Pomoc Container Station 3 - brak linków do kontenerów

can5ona

Passing Basics
Beginner
16 Sierpień 2015
13
3
3
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Popełniłem błąd.
Zaktualizowałem Container Station na QNAP-ie do wersji 3.
Ponoć nie ma odwrotu.

Ale do rzeczy.
Mam dwa kontenery Docker - Firefox oraz Filezillę.

Aby dostać się do nich spoza sieci lokalnej, stosowałem takie rozwiązanie: Na Qnapie mam zainstalowanego Team Viewera. Dzięki niemu łączyłem się zdalnie z Qnap-em, logowałem się i widziałem pulpit QTS-a. Tam otwierałem Container Station, przechodziłem na kontenery, wybierałem ten, z którego chciałem skorzystać - np. Filezillę i po jej zaznaczeniu, w dolnej części okna (tam, gdzie były podstawowe informacje o kontenerze) był bezpośredni adres (link klikalny) do kontenera (adres z domowej sieci lan Qnapa + "/numer portu"). Tak oto Team Viewer otwierał mi wtedy nowe okno a w nim Filezillę. Świetna sprawa.

Po aktualizacji Container Station do wersji 3 nigdzie nie widzę linków do kontenerów. Działają i z sieci lokalnej (będąc w domu) mogę się spokojnie do nich dostać po wew. adresie IP + numerze portu.

Tu pytanie do was: Czy taki "bezpośredni i klikalny link z portem" nadal można teraz gdzieś odnaleźć w Container Station a ja go po prostu nie widzę, czy przepadł i teraz przez Team Viewera nie dostanę się do odpalonych kontenerów (Filezilla Firefox)?
 

Załączniki

  • tak to powinno wyglądac.png
    tak to powinno wyglądac.png
    237,4 KB · Wyświetleń: 30
Już wiem, co się stało. Nie wiem dlaczego, ale ważne, że udało mi się to "naprawić". Nie jestem zbyt zaawansowanym użytkownikiem Dockera, więc nie wiem, czy mój opis będzie zrozumiały.

Jak miałem skonfigurowanego Dockera Filezillę do tej pory w Container Station 2:
Sam Qnap miał adres w sieci lokalnej 192.168.1.10
Docker Filezilli instalowałem klikając "dalej, dalej, dalej" (to było jakiś czas temu, na próbę a skoro działało, to zostawiłem).
Tak oto dostęp do web UI Filezilli miałem na adresie 192.168.1.10:5800.

Po aktualizacji do Container Station okazało się, że działa zupełnie inaczej. Sama Filezilla była (w ustawieniach sieciowych kontenera) jako NAT i miała adres 10.X.X.X (nie pamiętam już dokładnie). Dopiero po konfiguracji jej od zera i ustawieniu jej (ustawienia sieciowe kontenera) jako bridge i nadaniu jej na sztywno adresu 192.168.1.XX i nadaniu portu web UI zgodnego z tym, co miałem w ustawieniach/opisie kontenera Filezilla (czyli 5800) pojawił się link i wszystko zaczęło działać.

Nie mam pojęcia, czy lepiej jest tak, czy nie, ale choćbym chciał, to i tak nie wiem, jak ustawić kontener, aby działał tak jak wcześniej, czyli miał IP Qnapa i jakiś tam port. Póki co akceptuję więc, że każdy kontener ma teraz osobne IP. Mam nadzieję, że to mi nie będzie w niczym przeszkadzało.
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. docker
  2. docker station 3
  3. container
  4. kontener
  5. błąd sieci