Co zamiast QGet-a?

SlawekR

Passing Basics
Beginner
31 Październik 2010
11
1
3
Bydgoszcz
QNAP
TS-219P
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam,

od 24 godzin używam TS-219P. Śmiga dobrze, powoli go rozgryzam :D .

Tylko z jednego (jak na razie) jestem niezadowolony, a mianowicie z QGet-a. Można mu tylko wklejać pojedyncze linki, nie można zapisać ustawień dla konta np. HotFile. Czy można coś na to zaradzić? Zainstalować jakąś inną aplikacje?

Pozdrawiam

SławekR
 
SlawekR napisał:
Witam,

od 24 godzin używam TS-219P. Śmiga dobrze, powoli go rozgryzam :D .

Tylko z jednego (jak na razie) jestem niezadowolony, a mianowicie z QGet-a. Można mu tylko wklejać pojedyncze linki, nie można zapisać ustawień dla konta np. HotFile. Czy można coś na to zaradzić? Zainstalować jakąś inną aplikacje?

Pozdrawiam

SławekR

Qnap z tego co widze sporo ostatnio rzeczy ma gdzies. Qget jest w tej samej formie chyba od poczatku. Multi-ladowania pewnie nie doczekamy, a szkoda. Tez by mi sie taki soft przydal, a tak to trzeba wszystko recznie dodawac, co jest nieco upierdliwe. Moze faktycznie jak kolega w odpowiedzi napisal rozwiazaniem jest QRapid. U mnie nie za bardzo chcial dzialac, ale juz mi sie nie chcialo grzebac i szukac przyczyny.
 
Jest jeszcze alternatywa w postaci pyLoad.
Jakoś udało mi się go uruchomić (bez oskryptowania, za każdym razem "z ręki"), ale niestety nie mogę powiedzieć, że działa stabilnie jak skała...
 
pps napisał:
Jest jeszcze alternatywa w postaci pyLoad.
Jakoś udało mi się go uruchomić (bez oskryptowania, za każdym razem "z ręki"), ale niestety nie mogę powiedzieć, że działa stabilnie jak skała...

Spróbuję to odpalić. Dzięki za info.

Pozdrawiam
 
Polecam PyLoad. Jest świetny!

Zawiera wiele wtyczek, np unrara do rozpakowania pobranych archiwów (czasem nie wiadomo dlaczego nie działa).

Wszystko robisz za pośrednictwem strony WWW.

Niestety jak juz napisano wcześniej nie działa stabilnie. Ale na okazjonalne ściąganie jest najlepszy.

Z niecierpliwością czekam na kolejną wersję.


Rada dla osób, które chcą to zainstalować.
Przy pierwszym uruchomieniu (konfiguracji) nie wybierajcie języka polskiego. Dopiero przy tworzeniu użytkownika można wybrać nasz język.

Pozdrawiam

wHiTe


UPDATE: Pojawiła się nowa wersja. Jak dla mnie bezbłędna! Z jakiegoś powodu nie działa mi tylko jeszcze plugin Unrar'a ale reszta działa szybko i stabilnie.

UPDATE2: Juz wiem czemu nie dzialal UNRAR - w opcjach trzeba wylaczyc "warn about low ram".
 
Cześć zainteresowałeś mnie tym Pyloadem, czy jesteś w stanie napisać mi proste faq jak go zainstalować, skąd go ściągnąć? Jestem świeżym posiadaczem mojego pierwszego NASa TS-210 i dopiero powoli zaczynam się orientować w tym temacie, taki Pyload przydałby mi się się jako urządzeni, które by bezpośrednio ściągało i wypakowywało pliki na mojego NASa :)
ps. Są jeszcze jakieś inne aplikacje do pobierania plików z RS,HF,FS itp ?
 
OK. Po wielkich bojach udalo sie zainstalowac pyload. Ale w zwiazku z tym mam pytanie. Jak mam uruchomic pyload po restarcie?

EDIT: Zauwazylem, ze po sciagnieciu pliki sie nie wypakowuja. Musze to robic recznie. Co moze byc przyczyna? Z ustawien domyslnych zmienilem tylko sciezke pobierania. Reszta "jedzie" na domyslnych
 
z-ka napisał:
OK. Po wielkich bojach udalo sie zainstalowac pyload. Ale w zwiazku z tym mam pytanie. Jak mam uruchomic pyload po restarcie?
Witam!
Mam podobny problem jak kolega.

Udało mi się to cudo uruchomić ( wg instrukcji ) i nawet działało przez chwilkę :D
Problemem okazał się folder do którego zostały wrzucone paczki - był za mały :)

Ale niestety po restarcie mam dokładnie to samo -nie wiem jak to cudo uruchomić?
Niestety moja znajomość Linucha jest bliska zeru....
Miał ktoś coś podobnego?

Yeazz

PS
Po wielkich bojach dało się uruchomić ten wynalazek :) ale niestety nie mogę za nic ruszyć pyload aby www otworzyć na zdefiniowanym porcie ( domyślny 8000 )
 
Yeazz napisał:
z-ka napisał:
OK. Po wielkich bojach udalo sie zainstalowac pyload. Ale w zwiazku z tym mam pytanie. Jak mam uruchomic pyload po restarcie?
Witam!
Mam podobny problem jak kolega.

Udało mi się to cudo uruchomić ( wg instrukcji ) i nawet działało przez chwilkę :D
Problemem okazał się folder do którego zostały wrzucone paczki - był za mały :)

Ale niestety po restarcie mam dokładnie to samo -nie wiem jak to cudo uruchomić?
Niestety moja znajomość Linucha jest bliska zeru....
Miał ktoś coś podobnego?

Yeazz

PS
Po wielkich bojach dało się uruchomić ten wynalazek :) ale niestety nie mogę za nic ruszyć pyload aby www otworzyć na zdefiniowanym porcie ( domyślny 8000 )


No to akurat mi sie udalo. Rob dokladnie wg instrukcji z podanej powyzej strony, a powinno ruszyc. PyLoad dziala bardzo stabilnie (przynajmniej u mnie). NIestety tylko do restartu. Nadal nie wiem jak go wrzucic w autostart. Moglby ktos opisac krok po kroku jak to wykonac? Bylbym bardzo wdzieczny.

Co do folderu dla sciaganych paczek. Po prostu go zmien gdy uruchomisz asystenta konfiguracji. Najlepiej stworz osobny udzial na Qnapie. Wpisz sciezke do asystenta konfiguracji i powinno byc ok.
 
Pół biedy jakby to związane było tylko z restartem i ponownym uruchomieniem. Wystarczyłoby włączyć proces i po kłopocie.

Tutaj niestety wygląda, że nie chodzi pyload ( python wygląda na uruchomiony ) albo inaczej nie wiem jak sprawdzić czy chodzi...
Katalog owszem można zmienić - ale to akurat problem poboczny.

Pytanie - czy przywrócenie ustawień fabrycznych czyści instalki ipkg, pythona i pyload?

Bo tez próbowąłem wyczyścić ten sposób system i nic to nie dało...

Jeszcze - czy to polecenie:
python /opt/pyload/pyLoadCore.py -s
i wynik sprawdzenia:
## System Check ##
Python Version: OK
pycurl: OK
sqlite3: OK

pycrypto: OK
OpenSSL: OK

py-imaging: OK
tesseract: OK

PyQt4: missing
django: OK
JS engine: OK

System check finished, hit enter to see your status report.

jest ok??

Yeazz
 
Mam prośbę do wszystkich którzy zainstalowali i działa im PyLoad na firmware v3.4 o opis i ewentualne screeny z instalacji tego programu - głóqwnie chodzi o zrobienie prostego tutoriala PL dla początkujących co i jak robić.
Wg instrukcji instalacji z forum angielskiego na moim sprzęcie program nie działa :( i mam te odpowiedzi w konsoli jak kolega wyżej
 
Hejka!
A startuje ci demon poprzez komendę:

python /opt/pyload/pyLoadCore.py --daemon

lub

screen -dmS python /opt/pyload/pyLoadCore.py

A na QNAPie w administracji zerknij:
Status systemu - Monitor zasobów - proces - powinien pokazać ci się po uruchomieniu przeglądarki w tej zakładce administracyjnej odpowiedni proces o nazwie python.

Yeazz
 
Yeazz napisał:
Hejka!
A startuje ci demon poprzez komendę:

python /opt/pyload/pyLoadCore.py --daemon

lub

screen -dmS python /opt/pyload/pyLoadCore.py

A na QNAPie w administracji zerknij:
Status systemu - Monitor zasobów - proces - powinien pokazać ci się po uruchomieniu przeglądarki w tej zakładce administracyjnej odpowiedni proces o nazwie python.

Yeazz

W odpowiedzi na twoje pytania - nie startuje mi demon po wpisaniu w/w komend w konsoli.
W administracji Qnapa również nie startuje proces python.

Wydaje mi się że problem tkwi w instalacji
 

Załączniki

  • PyLoad.jpg
    PyLoad.jpg
    29,9 KB · Wyświetleń: 676