youtube ? Albo posłuchać Radia Zet ?

S.
 
YouTube uzywałbym tylko na Kodi bo ma pelne wsparcie do dekodowania obrazu. Inne appki robią to software'owo.

No fajnie, zainstaluję KODI, tylko czy to będzie na tyle proste dla blondynki, by była w stanie tego używać i nie męczyć mnie co 5 minut, bo coś nie działa ? ;)

Sorry, ale tak to jest, gdy chcesz komuś zrobić dobrze, a on nie umie włączyć guzika na pilocie ...

S.
 
zastanawiam się ... bo obsługa androidboxa to jak obsługa smartfona , chyba że tego tez nie ogarnia ?

właśnie sobie uświadomiłem, że prawie 2 letni smark (@Silas Mariusz - tak Tymek xD) obsługuje TV lepiej niż jego dziadkowie :D

To może być dobry pomysł...

Polecisz jakiś model ?

Pozdrawiam,

S.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. problem z zalogowaniem